Унікальний продукт

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Унікальний продукт
image

Користь насіння льону важко переоцінити. Воно містить клітковину, антиоксиданти, фітоестрогени, бета-каротини, токофероли, мікроелементи (мідь, магній, марганець, фосфор, хром, селен, залізо, цинк, нікель, калій, йод, кальцій, бор). Багате і на корисні жирні кислоти омега-3, -6 і -9. Словом, це унікальний продукт природи, який слугує оздоровленню, допомагає за різних недуг.
Насіння льону сприяє очищенню, виведенню шлаків, поліпшує стан слизової оболонки шлунка при гастритах і виразковій хворобі. Також має бактерицидну та відхаркувальну властивості. Його застосовують у разі опіків, хвороб горла, сухого кашлю й фурункульозу.
Тепер щодо форм споживання. Відвар льону — це лише обволікальний слиз, корисний при подразненні слизової оболонки шлунка, гастритах, виразці. А от збитий у блендері, розмочений льон набагато корисніший, адже повністю зберігає свій склад корисних речовин (омега-3, лігнани тощо).
Проте, незважаючи на всі чудові властивості цієї рослини, варто пам’ятати, що вживання має бути дозоване, щоб не завдати собі шкоди. Зокрема, насіння льону не рекомендують у разі гострої форми панкреатиту. Проконсультуватися з лікарем стосовно вживання льону належить і вагітним.
Оксана СКИТАЛІНСЬКА,
дієтолог

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: