Допоможе правильне харчування

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Допоможе правильне харчування
image

Різко і болюче звело ногу чи руку… Це судома. Особливо вона небезпечна, коли людина плаває на глибині. Чому ж таке трапляється?
Судоми — це мимовільне скорочення м’язів, яке виникає через збудження рухових нейронів. Такі м’язові скорочення зазвичай відбуваються раптово і можуть тривати від кількох секунд до 10-12 хвилин, супроводжуючись як легким посмикуванням, так і нестерпним болем.
Чи можуть ці скорочення м’язів бути симптомами хвороб? Так, і передусім нервових розладів в організмі. Якщо судоми епілептичні, таке явище досить часто виникає при пухлинах головного мозку. А також після черепно-мозкових травм. Літньої пори судоми трапляються через нестачу в організмі води.
Якщо кінцівки судомить регулярно двічі-тричі на тиждень або коли частота їх постійно збільшується, треба обов’язково звернутися до лікаря. Щоб з’ясувати причину, він призначить обстеження головного мозку, зокрема МРТ та енцефалограму.
Також однією з причин раптового виникнення судом у ногах може бути недостатність в організмі калію та магнію. Через це вони частіше дошкуляють саме вночі, коли тіло розслаблене, а кровообіг повільніший.
Спричинити судоми можуть і надмірне фізичне навантаження, перевтома. Судоми в ногах часто відчувають вагітні жінки. Є ще фібрильні судоми. Вони виникають за високої температури (39-41 градус). Найчастіше таку реакцію спостерігають у дітей.
А ще мимовільні скорочення м’язів можуть початися у воді через різкий перепад температури. Наприклад, коли повітря гаряче (28-32 градуси), а вода ще не встигла прогрітися, температура її не перевищує 19-21 градус. У такому разі заходити у водойму треба поступово і краще не запливати далеко від берега. Бо якщо раптово зведе ноги чи руки, а поруч не буде нікого, можна втопитися.
Що ж робити, якщо виникла судома? Місце судоми можна різко вколоти гострим предметом або сильно вщипнути. Це допомагає швидше розслабити м’язи.
У моїй практиці був пацієнт, який у проблемні ділянки втирав яблучний оцет. Це розігрівало м’язи і для нього було досить дієвим засобом. Можна також зробити масаж, розтерти тіло насухо чи з ефірними оліями, натискаючи на різні ділянки тіла. Наприклад, 30-40 секунд натискати пальцем на верхню губу або між великим і сусіднім пальцем ноги. Але у жодному разі не можна різко згинати ногу чи руку. Найкраще робити рухи дуже повільно, поступово згинаючи та розгинаючи кінцівки. Тоді судома минеться набагато швидше.
Чи є якась профілактика судом? Так. Для початку треба збалансувати своє харчування: їсти більше продуктів із магнієм та калієм. Наприклад, рибу, сухофрукти, картоплю, моркву.
Надія ГЛАВАЦЬКА,
невролог

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: