Не звичка, а сигнал

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Не звичка, а сигнал
image

Близько 60 відсотків дітей і 20 — підлітків гризуть нігті. Йдеться не про безневинну звичку, а про прояв неврозоподібного стану. Але більшість батьків на таке взагалі не зважає.
Такий розлад у медицині має назву «оніхофагія», його поява є сигналом негараздів у психічному стані дитини. Дорослі мали б помітити, що до цього маля вдається на тлі певних переживань, скажімо, через погіршення стосунків між батьками (навіть якщо вони приховують, діти часто це відчувають). Або ж нерідко спричинюють таку звичку перевантаженість дитини в школі та в позаурочний час, переїзд, поява братика чи сестрички (це розцінюється як втрата батьківської уваги).
У дорослому віці кожен із нас має свої напрацьовані шляхи розслаблення та зняття стресу. А дитину треба вчити позбавлятися напруження. Якщо цього не зробити, звичка гризти нігті перетвориться на умовний рефлекс, що проявлятиметься на тлі будь-якої проблеми та збережеться в дорослому житті. До речі, часто оніхофагію такі діти в дорослому віці заміняють курінням.
Це не просто звичка, а хвороблива реакція на певну ситуацію. Якщо не допомогти дитині впоратись із проблемою і вона впродовж тривалого часу перебуватиме в стані напруженості, у неї почнуть розвиватися психосоматичні хвороби (наприклад, виразка, астма, невроз). Тому батьки повинні сприймати цей прояв як сигнал до дій. Треба більше часу проводити з малям, бо близькість із батьками заспокоює. Якщо гризти нігті почала дитина шкільного віку, можливо, у неї є певні проблеми із однолітками. З’ясуйте, що не так, чим дочка чи син переймаються. Але головне — зробити це у делікатній, ненав’язливій формі.
Надія М’ЯСТКІВСЬКА,
практичний психолог

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (2 posted):

rolex replica on 26/09/2017 21:28:02
avatar
good
Thumbs Up Thumbs Down
0
Fake Yeezys V2 on 13/09/2017 23:07:36
avatar
In many ways, the most recent New York Fashion Week – an event created to showcase the ready-to-wear clothing created by New York’s Garment District – was, instead, all about the shoes.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 2 | displaying: 1 - 2

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: