Диклофенак збільшує ризик інсульту і серцевого нападу

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Диклофенак збільшує ризик інсульту і серцевого нападу

Дослідницька група з лікарні Орхуського університету в Данії назвала поширений препарат, який на 50% збільшує ризик інсульту та серцевого нападу. Також люди, які приймали його, потрапили під більш високу загрозу шлунково-кишкової кровотечі.
Йдеться про диклофенак або його аналоги — волтарен і солазу. Диклофенак — нестероїдний протизапальний препарат, який використовується для полегшення болю в суглобах, а також зубного болю.
Дослідники вважають, що прийшов час визнати потенційну загрозу для здоров’я, що несе диклофенак, і зменшити його використання, а також препарат має бути доступним тільки за рецептом.
Також при призначенні його слід попереджати пацієнтів про небезпеку застосування.
Такі висновки зроблено у масштабному дослідженні понад 6,3 млн. людей. У ньому пацієнти 46–49 років вживали різні болезаспокійливі ліки за рік до початку дослідження.
Виявлено, що диклофенак в основному був пов’язаний зі збільшенням частоти серйозних серцевих проблем та ускладнень — нерегулярним серцевим ритмом, ішемічним інсультом, серцевою недостатністю та серцевим нападом протягом 30 днів після початку лікування порівняно з ібупрофеном, напроксеном або парацетамолом.
З кожним роком прийому диклофенаку ризик зростав. Група пацієнтів, яка на початку дослідження мала ще низький ризик, після продовження прийому препарату більше страждала від серцевих нападів та інсультів, ніж ті, хто приймав ібупрофен і напроксен.
У тих, хто взагалі не вживав цих ліків, серцеві напади або інсульти порівняно з тими, хто їх приймав, відзначалися в чотири рази рідше.

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: