Отруєння чи... інфаркт?

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Отруєння чи... інфаркт?
image

Усе починалося з болю в животі, нудоти, проносу. «Літо, спека, мабуть, щось не те з’їв», — сказали рідні хворого та дружно заходилися відпоювати його розчином марганцівки й активованим вугіллям. Але легше не стало. Стан недужого погіршувався. Коли нарешті викликали «швидку», діагноз пролунав, як грім з ясного неба, — інфаркт міокарда!
Що ж спільного між кишковим розладом і змертвінням ділянки серцевого м’яза? Такими симптомами характеризується особливий (абдомінальний або гастралгічний) тип інфаркту міокарда.
Найчастіше такий стан розвивається внаслідок патологічних змін у задній стінці серцевого м’яза. Водночас з інтенсивним болем нижче від груднини та у правому підребер’ї хворого можуть непокоїти здуття живота, нудота, напади блювоти. Треба не зволікати і негайно викликати «швидку». Хворий має лише дві години — це своєрідне «вікно», впродовж якого серцевий м’яз можна врятувати. Далі процес відмирання ураженої ділянки може стати незворотним. Особливо пильними мають бути особи з передумовами для розвитку інфаркту міокарда (артеріальна гіпертензія, інші судинно-серцеві патології, цукровий діабет тощо), люди, які мали сильне психо¬емоційне переживання.
Зволікати не можна. Адже ці симптоми характерні не лише для кишкових розладів, а й для гострого панкреатиту, холециститу, прориву виразки шлунка. Це дуже тривожні стани. Щоб зняти підозру на інфаркт, фахівці не тільки поміряють хворому артеріальний тиск, прослухають тони серця, а й призначать електрокардіо¬графічне обстеження та спеціальні дослідження крові. Іноді ЕКГ роблять кілька разів поспіль із невеликим інтервалом, і тоді сумнівів у діагнозі, як правило, немає.
Валентина КОВАЛЬ,
кардіолог

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Discount Oakley UK on 28/08/2017 23:45:45
avatar
Найчастіше такий стан розвивається внаслідок патологічних змін у задній стінці серцевого м’яза.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: