Зелень на вашому столі

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Зелень на вашому столі
image

Зелені культури вживають не лише для поліпшення смаку різноманітних страв, вони ще й надзвичайно корисні. Рейтинг корисності трав: петрушка, кріп, кінза.
КРІП
Його назва з грецької перекладається просто: пахучий. Щедро присмачуйте салати й супи дрібно нарізаним кропом - від нього сама лише користь: багато вітаміну С, калію і заліза. Заліза в ньому особливо багато, тому кріп вживають у разі анемії.
Кріп допомагає при шлунково-кишкових розладах. Його рекомендують хворим на гіпертонію, у разі порушення серцевого ритму, атеросклерозу.
БАЗИЛІК
Травичка ця ніжна, теплолюбна - недарма на базарі базилік дорожчий за іншу зелень. І назву має відповідну: з грецької basileus - цар. У записах середньовічних травників базилік згадується як трава, яка розпалює в чоловіках і жінках пристрасть, а його порошок нюхали від мігрені. Своєрідний аромат базиліку забезпечують ефірні олії, а корисним роблять вітамін Р й провітамін А. Базилік має сильну протимікробну дію. Знімає головний біль, допомагає при безсонні, стимулює травлення.
ЩАВЕЛЬ
У ніжних молодих листочках щавлю міститься багато вітамінів. Вітаміну С в цій рослині стільки ж, скільки в лимонах. З корисних мінеральних речовин найбільше заліза і калію. До липня сезон щавлю закінчується: листя грубшає, у ньому накопичується багато щавлевої кислоти, а це не дуже корисно для людини. Тому саме тепер зваріть з нього зелений борщ та приготуйте начинку для смачних пиріжків.
У народі щавель здавна використовували як протицинготний засіб, прикладали до ран, щоб зупинити кров. Щавлевий сік має жовчогінну й антисептичну дію. Не слід зловживати щавлем тим, у кого хворі нирки.
КІНЗА
Не всі знають, що кінза - це народна назва коріандру. Цю рослину полюбляють далеко не всі через її своєрідний запах. Певно, саме тому греки дали цій рослині таку дивну назву, яка складається з двох грецьких слів - koris (клоп) і anon (аніс). Аромат кіндзи й справді дещо нагадує запах клопів. Коріандр вживають у їжу з давніх часів. На Сході він особливо шанується - ця трава входить до складу знаменитої приправи карі. У свіжій кіндзі містяться вітаміни В1, В2, С, Р та каротин. Зелень додають до салатів і гарячих страв, а насіння (саме його найчастіше й називають коріандром) - до маринадів і випічки.
У народній медицині кіндзу застосовують для поліпшення травлення, вона підвищує апетит, поліпшує сон, знижує кров'яний тиск. В індійській медицині коріандр застосовується як сечогінний, шлунковий і загальнозміцнювальний засіб.
ПЕТРУШКА
Петрушка збуджує апетит і поліпшує травлення. Кальцію, заліза й фосфору в її листках більше, ніж у будь-яких овочах. А ще петрушка - лідер за вмістом вітаміну С - втричі більше, ніж у лимоні. Зазвичай у нас вирощують петрушку з "прямими" листочками, рідше зустрічається кучерява, але між собою вони нічим не відрізняються.
Завдяки калію і натрію петрушка особливо корисна тим, хто страждає від хвороб серця, нирок, сечового міхура. Учені виявили в петрушці речовини, які продовжують чоловічу ерекцію.
ДО РЕЧІ
Якщо влітку вашу квартиру атакують комарі - підвісьте в кімнаті 2-3 пучки базиліка. Запах, приємний для нас, комарі на дух не переносять.

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Best iPhone 6 Plus Case on 02/01/2018 00:15:27
avatar
For some perspective, MediaTek's most advanced mobile processor -- the Helio X30 -- incorporates a cellular modem that supports just 450-megabit-per-second download speeds and 150-megabit-per-second upload speeds.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: