Хто нас захищає від раку?

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Хто нас захищає від раку?
image

Дослідники з Інституту еволюційної медицини Цюріхського університету і Медичної школи Аделаїди проаналізували дані з 178 країн і виявили зв’язок між розміром сім’ї та ризиком раку.
У всьому світі захворюваність на різні види раку збільшується з меншим розміром сім’ї. «І це співвідношення не залежить від доходу, рівня урбанізації й віку», — пояснює професор Мажей Хеннеберг, академічний гість в UZH і старший автор дослідження.
Група дослідників, у тому числі професор Френк Рюлі, виявила, що не тільки розмір сімейного ядра, тобто батьки і діти, але й розмір родини, включаючи членів розширеної сім’ї, захищають від раку.
Дослідження показує, що розмір сім’ї, який визначається за кількістю дітей, народжених від матері протягом її життя, має сильну негативну кореляцію з частотою всіх типів раку, незалежно від віку людини.
Чим більша сім’я, тим рідше зустрічаються певні типи недуги, включаючи рак мозку, сечового міхура, легенів, шлунка, грудей, рак яєчників і рак шийки матки, а також меланому. Захисні ефекти розміру сім’ї сильніші для чоловіків, ніж для жінок.
Раніше було відомо, що жіночі специфічні ракові захворювання, такі як рак молочної залози або яєчників, залежать від кількості вагітностей — чим більше вагітностей у жінки, тим менше ймовірність розвитку раку. Дивно, але це нове дослідження показує, що захисні ефекти розміру сім’ї на захворюваність раком були ще вищими серед чоловіків, ніж серед жінок, і велика кількість не пов’язаних із репродукцією ракових захворювань.
Той факт, що ризик раку серед чоловіків залежить від плодючості їх партнерів і розміру родини, може здатися дивним, але це можна пояснити. Сімейне життя, хоча воно може бути якоюсь мірою стресовим, створює особливе емоційне середовище, яке може справляти позитивний вплив на загальну резистентність до хвороб, а отже, також захищає членів сім’ї від розвитку раку.
Люди адаптувалися до життя у класичних сімейних структурах, тобто двоє батьків і діти, протягом приблизно чотирьох мільйонів років. Практика спільного виховання дітей, де і батько, і мати беруть участь у догляді за дітьми, була однією з перших специфічних людських рис розвитку.
На даний час дослідження припускає, що члени сім’ї, які допомагають один одному в дотриманні здорового способу життя, також можуть забезпечувати захист від раку.

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (2 posted):

instagram search on 13/11/2018 02:42:08
avatar
Hope to see more updates from you. Thank you so much!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Custom Pillow Boxes on 12/11/2018 00:27:19
avatar
custom pillow box along with our creative team by sharing your ideas and innovative thoughts. Our in-house creative directors ensure that they create a pillow box that is exactly what you are looking for. Have a logo or photograph printed on the pillow box to give it your signature look.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 2 | displaying: 1 - 2

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: