Чудодійний прополіс

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Чудодійний прополіс
image

Препарати з прополісу можуть допомогти в боротьбі з атеросклерозом, особливо якщо їх застосовувати на початкових стадіях захворювання.
Учені довели позитивний уплив прополісу на хворих з артеріальною гіпертензією та ішемічною хворобою серця з високим рівнем холестеролу й тригліцеридів (поганий холестерин) у крові. Крім того, невеликі дози цього бджолиного продукту за умови систематичного вживання загальмовують процес склеювання тромбоцитів і, отже, відіграють значну роль у профілактиці й лікуванні тромбозів кровоносних судин.
Показові досліди щодо дії прополісу на підвищений кров’яний тиск провели болгарські науковці. В експерименті брали участь 42 хворих віком від 40 до 72 років з гіпертонією І-III ступенів. Вони перебували під клінічним наглядом. Перед початком експерименту з прополісом їх госпіталізували на п’ять днів. Як лікування призначили дієту за методом Певзнера, яка передбачає 5-6-разове харчування невеликими порціями. Раціон складається із супів на овочевих бульйонах, каш (окрім манної), нежирних м’яса та риби (варених), овочів (варених, тушкованих і сирих), фруктів (сирих, сушених), ягід, нежирних кисломолочних продуктів, морепродуктів, бобових, насіння, горіхів та цільнозернових хлібобулочних виробів. Можна споживати двічі-тричі на тиждень не круто зварене яйце. З жирів дозволяється олія і верш¬кове масло (у невеликій кількості). Цілком вилучаються смажені й жирні страви, ковбаси, кондитерські вироби.
Лікували прополісом тільки тих людей, чий стан не поліпшився у результаті такого режиму харчування. Прополіс застосовували у вигляді 30-процентного спиртового розчину (30 г прополісу натерти на тертці з дрібними вічками, залити 100 мл 70-процентного медичного спирту чи високоякісної горілки). Хворі вживали його по 40 крапель тричі на день за годину до їди.
У 90 відсотків учасників експерименту поліпшилося самопочуття: ущух головний біль, минули запаморочення й шум у вухах, зменшився біль у серці, зникло відчуття тиску й тяжкості, нормалізувалося серцебиття. У 75 відсотків хворих знизилися показники тиску.
Описаний рецепт оздоровлення прополісом може використовуватися для лікування стенокардії.
Петро ВІТЕНКО,
апітерапевт

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: