Вчепився, як... вірус за шкіру

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Вчепився, як... вірус за шкіру
image

Збудником оперізуючого лишаю є герпес, а спровокувати недугу може стрес, отруєння і навіть перевтома

«СТРІЛЯЛО І ПЕКЛО ТАК, ЩО Й НО-ШПА НЕ РЯТУВАЛА...»
У свої 55 років черкащанка Олена Корнієнко навіть не знала, що таке оперізуючий лишай. А про те, що ця недуга може дістати саме її, — подумати не могла.
Тому коли на тілі з’явилися пухирі, жінка пояснила це тим, що застудилася. І подумки заспокоювала себе — мовляв, у вихідні так захопилася генеральним прибиранням квартири, що не зважала на протяги, тож тепер має проблему.
До лікаря пані Олена звернулася лише на п’ятий день від початку хвороби. Бо, як це часто буває, сама поставила собі діагноз і призначила лікування теж самотужки.
«У перші дні мене нічого не насторожило, хоча відчувала сильний біль нижче нирки та під лівим ребром — там стріляло, пекло, різало і смикало. Навіть но-шпа не рятувала. Боліло так нестерпно, що вночі не могла заснути», — розповідає Олена Михайлівна.
Але й такі симптоми не змусили її піти у поліклініку. Бо думала — має справу зі звичним для себе радикулітом. Тому й взялася лікувати «той радикуліт», як це не раз робила раніше.
«Попросила чоловіка натерти мене есполом, аби прогріти місце, де боліло. Але від того боліти не перестало, а наступного дня на тілі з’явилися пухирі, яких у мене ніколи в житті не було», — пригадує пані Олена. І зізнається, що після такого розвитку подій дуже перелякалася і чимдуж побігла до Черкаського обласного шкірвендиспансеру, де потрапила на прийом до головного лікаря Костянина Осауленка.
«А до чого тут еспол? Чому сиділи стільки днів удома? Мали одразу прийти, адже у вас вірусна хвороба — оперізуючий лишай», — відразу ставить діагноз Костянтин Федорович.
За його словами, якщо б людина, котра захворіла оперізуючим лишаєм, звернулася до лікаря у перший же день, терапія пройшла б удвічі швидше. А так жінці доведеться лікуватися щонайменше десять днів.
«У пацієнтки оперізуючий герпес, так ще називають оперізуючий лишай. Він є трьох видів, жінка має другий», — пояснює головлікар і направляє пані Олену на кварц та виписує їй рецепт на противірусний препарат.
Наостанок лікар наказує пацієнтці берегтися і не переохолоджуватися. Каже, якщо після призначеного курсу болі не проходитимуть, треба звертатися до невролога.
Уже після лікування пані Олена говорить, що їй таки довелося звертатися і до невролога. Але нині наголошує: все уже позаду, почувається добре. Дивується тільки, що така хвороба не є рідкісною, як вона думала. Бо в розмовах зі знайомими з’ясувала: оперізуючим лишаєм хворіли і вони, і їхні родичі.
СПОРТ, ЗАРЯДКА, ПОВНОЦІННИЙ СОН
«Збудником недуги є вірус герпесу. В організм людини він потрапляє ще в дитинстві, провокуючи вітряну віспу, — пояснює невролог Черкаської обласної лікарні Валентина Дроботенко. — Як правило, вірус ховається в нервових клітинах і живе там десятками років. Але активується при стресах, перевтомі, отруєнні та при ослабленому імунітеті.
Усе починається з температури, слабкості та головного болю. Сильний біль, свербіж, пострілювання, поколювання буде в тому місці, де за кілька днів з’являться набряки і міхурці з прозорою рідиною. У ній — вірус. Такий же процес відбувається всередині організму. Найчастіше оперізуючий лишай уражує поперек, груди, шию, обличчя. Також може перейти на очі.
Часто герпес плутають з іншими хворобами. Траплялося, що хворі скаржилися на болі у вусі і зниження слуху, тож зверталися до лора або сурдолога. Лише при з’яві характерних висипів розуміли причину. Пригадую, як у пацієнта заболіло під правим ребром і були всі ознаки холециститу. Болі не могли зняти цілий тиждень, тож вирішили готуватися до операції. Але напередодні з’явилися висипи.
І наостанок — якщо є болі, не зволікайте, не лікуйтеся самі, а звертайтеся до лікаря. Тільки фахівець призначить противірусні препарати. Бо погано пролікований вірус залишається в нервових клітинах, і такий біль роками турбуватиме людину.
Аби убезпечити себе від оперізуючого лишаю, потрібно їсти більше рослинної їжі та вживати вітаміни. Варто обмежити вживання алкоголю, газованої води, цукерок, тортів та морозива. Частіше бувайте на свіжому повітрі, бо тривале перебування в приміщенні призводить до кисневого голодування. Раджу висипатися, робити зарядку, займатися спортом. І бажаю бути здоровими!»
Загострення оперізуючого лишаю припадає на осінь та весну. У групі ризику — люди віком від 55 до 75 років. Молодь хворіє рідше. Схильні до нього і вагітні, тому їх обстежують.
Контактувати з хворими на оперізуючий лишай безпечно. Він передається лише через травмовану шкіру.
Людмила НІКІТЕНКО

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (27 posted):

whatsapp gb download on 06/06/2018 07:37:41
avatar
Apart from using two WhatsApp accounts with GB WhatsApp app. Its a must have app for those who are looking for using WhatsApp account on their Android device
Thumbs Up Thumbs Down
0
manabadi results on 28/12/2017 07:09:52
avatar
want to check intermediate and ssc 10th results from Manabadi 2018
Thumbs Up Thumbs Down
0
find more on 30/10/2017 06:42:35
avatar
You have a good point here!I totally agree with what you have said!!Thanks for sharing your views...hope more people will read this article!!!
Thumbs Up Thumbs Down
0
find more on 29/10/2017 02:44:01
avatar
Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Edwards & Ragatz, P.A. on 28/10/2017 05:29:46
avatar
I know your expertise on this. I must say we should have an online discussion on this. Writing only comments will close the discussion straight away! And will restrict the benefits from this information.
Thumbs Up Thumbs Down
0
coursenligne.com on 26/10/2017 04:49:24
avatar
I am very enjoyed for this blog. Its an informative topic. It help me very much to solve some problems. Its opportunity are so fantastic and working style so speedy.
Thumbs Up Thumbs Down
0
car shipping companies on 19/10/2017 07:52:18
avatar
Fantastic blog! Do you have any tips and hints for aspiring writers? I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything. Would you propose starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there that I’m completely overwhelmed .. Any suggestions? Many thanks!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Pleural Mesothelioma on 19/10/2017 05:09:10
avatar
Great job for publishing such a beneficial web site. Your web log isn’t only useful but it is additionally really creative too. There tend to be not many people who can certainly write not so simple posts that artistically. Continue the nice writing
Thumbs Up Thumbs Down
0
Hot Deals Today on 19/10/2017 01:04:24
avatar
Nice knowledge gaining article. This post is really the best on this valuable topic.
Thumbs Up Thumbs Down
0
employeelogin.org on 15/10/2017 09:02:05
avatar
This article is an appealing wealth of informative data that is interesting and well-written. I commend your hard work on this and thank you for this information. You’ve got what it takes to get attention.
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 next total: 27 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: