Вікове погіршення роботи легенів? Не біда!

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Вікове погіршення роботи легенів? Не біда!
image

Результати нового дослідження показали, що флавоноїди, які є природними хімічними сполуками, знайденими у фруктах і овочах, можуть допомогти сповільнити вікове погіршення функції легенів.
Флавоноїди — це клас рослинних поліфенолів, які виконують чимало функцій. У ролі пігментів рослин вони відповідальні за яскраві кольори фруктів і овочів. Крім того, вони привертають запилюючих комах і регулюють ріст клітин.
Різні наукові роботи показують, що флавоноїди, котрі містяться у продуктах харчування, мають велику кількість переваг для здоров’я людини.
Ранні дослідження виявили ряд протизапальних, антидіабетичних, протипухлинних і нейрозахисних властивостей флавоноїдів. За підсумками нового дослідження фахівці припустили, що певний тип флавоноїду, званий антоціаном, може допомогти покращити функціонування легенів у старості.
Уже було доведено, що антоціани зменшують слиз і запалення у тварин із хронічними обструктивними захворюваннями легенів. Але, незважаючи на це, автор дослідження Ванесса ГарсіяЛарсен, доцент кафедри харчування у Школі громадської охорони здоров’я ім. Дж. Хопкінса Блумберга (США), зазначила, що епідеміологічні дані про зв’язок між флавоноїдами і функцією легенів були дуже мізерні.
У своєму дослідженні вчені задіяли 463 добровольців із Норвегії та Англії. Протягом усього експерименту учасники неодноразово робили спірометрію — тест, який вимірює повітряний потік й об’єм повітря, який людина може видихнути за командою.
Крім цього, вони заповнювали анкети, відповідаючи на запитання про харчування. У підсумку фахівці визначили, що швидкість погіршення функції легенів була нижчою у добровольців, які споживали продукти з високим рівнем антоціанів.

Сторінку підготувала Ганна ВИННИК

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: