Тривожні сигнали від серця

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Тривожні сигнали від серця
image

Усталена думка, що головна ознака серцевого нападу — гострий біль у грудях. Але мало кому відомо, що це аж ніяк не так. 25 відсотків серцевих нападів відбувається непомітно: без будь-яких явних симптомів. Насправді ж серце завжди підказує ознаку потенційного нападу ще до того, як це станеться.
Набряки
Багато людей вважають, що набрякання щиколоток чи стоп пов’язане із надмірним стоянням чи сидінням, не знаючи, що серцева недостатність може призвести до накопичення рідини в організмі, що й зумовлює значні набряки ніг, збільшення черева. Відповідно зростає маса тіла, хоча людина може втратити апетит. Усе це попереджає про підвищений ризик серцевого нападу.
Кашель
Трапляється, люди кашляють кривавим мокротинням або зі свистом. Це може вказувати на серцеву недостатність, пов’язану з накопиченням рідини в легенях. Обов’язково зверніть увагу на цей симптом!
Також ознаками серцевого нападу можуть бути:
— нудота;
— запаморочення;
— неприємний дискомфорт;
— холодний піт;
— нерівномірне дихання.
Не ігноруйте ці симптоми — вчасно звертайтеся до лікаря.
Занепокоєння й тривога
Якщо в людини з’явилося незрозуміле й раптове почуття тривоги, страх смерті — це також може бути приводом звернутися до лікаря. Саме такі ознаки бувають перед серцевим нападом, який ліпше відвернути, ніж лікувати.
Біль у різних частинах тіла
Інколи біль, почавшись у грудях, поширюється на плече, руки, спину, щелепу. Часто біль відчувається не в грудях, а в плечах, між лопатками.
Олег ПИЛАТЧУК,
кардіолог
Сторінку підготувала Ганна ВИННИК

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Fake Yeezys on 14/01/2018 20:51:42
avatar
Each of the footwear selections mark a specific date in sports that have played an intergral role in black history, such as Kevin Durant’s moving MVP speech, LeBron James poignant remarks on the impact of sports on society, Carmelo Anthony’s vocal activity in the equal rights conversation, and more
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: