Учені назвали небезпеку поширеної хвороби

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Учені назвали небезпеку поширеної хвороби
image

Дослідження американських учених показує, що високий кров’яний тиск, крім інших ризиків для здоров’я, також загрожує старінням мозку і це є ще однією причиною контролювати його.
У майбутньому цей стан може сприяти блокуванню кровоносних судин та їх заплутування у клубки, що пов’язано з хворобою Альцгеймера, кажуть дослідники.
Відстежуючи стан 1300 людей похилого віку до їх смерті у середньому у 89 років, науковці виявили значно вищий ризик одного або декількох уражень головного мозку серед пацієнтів із високими показниками систолічного артеріального тиску.
Серед них домінували «інфаркти» — ділянки мертвої тканини, зумовлені блокуваннями кровопостачання, які можуть викликати інсульти.
Нормальний кров’яний тиск визначається як 120/80 мм або нижче. Верхнє число відомо як систолічний артеріальний тиск, тобто тиск у судинах під час серцевих скорочень, а нижнє — діастолічний, тобто тиск між ударами.
Наприкінці минулого року Американський коледж кардіології та Американська асоціація серця змінили свої рекомендації, і з того часу високий кров’яний тиск починається з показників 130/80 мм і вище.
Учені визнають, що давно знають про ризик інсульту при підвищеному кров’яному тиску, але мало знань ще є про цереброваскулярні захворювання, і тому вони мають намір далі продовжувати дослідження у цьому напрямку.

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: