Пристань почуттів

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | Люстерко | Пристань почуттів
image

Відповідно до статистики, чоловіки частіше одружуються з кохання, а жінки беруть шлюб з певного розрахунку. Чи свідчить це про те, що жінки корисливіші у стосунках? Ні. За тією самою статистикою, якщо перед жінкою стоїть вибір — виходити заміж з кохання чи з розрахунку, — то вона вибирає кохання. Якщо ж кохання не виникло, тоді набирає сили розрахунок.
Що найголовніше в шлюбі з розрахунку? Щоб розрахунок справдився. І якщо цього не сталося, то все втрачає сенс, настає розчарування. Ось чому важливо заздалегідь старанно перевірити, чи все, на що ви розраховуєте, є в кандидата. Між іншим, чоловікам теж властиве прагнення здаватися кращими, ніж вони є насправді. Розрахунок — він тому так і називається, що можливості треба прораховувати, а інформацію перевіряти.
«Коли я вперше побачила візитну картку свого майбутнього чоловіка, то просто ойкнула, — розповідає Світлана, перекладач, колишній викладач французької мови. — Там було так багато різних слів, які вселяють трепет, на кшталт «генеральний», «комерційний», «корпорація», «російсько-американський» та інше, що власник здався мені майже володарем світу. Адже на початку 90-х років така атрибутика дивувала. Лише взявши шлюб із «генеральним», я зрозуміла, чого варті всі ці слова. Фірма, в якій, крім «генерального» чоловіка, працювало лише чотири особи, включно з секретаркою, швидко збанкрутувала й розпалася. Залишилися лише позолочена візитна картка й престижний автомобіль. Ще три роки після цього я видавала чоловікові на бензин зі своєї вчительської зарплати».
До речі, розрахунок може бути не тільки матеріальним. Є жінки, які єдиним розрахунком бачать народження дитини. Такі ситуації були поширені після війни. Жінка виходить заміж за некоханого (або навіть малоприємного їй чоловіка) тільки для того, щоб дитина народилася в законному шлюбі. Або дзеркальна ситуація, де мета — маніпуляція партнером: вагітність у розрахунку на заміжжя. Планувати ці й подібні речі жінка може, думаючи все що завгодно.
«До тридцяти двох років, зневірившись у тому, що знайду кохання, я вирішила створювати сім’ю на іншій основі, — згадує Ілона, коректор видавничого дому. — Я стала підбирати собі для життя не коханця, а чоловіка, який напевно стане насамперед хорошим батьком і надійним чоловіком. Це теж виявилося завданням не простим, але все-таки легшим, ніж пошуки безмежного взаємного кохання. Незабаром я зупинила свій вибір на досить непоказному зовні «варіанті», з ним мене познайомила подруга. За інших обставин я б на нього уваги не звернула. Його погляди на облаштованість домашнього вогнища та виховання дітей мені здалися дуже розумними, і невдовзі ми одружилися. Ілля цілком виправдав мої надії і як батько, і як чоловік, і я все сподівалася, що виникне кохання. Та ні, дива не сталося. Хоча вже тепер, після дев’яти років спільного життя, думаю, що відчуття надійності й упевненості в чоловікові, може, важливіше за кохання, від якого я мала стільки розчарувань».
Шлюбно-сімейні міркування жінки, спрямовані на віднаходження якоїсь вигоди, не завжди так далекі від почуттів, як заведено вважати. Інколи важко провести чітку межу між шлюбом із розрахунку і шлюбом, який укладається з якихось інших міркувань. Всі ми, одружуючись або виходячи заміж, сподіваємося на розуміння партнера, тепло, турботу, вірність. Чи це не розрахунок?
Крім того, бувають шлюби, де розважливі наміри взагалі декларуються від початку. Ось раніше, приміром, неодружених і незаміжніх за кордон на роботу не випускали. І щойно замаячіє перспектива тривалого відрядження будь-куди в Туніс чи Румунію, так і починали бігати в пошуках благовірних. Про кохання й не згадували — не до того. Але я знаю багато пар, де початковий розрахунок переріс у кохання.
Зрозуміти, чи на коханні побудований шлюб тієї або тієї пари, навряд чи можливо: чужа душа — темний ліс. Зате корисно заглянути у власну душу й зрозуміти, чи з кохання народився ваш шлюб.
«Я вирішила вийти заміж, бо всі виходили, — ділиться спогадами Ірина, шеф-кухар китайського ресторану. — Думала, зараз усі переодружаться, а я самотня залишуся. І начебто чоловік мій перший непоганою людиною був, і порозуміння в нас було, але чогось явно не вистачало. Я думала про дитину і невдовзі народила. Та порожнеча в душі не заповнилася. Згодом, коли я вже вдруге виходила заміж, спонукальною причиною було лише одне — кохання до майбутнього чоловіка. Тільки поживши у любовному і нелюбовному шлюбі, можна зрозуміти цю колосальну різницю».
Якщо кохання є, і до того ж ще й взаємне, то це вже велике щастя. Проте само собою кохання — матерія тонка й невловима й інколи висковзує буквально відразу. Що ж залишається тоді? Надії, які не збулися.
За зовнішніми проявами благополуччя далеко не завжди стоїть велике почуття під назвою кохання. Шлюб може триматися на повазі, на вдалому сексі, навіть на спокійній байдужності одне до одного за умови вміння легко про все домовлятися. Тому не варто називати шлюбом «з любові» мало не кожен союз, у якому чоловік і жінка при з’ясовуванні стосунків не втрачають людської подоби. До речі, можливо, сам на сам вони й не такі делікатні, як на публіці.
Хоча, з другого боку, ну яка різниця, що лежить в основі шлюбу, якщо подружжя почуває себе в ньому щасливим! Навіть шляхом лабораторного аналізу не визначиш, скільки в кожному з подружжів навмисного прагнення до матеріального збагачення в шлюбі, скільки відсотків у взаєминах належить коханню, скільки припадає на дружбу тощо. Якщо є взаємна довіра, щире бажання бачити, чути й сприймати на дотик одне одного, то, мабуть, немає сенсу ставити своєму шлюбові діагноз, який це шлюб: з кохання чи з розрахунку.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (36 posted):

snow storm on 19/05/2018 02:10:20
avatar
Awesome game! But I would rate it higher if the game wouldn't keep glitching out! Whenever I try to play Alan Walker's FADED (which I got all 100 pieces for) the screen glitches out, making it is impossible to play! Please fix this issue, until then my rating stays at one star.
Thumbs Up Thumbs Down
0
the saboteur on 19/05/2018 02:09:41
avatar
This game is very good! But there is one problem I noticed. There is a song with the wrong artist. The song Mama Kin is from Aerosmith but you guys have it down as Guns n' Roses please change it and add more rock songs! Great game though
Thumbs Up Thumbs Down
0
dat ve may bay gia re on 25/01/2018 22:51:36
avatar
Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I’m happy to find so many useful info here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing.
Thumbs Up Thumbs Down
0
friv 2018 on 13/12/2017 22:48:34
avatar
is new flash games which are expected to be the best Friv 4 games to play. You can find all game Friv 4 school free in Friv 2018 and Friv 4 School .Friv 2018 is one of the number one websites that offers thousands of exciting games around the world with high quality. Here, you can search for games in any category. We guarantee that your satisfaction is our pleasure.
Thumbs Up Thumbs Down
0
John on 20/11/2017 01:18:16
avatar
Most of educational information over different kinds of blogs do not such supportive as supportive all the points of this blog. You need not to find any other platform to verify the data stated here.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Friv2games on 20/11/2017 01:17:32
avatar
Hello there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I genuinely enjoy reading your articles. Can you recommend any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects? Thanks!
Thumbs Up Thumbs Down
0
read here on 30/10/2017 00:46:55
avatar
Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I’m happy to find so many useful info here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing.
Thumbs Up Thumbs Down
0
FB Trailers on 29/10/2017 01:27:27
avatar
Interesting and amazing how your post is! It Is Useful and helpful for me That I like it very much, and I am looking forward to Hearing from your next..
Thumbs Up Thumbs Down
0
get more info on 28/10/2017 07:49:06
avatar
I really like your writing style, great information, thankyou for posting.
Thumbs Up Thumbs Down
0
go here on 28/10/2017 04:53:08
avatar
Thanks for posting this info. I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative. I can't wait to read lots of your posts.
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 next total: 36 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: