Симптоми, як при застуді

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Симптоми, як при застуді
image

Ще вчора дитина була здорова, а нині млява, вередлива, з’явився нежить і горлечко червоне, як при катарі. Аж раптом у малечі підвищується температура, надокучає сильний біль голови, дитину нудить.
Не дивуйтесь, якщо лікар, зважаючи на ці симптоми, запідозрить менінгіт — запалення оболонок головного мозку. І скаже: «Мерщій до лікарні!». Найчастіше о цій порі року причиною розвитку менінгіту є ентеровіруси.
Це збудни¬ки, подібні до тих, що викли¬кають ГРВІ, тому на першо¬му етапі й симптоми (як-от нежить, катаральні явища у горлі) нагадують відносно легке захворювання. Водно-час якщо ГРВІ, як правило, триває не більше тижня і не супроводжується ускладнен¬нями, то спричинений віру¬сами серозний менінгіт дуже підступний і небезпечний саме з огляду на можливі важкі наслідки.
У хворого (а це здебільш діти віком до 14 років, їх імун¬на система дуже чутлива до ентеровірусів) підвищується температура (часто до макси¬мальних позначок). Дитині надокучає сильний головний біль, біль в очах, що підсилю¬ється при їх русі, різкому шумі, яскравому світлі. Хво¬рого нудить, йому надокучає повторна блювота, що не дає полегшення. Також на шкірі може з’явитися висип.
Характерним для цієї хво¬роби симптомом є напру¬ження м’язів потиличної ді¬лянки (це наслідок спрово¬кованого запаленням по¬дразнення нервових корін¬ців) — на таку ознаку досвід¬чений лікар обов’язково зве¬рне увагу. Є й інші характерні саме для серозного менінгі¬ту так звані менінгеальні симптоми.
Пункція спинномоз¬кової рідини допоможе остаточно визначитися з діагнозом. І чим швидше це зробити, тим дієвішим буде відповідне лікування (воно провадиться в умовах стаці¬онару, адже хворий повинен бути під постійним медичним контролем), тим скоріше зменшиться ризик небезпечних для життя і здо¬ров’я ускладнень (як-от на¬бряк мозку).
Як же заражаються ентеровірусами, що провокують менінгіт? Варто одній зараженій особі чи вірусоносієві у ко¬лективі кілька разів кашля¬нути — і повітря вже небезпечне. Також «підхопити» хворобу можна у басейні, під час купання у річці чи озері, через брудні руки...
Саме тому важливим у про¬філактиці цієї недуги є до¬тримання звичних санітарно-гігієнічних норм, як-от миття рук з милом (після ту¬алету, перед їдою), обов’яз¬кове миття фруктів, овочів тощо.
Ольга ЧУДІНОВА,
епідеміолог

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Fake Ultra Boost 4.0 on 05/07/2018 22:29:31
avatar
According to Yeezy Mafia, a colorful new version of the N.E.R.D sneaker will release Saturday, June 16, exclusively at the Z104 Shaggfest festival in Pharrell's home town of Virginia Beach.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: