Iди до мене, котику

Home | СІМЕЙНЕ КОЛО | ЗДОРОВ'Я | Iди до мене, котику
image

Дослідники з Великої Британії рекомендують заводити котів. Стверджують, що вони подовжують наше життя. Зокрема, кардіологи переконують, що для серця й судин дуже корисне їхнє муркотіння.
Експерти провели дослідження на прикладі понад 10 тисяч осіб віком від 40 до 85 років. Виявилося, що домашні тварини, які мешкають разом із людьми, чинять позитивний вплив на здоров’я. Наприклад, з’ясувалося, що в господарів кішок на 18-20 відсотків рідше виникали інсульт та інфаркт порівняно з тими, хто не має домашніх вихованців. Експерименти доводять, що погладжування котів знижує артеріальний тиск і психологічне напруження. Це відбувається завдяки зняттю статичної елект¬рики, що розслабляє судини й захищає їх від виникнення спазмів.
Муркотіння котів — це звукові коливання частотою від 20 до 50 герц. Вони впливають на центр задоволення в головному мозку, що зумовлює продукування «гормону радості».
Отож кішки знімають стрес, підтримують судинний тонус і своїм муркотінням стимулюють вегетативну нервову систему. Від звуків такої частоти прискорюється відновлення ушкодженої м’язової тканини, приходить до норми серцевий ритм і швидше лікуються переломи кісток.
Ніна ТОРЧИЛО,
психіатр

_____________________________________________________________________________
* Ця інформація несе загальний характер і не є конкретною порадою при лікуванні конкретної хвороби! За професіональною порадою лікування будь-якої хвороби звертайтесь до вашого лікаря!

Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:

  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Rate this article
0
Subscribe to Newsletter
: