Полуниця проти раку

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Полуниця проти раку
image

Зчаста ми чуємо про те, що якийсь овоч чи фрукт містять речовини, що зменшують запалення, пригнічують окислювальний стрес, знижують рівень холестерину в крові тощо. Звісно приємно, коли цей фрукт чи овоч не лише дешеві, але й смачні. Як-от полуниця! Усе, що ми щойно написали про холестерин, окислювальний стрес і запалення, лікує саме полуниця, досить з'їдати її по 500 грамів щодня.
Стефано Аматори (Stefano Amatori) і його колеги з Урбинского університету імені Карла Бо знайшли у полуниці ще одну корисну властивість — виявилося, що її екстракт гальмує ділення ракових клітин. Дослідники експериментували з особливо агресивним різновидом пухлини молочної залози: до культури пухлинних клітин додавали екстракт з ягід сорту Альба різної концентрації й упродовж різного проміжку часу.
Клітини не лише починали гірше ділитися, під дією екстракту вони ще й менше рухалися. Судячи зі змін у генетичній активності, полуниця діяла на дванадцять генів, від яких залежить здатність клітин до міграції, здатність прикріплятися до поверхні і вміння проникати у тканини. Словом, ягідний екстракт, очевидно, міг би загальмувати не тільки зростання пухлини, але і її метастазування. Деякі гени полуниця пригнічувала, а деякі, навпаки, стимулювала — як, наприклад, ген Htatip2, який не дає змоги клітинам раку грудей поширюватися в лімфатичні вузли.
Однак культура клітин, що росте в живильному середовищі — все-таки штучна система. Дослідники повторили експерименти з полуницею, але вже з мишами, яким в корм підмішували ягідний екстракт. За місяць такої дієти тваринам увели клітини того самого особливо агресивного раку молочної залози. У мишей пухлини, звичайно, виявили, але, як йдеться в статті в Scientific Reports, у тих тварин, яким давали екстракт, пухлини росли погано — через полуниці злоякісним клітинам було важко проникати в тканини.
Полуничний екстракт містить багато речовин, які називаються поліфенолами і про які відомо, що у них взагалі є багато корисних властивостей. Ймовірно, протиракова активність полуниці якраз пов'язана з її поліфенолами, проте як саме вони діють в даному випадку, ще належить з'ясувати. Полуниця — це, звичайно, добре, та хотілося б мати конкретну молекулу або молекулярний коктейль, який працював би так само, як полуничний екстракт, тільки ефективніше.

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (4 posted):

new futura floor plan on 14/09/2017 07:38:54
avatar
This is my first time i visit here. I found so many interesting stuff in your blog especially its discussion. From the tons of comments on your articles, I guess I am not the only one having all the enjoyment here! keep up the good work
Thumbs Up Thumbs Down
0
Longchamp Outlet on 28/08/2017 23:50:19
avatar
Однак культура клітин, що росте в живильному середовищі все-таки штучна система.
Thumbs Up Thumbs Down
0
cheap oakley sunglasses on 17/06/2017 09:32:03
avatar
good
Thumbs Up Thumbs Down
0
Yeezy Boost 950レプリカ on 24/05/2017 08:58:04
avatar
She will be making another trip next week, and this time, she’ll be pulling a trailer filled with shoes. With the support of Starbucks and the Minot YWCA, Derusse has been collecting donated shoes from her new home community of Minot to share with her former community in Mexico
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 4 | displaying: 1 - 4

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: