Нога і серце

image

Знайти взуття на все життя легше, ніж кохання: перше має конкретні ознаки. Якщо пара знайдена, як перевірити її якість?
РУКОПРИКЛАДСТВО
Безсумнівним еталоном якості є туфлі ручної роботи. У них неможливий брак, що з’являється при автоматизованому виробництві. Напис fatte a mano або handmade слід розуміти буквально: взуття розкроєне, зібране, зшите й оброблене повністю вручну. Під час його складання не використовується клей — тільки шви. Стібки мають бути дрібними, а про те, що вони виконані вручну, свідчить їхня легка нерівномірність. Інша, але необов’язкова ознака ручної роботи — нерівномірний колір, що свідчить про ручне затирання. У стовідсотковій ручній роботі можна не сумніватися і тоді, якщо устілку прикрашає одна з цих назв: Santoni, John Lobb, Artioli, Berlutti, Gerardo Fosatti. Лімітовані партії марок цього класу вирізняє те, що напис на внутрішній частині черевика, який містить назву моделі, код кольору і розмір, наноситься вручну.
ВІСТІ З М’ЯСОКОМБІНАТУ
Зараз взуття виготовляють з найрізноманітнішої шкіри. Крім традиційної телячої використовують шкіру крокодила, ската, вугра, змії, акули, ящірки, страуса, кенгуру тощо. Але найкращою завжди вважалася кордовська — кінська шкіра, знята із задньої частини тварини, двох круглих шматків якої вистачає на виготовлення двох-трьох пар взуття. Нефарбована кордовська шкіра має червоно-коричневий відтінок і характеризується винятковим блиском, тому не потребує обробки кремами і полірувальними засобами.
У будь-якому разі шкіра має бути натуральною. Вона забезпечує приформовування взуття до стопи. У синтетичних матеріалів частка пластичних деформацій мізерно мала, тому природної підгонки взуття із синтетики практично не відбувається.
КАТУВАТИ ВОГНЕМ
Відрізнити натуральну шкіру від штучної складно — зовнішня схожість майже ідеальна. Один зі способів — придивитися до зрізу шкіри у місцях кріплення частин верху. Підробка видасть себе матер’яною основою. Виворіт справжньої шкіри має бути ворсистим.
Радикальний інструмент тестування шкіри на натуральність — запальничка: справжній шкірі короткочасний вплив вогню нестрашний, а синтетика підгорить.
Делікатніший спосіб — перевірити, чи нагрівається шкіра від вашого дотику: натуральний матеріал швидко вбирає тепло руки, штучний залишиться холодним.
КЛЕЙМО СЛАВИ
У гарного і виправдано дорогого взуття зі шкіри виготовляється не тільки верх, а й підошва. Проте лише провідні взуттєві фірми виготовляють основу на власній фабриці. Якщо це так, то можна знайти тиснене клеймо на підошві. До речі, літні й зимові класичні черевики відрізняються тільки підошвою: у літньому взутті вона складається з двох шарів шкіри, у зимовому — з трьох.
ТОЧКА СКЛАДАННЯ
Каблук набирається з окремих шматків шкіри — фліків. Між останнім і передостаннім фліками робиться синтетична вставка. Порожнина всередині каблука полегшує його й амортизує удар п’яти об каблук під час ходьби.
Не дивуйтеся, якщо в туфлях знайдете цвяхи. Ними часто зміцнюють мисок взуття, який особливо піддається механічним навантаженням і намоканню. А п’яткову частину всередині іноді обшивають шорсткою, необробленою шкірою, щоб уникнути ковзання п’яти під час ходьби.
Не дивіться зверхньо на дерев’яні колодки, які вам можуть вручити у доважок до пари класу «люкс». Вони необхідні для зберігання взуття. У номерних моделях використовують вкладиші з цінної деревини — це не так красиво, як корисно для вашої обновки.
ПОЛЬОВІ ВИПРОБУВАННЯ
Поставте черевик на рівну поверхню — задня частина каблука не повинна торкатися її, а носок має бути піднятий.
Обмацайте внутрішню поверхню черевика, щоб упевнитися, що там немає розривів, складок на підкладці або устілці, механічних скріп, які виступають.
Натисніть великим пальцем на носкову частину кожної напівпари взуття. Переконайтеся, що після того, як прибрали палець, на ній не залишилося вм’ятини. Її відсутність свідчить про здатність зберігати зовнішній вигляд носкової частини.
Якісне взуття не залишає слідів на руках, навіть якщо його потерти. Якщо черевики мають матову шкіру, нанесіть на неї кілька крапель води: взуття, на якому залишаться темні плями, прослужить до першого дощу.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Yeezy CP9366 on 20/09/2017 02:39:09
avatar
With consumers having filled their closets with athleticwear over the past six to seven years, meaningful distribution issues (bankruptcies, store closures, etc.) and a current ‘lull’ in product innovation, the category appears poised to take a breather for now
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: