Нейродерміт: що це? Як позбутися неприємного захворювання

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Нейродерміт: що це? Як позбутися неприємного захворювання
image

 

 Ней­ро­дер­міт — це хро­ніч­не шкір­не за­хво­рю­ван­ня. Йо­го про­яви — ви­си­пан­ня і силь­ний свер­біж. Як твер­дять ме­ди­ки, на по­яву ней­ро­дер­мі­ту впли­ва­ють не тіль­ки алер­гі­за­ція ор­га­ніз­му, а й різ­ні роз­ла­ди функ­цій нер­во­вої сис­те­ми. Час­то ха­рак­тер­ний алер­гіч­ний ви­сип з’яв­ляє­ть­ся на нер­во­во­му ґрун­ті. Щоб ро­зі­бра­ти­ся у проб­ле­мі де­таль­ні­ше, ми звер­ну­ли­ся до фа­хів­ця — кан­ди­да­та ме­дич­них на­ук Га­ли­ни Гір­ник.

— Нейродерміт зустрічається у всіх країнах світу, уражує людей будь-якої статі і віку. Але все-таки частіше схильність до формування цієї шкірної патології мають жінки та мешканці великих міст. Упродовж останніх років відзначається неухильне зростання захворювання, що пояснюється погіршенням екології, великою кількістю синтетичних матеріалів для пошиття одягу, відмовою від грудного вигодовування тощо.
— Тож які саме причини викликають розвиток нейродерміту?

— Механізми, що призводять до появи нейродерміту, різні. Зокрема, провокувати нейродерміт можуть такі фактори: генетична схильність (доведено, що коли на нейродерміт страждають обоє батьків, то можливість розвитку цієї шкірної хвороби у потомства становить 81%), порушення діяльності центральної нервової системи (емоційна лабільність, відчуття тривоги, пригніченості настрою, депресії), вегетативно-судинна дистонія, нейроендокринні хвороби, захворювання травного тракту, інтоксикації (хронічні отруєння шкідливими речовинами) й погана екологія.
Нейродерміт — це захворювання, яке впливає на нервову та імунну системи. Велике значення має підвищена чутливість організму хворого до будь-яких факторів навколишнього середовища (алергенів). Ідеться про антибіотики, латекс, синтетичні волокна, шерсть тварин та деякі продукти харчування, які можуть спричинити розвиток цього захворювання.
— Як проводиться діагностика нейродерміту?
— Діагностика нейродерміту зазвичай не викликає особливих труднощів. Вона ґрунтується на огляді хворого, наявності в нього характерних скарг. Додаткову допомогу в точному встановленні діагнозу надають скрупульозно зібрана історія хвороби та результати лабораторних досліджень — імунологічних, біохімічних, клінічних. Наприклад, збільшення рівня певних клітин (еозинофілів) у крові хворого є непрямим підтвердженням діагнозу.
— Як проявляється захворювання?
— Нейродерміт проявляється ураженням різних за площею ділянок тіла. Залежно від розміщення вогнищ висипань розрізняють: обмежений, поширений і дифузний нейродерміт. При обмеженому нейродерміті висипання є на маленьких ділянках шкірного покриву, які супроводжуються дуже сильним свербінням. Шкіра особливо свербить уночі, позбавляючи хворих нормального сну. При поширеному нейродерміті площа висипань набагато більша. Значну проблему становить дифузний нейродерміт, при якому вогнища ураження можуть бути поширені по всьому тілу.
— Якими є наслідки нейродерміту?
— У хворих на цю недугу часто спостерігається приєднання вторинної інфекції. Це пов’язано з тим, що, розчісуючи уражені ділянки шкіри, хворі мимоволі травмують їх, порушуючи тим самим цілісність шкірного покриву і створюючи своєрідні «ворота» для проникнення в організм різних хвороботворних мікроорганізмів. На тлі нейродерміту часто з’являються фурункули, карбункули, флегмони та інші прояви гнійної інфекції.
Ще одним ускладненням нейродерміту є розвиток герпетиформної екземи Капоші, яка викликається вірусом герпесу і зазвичай зустрічається у дітей, що страждають на нейродерміт. У разі екземи Капоші у дитини швидко підвищується температура до високих позначок, загальний стан різко погіршується. Потім на шкірі починають з’являтися дрібні бульбашки з мутним або кров’яним вмістом. Герпетиформна екзема Капоші настільки небезпечна, що в багатьох випадках призводить до смерті хворого. Тому при перших проявах хворого слід госпіталізувати.
На тлі нейродерміту іноді з’являється «атопічна катаракта». Зазвичай вона характерна для хворих молодого віку і призводить до помутніння кришталика ока. На щастя, зустрічається досить рідко.
— Як проводиться лікування нейродерміту?
— Лікування нейродерміту має бути спрямоване на корекцію факторів, що призвели до появи захворювання, задля полегшення стану хворого й досягнення стійкого поліпшення його перебігу.
Слід дотримуватися певних правил. Треба виключити зі свого раціону продукти-алергени (шоколад, копченості, маринади, яйця, цитрусові, бобові, міцні м’ясні бульйони, незбиране молоко, прянощі тощо). У помешканні потрібно проводити щоденне вологе прибирання, треба відмовитися від килимів. Хворим на нейродерміт не варто тримати вдома квітучі рослини й акваріуми. Якщо буде встановлено, що алергеном є шерсть домашньої тварини, то вихованця краще віддати в надійні руки. Хворим також рекомендується носіння зручного і нетісного одягу, виготовленого з натуральних, а не синтетичних тканин.
Також велике значення для успішного лікування нейродерміту і профілактики його наступних загострень має правильний режим дня. Сон мусить бути повноцінним. Слід, по можливості, уникати стресових ситуацій. Для зменшення невротичних реакцій при лікуванні нейродерміту використовують екстракт валеріани і настоянку кореня півонії. При значно вираженому стані емоційного напруження або наявності проявів депресії лікар може призначити препарати, які належать до групи антидепресантів.
Необхідно також ретельно лікувати хворого з проблемами шлунково-кишкового тракту, які викликають прояви нейродерміту. Звісно, що лікування має проводитися під контролем лікаря-гастроентеролога.
— А що можна порадити стосовно прийому антигістамінних засобів?
— Антигістаміни зменшують прояв алергічної реакції, знижують свербіж, набряклість шкіри, але слід враховувати, що ці препарати викликають у хворих сонливість, загальмованість, знижують швидкість реакції. При загостренні нейродерміту вводять внутрішньовенно розчин тіосульфату натрію або хлористого кальцію, можливе й ін’єкційне введення антигістамінів.
При розвитку гнійних ускладнень нейродерміту призначають лікування антибіотиками. Утім, безконтрольно приймати ці лікарські засоби не можна, оскільки вони можуть викликати серйозні побічні ефекти (алергічні реакції, дисбактеріоз, порушення клітинного складу крові).
Місцеве лікування нейродерміту полягає в застосуванні особливих паст, примочок, мазей, що мають протисвербіжну, протизапальну й ранозагоювальну дію.
Існують і немедикаментозні методики лікування нейродерміту. Це — плазмоферез, гемосорбція. Доведено також сприятливий вплив на перебіг хвороби лазерної терапії. У багатьох випадках дієвим є санаторно-курортне лікування, особливо на мінеральних і грязьових курортах.
Розмову вів Ярослав ШЛАПАК

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (7 posted):

Tepespoowly on 23/05/2018 08:19:06
avatar
锘?a href="http://www.vapormax-nike.us.com">nike vapor max</a>
<a href="http://www.coachoutletclearances.us.com">coach outlet online</a>
<a href="http://www.goyard.us.org">goyard bags</a>
<a href="http://www.nflcheapjerseysfromchina.us.com">cheap nfl jerseys china</a>
<a href="http://www.jordans-retro.us.com">retro jordans</a>
<a href="http://www.salvatore-ferragamo.us.org">ferragamo shoes</a>
<a href="http://www.pandoraring.us.com">pandora ring</a>
<a href="http://www.fake-yeezys.us">yeezys for sale</a>
<a href="http://www.northfaceclearances.us">northface outlet</a>
<a href="http://www.air-vapor-max.us.com">air vapormax</a>
<a href="http://www.yeezy350boost-v2.us">yeezy boost 350 v2</a>
<a href="http://www.yeezy--shoes.us.com">yeezy boost</a>
<a href="http://www.fakeyeezy.us.com">fake yeezy boost 350</a>
<a href="http://www.pandorajewelrybracelet.us">pandora bracelet</a>
<a href="http://www.wholesalejerseyschinasale.us.com">cheap wholesale jerseys</a>
<a href="http://www.fitflop-sandals.us.com">fitflops sale</a>
<a href="http://www.clarkshoes.us.com">clarks shoes</a>
<a href="http://www.pandoracharmsale.us">pandora sale</a>
<a href="http://www.timberlandoutletstores.us.com">timberland shoes</a>
<a href="http://www.fitflops-sale-clearance.us">fit flops</a>
<a href="http://www.nike-airvapormax.us">nike air vapormax</a>
<a href="http://www.jordanretro12.us.com">jordan 12</a>
<a href="http://www.nike-stores.us.com">nike store online</a>
<a href="http://www.valentino-outletstore.us.com">valentino outlet</a>
<a href="http://www.pandora-ring.us.com">pandora rings</a>
<a href="http://www.yeezybelugav2.us">beluga 2.0</a>
<a href="http://www.mbtshoes-clearance.us.com">mbt shoes</a>
<a href="http://www.redbottomslouboutin.us.com">red bottoms louboutin</a>
<a href="http://www.pandorajewelrysite.us.com">pandora jewelry site</a>
<a href="http://www.birkin-bag.us">birkin bag</a>
<a href="http://www.kobe12shoes.us">kobe 12</a>
<a href="http://www.pandorasale.us.com">pandora sale</a>
<a href="http://www.beatswireless.us.com">beats headphones</a>
<a href="http://www.ferragamoshoesoutlets.us.com">ferragamo outlet</a>
<a href="http://www.pandorabraceletsclearance.us.com">pandora charms sale clearance</a>
<a href="http://www.supreme-newyork.us.com">supreme new york</a>
<a href="http://www.lebronshoes15.us.com">lebron shoes</a>
<a href="http://www.bluetint.us">yeezy blue tint</a>
<a href="http://www.jordan11winlike96.us.com">win like 96</a>
<a href="http://www.yeezy-beluga.us.com">yeezy beluga 2.0</a>
<a href="http://www.supreme-clothings.us.com">supreme hoodie</a>
<a href="http://www.nike-outletonline.us.com">nike outlet</a>
<a href="http://www.huarache-shoes.us">nike air huarache</a>
<a href="http://www.jordan11-red.us.com">jordan 11 red</a>
<a href="http://www.pandorajewelry70offclearance.us.com">pandora charms sale clearance</a>
<a href="http://www.kyrieirving-shoes.us">kyrie shoes</a>
<a href="http://www.nikeclearance.us.com">nike clearance outlet</a>
<a href="http://www.cheapnike.us.com">nike shoes</a>
<a href="http://www.rihannafenty.us.com">puma fenty</a>
<a href="http://www.pandorasjewelrys.us.com">pandora</a>
<a href="http://www.timberland-outletstores.us.com">timberland outlet</a>
<a href="http://www.redbottomsshoesforwomen.us">red bottom shoes</a>
<a href="http://www.louboutins-shoes.us.com">louboutin</a>
<a href="http://www.timberland-shoes.us.org">timberland outlet</a>
<a href="http://www.adidas-yeezy.us.org">adidas yeezy</a>
<a href="http://www.fit-flops.us.org">fit flops</a>
<a href="http://www.timberland-femme.fr">timberland femme</a>
<a href="http://www.beats-headphones.org.uk">beats wireless headphones</a>
<a href="http://www.boostyeezy.us">yeezy boost 350 v2</a>
<a href="http://www.vapormaxplus.us">vapormax plus</a>
<a href="http://www.pandoracharmsus.us">pandora charms sale clearance</a>
<a href="http://www.redbottomsformen.us.com">red bottoms</a>
<a href="http://www.airmax-plus.us">nike air max plus</a>
<a href="http://www.redbottom-heels.us">red bottom heels</a>
<a href="http://www.pandoraus.us.com">pandora</a>
<a href="http://www.christianlouboutinmensshoes.us.com">christian louboutin mens shoes</a>
<a href="http://www.louboutin-shoes.us.org">louboutin outlet</a>
<a href="http://www.vapormax-flyknit.us">nike vapor max</a>
<a href="http://www.yeezyboost350v2.us.org">yeezy shoes</a>
<a href="http://www.balenciaga-sneakers.us">balenciaga sneakers</a>
<a href="http://www.timberland-uk.org.uk">timberland</a>
<a href="http://www.asicsgellyte.us">asics gel nimbus</a>
<a href="http://www.yeezys-boost.us.com">yeezy shoes</a>
<a href="http://www.balenciagasshoes.us.com">balenciaga triple s</a>
<a href="http://www.fitflopus.us.com">fit flops</a>
<a href="http://www.adidas-yeezys.us">yeezy shoes</a>
<a href="http://www.christian-louboutins.org.uk">louboutin uk</a>
<a href="http://www.airmax-plus.us.com">nike air max</a>
<a href="http://www.timberlandshoesuk.org.uk">timberland</a>
<a href="http://www.yeezysv2.us">yeezy shoes</a>
<a href="http://www.eccoshoesformen.us">ecco shoes for women</a>
<a href="http://www.vapor-max.us.org">air vapormax</a>
<a href="http://www.pandorajewelryus.us">pandora jewelry</a>
<a href="http://www.nikeairmaxplus.us.com">nike air max</a>
<a href="http://www.airmax-2018.us.org">air max 2018</a>
<a href="http://www.louboutinmens.us">louboutin mens shoes</a>
<a href="http://www.asicsrunning.us.com">asics shoes</a>
<a href="http://www.converseoutletstores.us.com">converse sneakers</a>
<a href="http://www.beatswirelessheadphones.org.uk">beats by dre</a>
<a href="http://www.birkenstocksshoes.us.com">birkenstocks</a>
<a href="http://www.asicsgelquantum.fr">asics gel lyte </a>
<a href="http://www.converseoutlet.us">converse outlet</a>
<a href="http://www.vapormax-2018.us.com">vapor max</a>
<a href="http://www.timberlandsbootsuk.org.uk">timberland uk</a>
<a href="http://www.gel-asics.fr">asics gel quantum 360 </a>
<a href="http://www.asics-gel.us.com">asics gel lyte</a>
<a href="http://www.vapormaxplus.us.com">nike vapor max plus</a>
<a href="http://www.louboutins-shoes.org.uk">louboutin shoes</a>
<a href="http://www.vapormax.us.org">vapormax flyknit</a>
<a href="http://www.redbottomslouboutin.us">red bottom shoes</a>
<a href="http://www.hogansitoufficiale.com">hogan sito ufficiale</a>
<a href="http://www.poloralphlauren-femme.fr">polo ralph lauren</a>
<a href="http://www.air-jordans.fr">jordan retro</a>
<a href="http://www.pandora-cz.com">pandora cz</a>
<a href="http://www.parka-canadagoose.fr">parka canada goose</a>
<a href="http://www.super-dry.org.uk">superdry sale</a>
<a href="http://www.pandoraufficiale.com">anelli pandora</a>
<a href="http://www.vapormaxnike.fr">vapormax</a>
<a href="http://www.nikeblackfriday.us.com">nike black friday</a>
<a href="http://www.superdry-uk.org.uk">superdry coats</a>
<a href="http://www.pandorasbijoux.fr">pandora soldes</a>
<a href="http://www.yeezy-it.com">yeezy boost 350</a>
<a href="http://www.pandora--canada.com">pandora</a>
<a href="http://www.adidasblackfriday.us">adidas black friday</a>
<a href="http://www.charmspandora.org.uk">pandora</a>
<a href="http://www.airmaxshop-australia.com">nike</a>
<a href="http://www.airmax-uk.org.uk">nike air max</a>
<a href="http://www.nike-vapormax.fr">vapormax pas cher</a>
<a href="http://www.pandoraschmuck-online.de">pandora online shop</a>
<a href="http://www.hoganscarpeonlineit.com">hogan</a>
<a href="http://www.barbourjacketsuk.org.uk">barbour</a>
<a href="http://www.chaussure--nike.fr">nike air max</a>
<a href="http://www.pandora-bracciali.com">pandora</a>
<a href="http://www.coachcybermonday.us">coach black friday deals</a>
<a href="http://www.pandorabracelets.fr">pandora</a>
<a href="http://www.charms-pandora.org.uk">pandora jewelry</a>
<a href="http://www.pandorajewelry.cz">pandora cz</a>
<a href="http://www.northfaceblackfriday.us.com">north face jackets black friday</a>
<a href="http://www.airmaxstoreit.com">nike air max</a>
<a href="http://www.nike-shoes-au.com">nike shoes</a>
<a href="http://www.yeezysboost.fr">yeezy boost</a>
<a href="http://www.northface-uk.org.uk">the north face</a>
<a href="http://www.adidas-yeezys.de">adidas schuhe</a>
<a href="http://www.pandorablackfriday.us">pandora cyber monday</a>
<a href="http://www.pandora--australia.com">pandora australia</a>
<a href="http://www.nikeblackfridaydeals.us">nike outlet black friday</a>
<a href="http://www.northfaceblackfridaydeals.us">north face cyber monday</a>
<a href="http://www.airmax-boty.cz">nike air max</a>
<a href="http://www.nike-stores.de">nike schuhe</a>
<a href="http://www.adidasblackfriday.us.com">adidas black friday sale</a>
<a href="http://www.adidasyeezys.fr">yeezy boost</a>
<a href="http://www.airmax-97.fr">nike air max 97</a>
<a href="http://www.moncler-officiel.fr">doudoune moncler</a>
<a href="http://www.airmax97.org.uk">nike air max 97</a>
<a href="http://www.michaelkors-sacs.fr">sac michael kors</a>
<a href="http://www.bracelets-pandora.fr">pandora soldes</a>
<a href="http://www.airmax97-it.com">nike store</a>
<a href="http://www.adidasyeezy.org.uk">adidas outlet</a>
<a href="http://www.skechers-uk.org.uk">skechers boots</a>
<a href="http://www.poloralphlauren-france.fr">polo ralph lauren</a>
<a href="http://www.longchamphandbagsoutlets.us.com">longchamp handbags</a>
<a href="http://www.curry4s.us.com">steph curry shoes</a>
<a href="http://www.pandorajewelrycharms.us">pandora black friday</a>
<a href="http://www.pandora--bracelet.us.com">pandora</a>
<a href="http://www.airmax2018-uk.com">air max 2017</a>
<a href="http://www.valentinoshoesoutlet.us">valentino outlet</a>
<a href="http://www.airvapormax2017.us.com">nike vapormax</a>
<a href="http://www.pandoracharms-jewelry.us.com">pandora bracelet</a>
<a href="http://www.lebronshoes15.us">lebron 14</a>
<a href="http://www.northfaceoutlet70off.us">north face outlet jackets</a>
<a href="http://www.yeezyboost350.cz">adidas yeezy</a>
<a href="http://www.jacketsclearance.us.com">north face jacket</a>
<a href="http://www.yeezyboost-350.cz">yeezy</a>
<a href="http://www.pandorasoldes-2018.fr">pandora soldes</a>
<a href="http://www.hyperdunk2017.us">hyperdunk 2017</a>
<a href="http://www.bijouxpandorasoldes.fr">bracelet pandora</a>
<a href="http://www.pandora-charm.us.com">pandora jewelry clearance</a>
<a href="http://www.mbt-clearance.us">mbt sandals</a>
<a href="http://www.vapormax2018.us.com">air vapormax</a>
<a href="http://www.birkenstocks-shoes.us.com">birkenstock shoes</a>
<a href="http://www.hoganoutlet-online.it">hogan scarpe</a>
<a href="http://www.airvapormax.it">nike air vapor max</a>
<a href="http://www.yeezyboost-350.fr">yeezy boost 350 v2</a>
<a href="http://www.yeezyboost350sv2.us.com">yeezy boost 350 v2</a>
<a href="http://www.air-maxcz.com">air max 2018</a>
<a href="http://www.yeezyboost350v2s.fr">yeezy boost 350</a>
<a href="http://www.anelli-pandora.it">pandora gioielli</a>
<a href="http://www.vapormax-2018.fr">nike vapormax</a>
<a href="http://www.vapormax2018.us">air max 2017</a>
<a href="http://www.hyperdunk2017.org">nike hyperdunk</a>
<a href="http://www.kobeshoes12.us">kobe shoes</a>
<a href="http://www.hoganscarpesonline.it">hogan outlet online</a>
<a href="http://www.birkenstockshoes-outlet.us.com">birkenstock shoes</a>
<a href="http://www.timberlandoutletstores.us">timberland boots</a>
<a href="http://www.ferragamooutlets.us">ferragamo outlet</a>
<a href="http://www.jacketsoutletstore.us.com">the north face outlet</a>
<a href="http://www.adidasshoes-outlet.us.com">adidas outlet online</a>
<a href="http://www.hyperdunk2017.us.com">hyperdunk</a>
<a href="http://www.curry4shoes.us">curry 4</a>
<a href="http://www.airmaxs-2017.us.com">nike air max</a>
<a href="http://www.fitflop-clearance.com">fitflop</a>
<a href="http://www.fitflopsshoessale.us.com">fitflops sale clearance</a>
<a href="http://www.airmax2018chaussure.fr">nike air max 2018</a>
<a href="http://www.jameshardenvol1.us.com">james harden shoes</a>
<a href="http://www.yeezyboost350v2.cz">yeezy</a>
<a href="http://www.adidas-yeezyboost.cz">adidas yeezy boost</a>
<a href="http://www.vapor-max.us.com">air vapormax</a>
<a href="http://www.airmax-outlet.us">nike outlet store</a>
<a href="http://www.pandorajewelry-charms.us">pandora jewelry official</a>
<a href="http://www.pandorabracciali.it">pandora bracciali</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
sexy dresses uk on 19/04/2018 10:17:04
avatar
r Jazerai Allen-Lord, t
Thumbs Up Thumbs Down
0
rolex replica on 26/09/2017 21:26:05
avatar
good
Thumbs Up Thumbs Down
0
fake chanel handbags on 26/09/2017 04:31:15
avatar
good
Thumbs Up Thumbs Down
0
ugg outlet online on 28/08/2017 23:51:55
avatar
Слід, по можливості, уникати стресових ситуацій.
Thumbs Up Thumbs Down
0
avatar
Але все-таки частіше схильність до формування цієї шкірної патології мають жінки та мешканці великих міст.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Yeezy Boost 350レプリカ on 13/06/2017 03:29:09
avatar
Posted by tastemaker and entrepreneur Jazerai Allen-Lord, the pair of Yeezy slides in the photo below are said to be a size 11 in men’s, and more than likely an Adilette sample created personally for Kanye West.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 7 | displaying: 1 - 7

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: