Розлад зору в сутінках

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Розлад зору в сутінках
image

Взимку рано наповзають сутінки. Саме в цей час деякі люди помітили, що недобачають, хоча раніше на свій зір не нарікали. Чому виникає така проблема?
Сітківка нашого ока пронизана волокнами зорового нерва й кількома шарами світлочутливих клітин. Частина їх забезпечує чорно-білий сутінковий і нічний зір, інша — зорове сприйняття кольорів. Якщо співвідношення світлових рецепторів порушене, гострота зору при слабкому освітленні знижується, розвивається гемералопія.
Найчастіше передумовою розладу сутінкового зору є брак вітаміну А (ретинолу). Він входить до складу зорового пурпуру — речовини, яка міститься в рецепторах сітківки ока і, власне, впливає на сутінковий та нічний зір. Ця проблема виникає і при ускладненні вірусних недуг (як-от вітрянка, кір, герпес), а також при діабеті. Куряча сліпота може з’явитись і внаслідок тяжких хронічних, онкологічних захворювань, а може бути вродженою.
Гемералопія нерідко прогресує із настанням поважного віку, втім, доволі часто є проблемою і молодих людей. Особливо тих, хто багато працює за комп’ютером: світло монітора виснажує рецептори ока. Зумовлюють розвиток проблеми і незбалансовані дієти — особливо, якщо вони обмежують кількість жирів. У зоні ризику також курці та ті, хто зловживає алкоголем.
Що потрібно робити, аби поліпшити зір? Насамперед — вживати продукти, які містять ретинол, — моркву, гарбуз, пшоно, зелену цибулю, червоний і оранжевий перець, яйця, молоко і обов’язково олію, адже вітамін А — жиророзчинний.
Надія ДЕХТЯРОВА,
офтальмолог

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: