Ангіна, як з нею боротися?

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Ангіна, як з нею боротися?
image

 

 

Чхан­ня, ка­шель, біль у гор­лі, тем­пе­ра­ту­ра — зви­чай­ні симп­то­ми, які ми тра­ди­цій­но від­но­си­мо до за­сту­ди. Але на­віть за­сту­да й ан­гі­на, не ка­жу­чи вже про грип, — хво­ро­би різ­ної при­ро­ди.
За­сту­дою (ГРЗ) мож­на за­ра­зи­тися — це за­паль­ний про­цес, що ви­ни­кає в ре­зуль­та­ті пе­ре­охо­ло­джен­ня ор­га­ніз­му. Про­тяг­ло, про­мо­чи­ли но­ги, ви­пи­ли склян­ку кри­жа­ної во­ди — здрас­туй, за­сту­да! При­чи­ною ви­ник­нен­ня ан­гі­ни є хво­ро­бот­вор­ні бак­те­рії, що вра­жа­ють лім­фо­їд­ні вуз­ли. 
Як же все від­бу­ває­ть­ся у де­та­лях і з на­уко­вої точ­ки зо­ру? А та­кож: як пе­ре­ма­га­ти ан­гі­ну? Про це ми роз­пи­та­ли спе­ціа­ліс­та — кан­ди­да­та ме­дич­них на­ук, до­цен­та Ан­дрія БАРИ­ЛЯКА.

 

— Ангіна — інфекційне захворювання. Її характерною ознакою є гострий запальний процес, який розвивається в ділянці лімфаденоїдного глоткового кільця і мигдаликів, розташованих у поглибленні між м’яким піднебінням і язиком (перша і друга мигдалини).
У медичній термінології існує ще одна назва хвороби — гострий тонзиліт. До речі, ангіною також називають і хронічний тонзиліт у загостреній формі, який є ускладненням інфекційних хвороб, при якому у хворого відзначається запалення слизової оболонки зіва (наприклад, при скарлатині або кору).
— Які ж при­чи­ни, що ви­кли­ка­ють ан­гі­ну?
— Незважаючи на те що гострий тонзиліт прийнято вважати простудним захворюванням, ця думка абсолютно помилкова. У переважній більшості випадків до розвитку захворювання призводить інфікування організму стрептококами, рідше — стафілококами або поєднанням цих бактерій. В окремих випадках спровокувати його можуть аденовіруси 1–9 типу, спірохета Венсана в комплексі з веретеноподібною паличкою, ентеровірус Коксакі, а також різні гриби роду Candida спільно з патологічними коками.
Зараження відбувається через предмети побуту та особисті речі, за допомогою рукостискання, повітряно-крапельним шляхом, через недостатньо ретельно вимитий посуд, а також через інфіковані стафілококом продукти харчування.
— Ко­ли з’яв­ляю­ть­ся пер­ші озна­ки за­хво­рю­ван­ня і що сприяє йо­го роз­вит­ку?
— Перші симптоми ангіни проявляються вже за 12 годин після інфікування організму. Факторами, що призводять до розвитку захворювання, вважають: різкі погодні коливання; вживання занадто холодних напоїв; часті перевтоми; емоційні потрясіння і стресові ситуації; загальне і місцеве переохолодження організму; раніше перенесене захворювання (наприклад, грип); наявність у носоглотці аденоїдів; порушення носового дихання.
Також сприяють розвитку хвороби регулярний негативний вплив подразників: диму сигарет, побутового чи будівельного пилу, алкоголю, газованих напоїв.
— Яки­ми є ха­рак­тер­ні симп­то­ми ан­гі­ни?
— На початкових етапах розвитку захворювання симптоми ангіни в чомусь схожі з проявами грипу або гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ). Виникають вони здебільшого раптово, на тлі сильного підвищення температури тіла.
Спочатку хворий відчуває лише невелике нездужання і загальну слабкість. Крім того, у людини з’являється відчуття стиснення в горлі. Звідси, власне, і назва хвороби. Слово «ангіна» має латинські корені і походить від ango, що означає «стискаю, душу». У міру розвитку запального процесу виникає жар, озноб і лихоманка, підвищення температури до позначки 38–39°С у дорослих і 40–41°С — у дітей, больові відчуття в горлі (можуть виникати як відразу, так і на другий день після підвищення температури тіла), утруднене ковтання і посилення болю в горлі при ковтанні. При цьому тонзиліт, викликаний стрептококом, ніколи не супроводжує кашель або нежить.
Типовими симптомами ангіни, яка має вірусну природу, є: больові відчуття в горлі; нежить; кашель; захриплість; кон’юнктивіт. Також при ангіні у пацієнтів відзначається почервоніння горла в ділянці мигдалин, зіву і задньої стінки глотки.
— Як слід про­во­ди­ти лі­ку­ван­ня ангі­ни?
— Лікування ангіни передбачає постільний режим, дотримання дієти, рясне пиття і прийом вітамінів. Також можуть бути призначені: антибіотики; протимікробні препарати; локальні антисептики; протигрибкові медикаменти; протизапальні ліки, а також симптоматичні засоби.
Крім того, при лікуванні ангіни рекомендовані розчини для полоскання, які мають очищувальну і протигнильну дії.
Антибіотики при ангіні прописують у тих випадках, коли захворювання обумовлене бактеріальною інфекцією. Їх призначають, щоб уникнути розвитку можливих ускладнень. Згідно з дослідженнями антибіотики при ангіні не сприяють скороченню тривалості хвороби і не впливають на ступінь її виразності, проте істотно знижують больові відчуття вже на третю добу після початку їх прийому. Відмова від них загрожує розвитком отиту середнього вуха й абсцесу мигдалин. Вибираючи антибіотики при ангіні бактеріального походження, перевагу віддають препаратам пеніцилінової групи — хіконцилу, амоксиклаву, оспамоксу.
— Ко­ли не­об­хід­не ви­да­лен­ня миг­да­лин?
— Коли пацієнт переносить ангіну (тонзиліт) більше 3–4 разів на рік. Страждає на механічне закриття дихальних шляхів збільшеними, деформованими мигдалинами (хропіння під час сну з перериванням дихання). Коли спостерігаються ускладнення — паратонзилярний абсцес, наприклад. У таких випадках показане хірургічне втручання. І ще: слід пам’ятати, що в усіх випадках захворювання на ангіну необхідно звертатися до лікаря, щоб уникнути ускладнень.

 

Ярослав ШЛАПАК

 

 

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (6 posted):

Penny Saviour on 12/11/2018 05:59:14
avatar
When it comes to cough, flu, and cold in children we all seems helpless as fighting it is really tough and you have to take so much care of children in fighting it.
Thumbs Up Thumbs Down
0
avatar
This Is Really Great Work. Thank You For Sharing Such A Useful Information Here In The Blog.
Thumbs Up Thumbs Down
0
free robux on 19/05/2018 06:14:52
avatar
hey guys
Thumbs Up Thumbs Down
0
Dissertation Writing Services on 01/05/2018 01:41:17
avatar
I read this article. I think You put a lot of effort to create this article. I appreciate your work.
Thumbs Up Thumbs Down
0
sudoku game on 09/04/2018 23:34:33
avatar
I like to play online sudoku with full fun and I really like the latest version of sudoku it is really outstanding and when I played my mind do exercise logically and sharp our mind.
Thumbs Up Thumbs Down
0
uk essay on 13/02/2018 22:25:03
avatar
Mostly children are so naughty and also eating the different spicy items and then ill. The Doctor always suggests to the home made items and also drink the milk daily. Milk helps to bone strain in the early stage.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 6 | displaying: 1 - 6

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: