«Кафрські буйволи мене мало не затоптали»

Home | ЦІКАВО | «Кафрські буйволи мене мало не затоптали»
image

Віктора Гавриленка, директор заповідника «Асканія–Нова», можна слухати і не наслухатися. А ще краще побути з ним на природі. Хіба не диво спостерігати, як віслюки, побачивши в степу машину з «шефом», прагнуть її зупинити, перекривши дорогу. У такий спосіб вони випрошують собі гостинці — звикли, що в Віктора Семеновича для них завжди є щось смачненьке. Звернення до хитрунів зазвичай починається з лагідного «звірята»…
 «В АСКАНІЇ–НОВІ ВПЕРШЕ У СВІТІ НАВІЧНО ЗАПОВІДАНО СТЕПОВУ ДІЛЯНКУ»
— Вікторе Семеновичу, все своє життя ви віддали вивченню природи та її охороні. Як, на вашу думку, змінилася природа України за останні 20—30 років?
— Жива і нежива природа перебувають у безперервному русі. Протягом того часу, як я вивчаю природу, а це вже більше 35 років, я був свідком кількох циклів біологічних процесів: зростання і зменшення чисельності комах, мишоподібних гризунів, багатьох видів птахів. Упродовж останніх 20 років навколо заповідника «Асканія–Нова» у лісосмугах і в паркових насадженнях з’явилося кілька нових видів, які раніше тут не гніздилися: зяблики, чорні і співочі дрозди, канюк степовий. Певною мірою тут виявляються закономірності планетарних масштабів. В Україні і, зокрема на метеостанції «Асканії–Нови», реєструється зростання температури повітря. Останнім часом почастішали посухи. Зрозуміло, що ці фактори впливають як на рослинний, так і на тваринний світ.
— Яку роль у збереженні природи віді¬грають природні заповідники і загалом об’єкти природно–заповідного фонду?
— Кожен об’єкт природно–заповідного фонду є унікальним. Інакше ці об’єкти і не створювали б. Заповідники: як природні так і біосферні, а також національні природні парки є багатофункціональними установами, в яких, окрім збереження природи, проводиться дослідницька і еколого–просвітницька діяльність. Пізнаючи природу, ми стаємо не лише мудрішими, а й більш обережними у своїх діях. Як на мене, людству потрібно навчитись співіснувати з природою, даючи їй можливість розвиватись своїм еволюційним шляхом. Але це можливо, лише глибоко розуміючи, в якому напрямi вона розвивається, не забуваючи при цьому, що це середовище існування людини як біологічного виду.
«СКЛАДАЛОСЯ ВРАЖЕННЯ, ЩО СЮДИ ЗЛЕТІЛИСЯ ПТАХИ З УСЬОГО СВІТУ»
— У чому полягає унікальність біосферного заповідника «Асканія–Нова»?
— Двома словами тут не скажеш. Насамперед унікальною є історія. Вже на 1898 рік в «Асканії–Нові» було створено особливу систему природокористування, яку на сесії ЮНЕСКО в 1974 році було визнано еталонною структурою для біосферних заповідників у цілому. Це наш світовий пріоритет, про який слід говорити та його відстоювати. В «Асканії–Нові» було реалізовано цілу низку новітніх проектів і раціональних рішень. Зокрема, тут вперше у світі було навічно заповідано степову ділянку. Тут же, поза ареалом природного поширення, розпочали відтворення коня Пржевальського. В «Асканії–Нові» розпочато розведення страусів, налагоджено напіввільне утримання диких копитних ссавців, закладено перший у степовій зоні дендропарк, що зрошується артезіанською водою.
— На території заповідника є заповідна ділянка — Великий Чапельський під, де копитні тварини і птахи живуть у напіввільному стані. Яка чисельність цих тварин?
— Ця природна улоговина, що на шість метрів нижча за суміжну територію, з давніх–давен збирає весняну воду, і цей фактор дуже важливий для ссавців і птахів. Ще в давнину тут концентрувалися тарпани та сайгаки, гуси і дрохви. Нині на цій території, що має площу 23 кв. кілометри, яка огороджена двометровою сіткою, мешкають близько 500 сайгаків, приблизно 200 куланів, понад 140 благородних оленів, 86 коней Пржевальського. Кажу приблизно, бо саме зараз отримуємо приплід цих тварин. Окрім того, потрібно згадати про бізонів, плямистих оленів, зебр, антилоп, муфлонів. Варто додати, що Великий Чапельський під належить до водно–болотних угідь міжнародного значення — Рамсарської території, де восени та навесні зупиняються величезні зграї навколоводних птахів. Максимальна чисельність, яку вдавалося зареєструвати, — 500 тисяч білолобої гуски, 44 тисячі сірого журавля та ін.
Чисельність птахів дуже залежить від того, чи є вода у Великому Чапельському поді, чи ні. Влітку 2010 року, коли тут було озеро площею до 13 квадратних кілометрів, складалося враження, що сюди злетілися птахи з усього світу. Після цього вже третій рік спостерігається посуха. Озеро зменшилося до чотирьох гектарів і нині слугує переважно для водопою копитних тварин.
КОРИДА З БУЙВОЛАМИ
— Я на власні очі бачив, як ви приязно спілкуєтеся з мешканцями заповідника. А в екстремальні ситуації потрапляти доводилося?
— Природу треба знати і поважати її мешканців. Але справді, навіть знаючи поведінку копитних, можна інколи потрапити у неприємну ситуацію. Так, мене з колегою у 1998 році мало не затоптали кафрські буйволи. Ми тоді необачливо відійшли від авто, яке залишили на дорозі і через високий травостій не одразу побачили буйволів. Ті не очікували на таке «нахабство» і кинулись на нас. Автоматично ми зірвали з себе сорочки, розкрили їх над головами та почали високо стрибати. Це зупинило кафрів лише на кілька секунд. Але вони, опустивши «озброєні» рогами голови, пішли в рішучу атаку. На той момент ми «озброїлися» грудками землі з пересохлого арику і при наближенні кафрів моєму колезі пощастило поцілити першого в його чорну морду. Я ¬встиг відчути гарячий подих буйволів, які, на щастя, нас не дістали. За цим була друга атака, під час якої вже мені вдалося поцілити в одного з кафрів. Невідомо чим би це скінчилося, але водій, що був у машині, врешті–решт побачив незвичайну кориду, включив сирену та примчав до нас на допомогу. Все закінчилося добре, за винятком втрати мною командного голосу, який перетворився на шепіт.
— З офіційного сайта заповідника можна дізнатися, що деяких тварин ви реалізуєте за плату. Як ловлять цих звірів? Напевно, це небезпечно?
— Заповідна ділянка Великий Чапельський під поділена на систему загонів, що з’єднані коридорами. Залежно від виду тварини ми можемо їх або заманювати у ці коридори, або заганяти за допомогою кіннотників. Це не проста робота, вона потребує певних навичок, кмітливості та сміливості. Повірте, не кожна людина здатна зайти у клітку до розлюченої тварини. Це не «ігри патріотів». Роги тут без ковпачків і сила м’язів дикої тварини незрівнянна із силою домашньої. Маленький плямистий олень з місця стрибає через двометрову огорожу. У мене є фотознімок, на якому бізон також приземлюється після взяття такого бар’єра. Тому до відлову тварин допускаємо лише досвідчених звіроводів. Найкращий варіант — приспати тварину снодійним. Але ми живемо в дуже цікавій державі, в якій ввезення і застосування препарату еторфіну, яким користуються всі європейські зоопарки, — заборонено. Так і працюємо на межі можливого.
— Чи існують якісь загрози для заповідника від негативних явищ природи чи людської діяльності?
— Звичайно, є природні і людські загрози. Природною загрозою є можливість надмірного затоплення Великого Чапельського поду або пожежі від блискавки. Людські — випадкові чи навмисні підпали степу. У жовтні минулого року психічно хворий чоловік перетнув протипожежну смугу і вирішив зігрітися просто серед сухого травостою. Він не розумів, що міг не добігти до краю. Його перехопила служба охорони, але більше 100 гектарів степу все ж вигоріло.
Загалом степи горіли від природних чинників завжди. Але ми маємо обмежену територію і тому завжди гасимо пожежі водою і не допускаємо повного вигорання жодної ділянки. У пожежонебезпечний період завжди напоготові чотири протипожежні одиниці — пристосовані нами для гасіння степових пожеж модифіковані агрегати з великими баками води. Пожежні автомашини Служби надзвичайних ситуацій радянської доби малоефективні через малий об’єм баків, а сучасні, що коштують мільйони, заповіднику не по кишені.
— Доводилося чути, що, виконуючи дослідження в рамках своєї дисертаційної роботи, вам доводилося часто залазити на дерева. Для чого?
— Коли я був молодим, досліджував вплив комахоїдних птахів на стан дубів, звичайного і скельного. Для цього потрібно було обстежувати всю крону дерева до самої її верхівки. А дуби, як відомо, можуть сягати висоти 25—30 метрів. Ніякою технікою безпеки не передбачено, щоб дослідник піднімався вище крони дуба і встановлював там садки для комах, або тягнувся до кінчиків гілок далеко від стовбура. До народження сина я взагалі працював без всякої страховки. Коли ж він народився, придбав альпіністське спорядження і під час першого ж підйому зірвався та завис над землею. Це сталося на очах співробітниці Ленін¬градського університету, яка бігала внизу і голосно репетувала, не знаючи, чим допомогти. Як видно, наукові результати даються не так просто. Інколи їх доводиться здобувати всупереч логіці та існуючим правилам.
Віктор ВИШНЕВСЬКИЙ
 
ДОСЬЄ
Віктор Семенович Гавриленко народився в 1955 р. у Запорізькій області. У 1978 р. закінчив біологічний факультет Дніпропетровського університету. Працював у заповіднику «Кодри», що розташований на території Молдови. У 1987 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук. З 1990 р. директор біосферного заповідника «Асканія–Нова» імені Ф.Е. Фальц–Фейна. Заслужений природоохоронець України.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (142 posted):

fortnite99 on 19/04/2018 00:39:56
avatar
The game is very wonderful <a href="http://fortnitebattleroyaleguide.com">fortnitebattleroyaleguide.com </a> is finally here, the game is very interesting.
Thumbs Up Thumbs Down
0
PhillipPap on 13/04/2018 23:33:37
avatar
[img]http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg[/img]

знакомства для взрослых бесплатно

Онлайн сообщество знакомств с целью интимных встреч. лучшие встречи с противоположным полом для удовлетворения фантазий у тебя городе. Заглядывай - не пожалеешь!

мамба знакомства регистрация, занятие знакомство, после знакомства, пароль знакомства, табор знакомства без, знакомства в челябинске, знакомства за 40 бесплатно, геей знакомства, светелка знакомства, знакомства навечно, знакомства тольятти, знакомства сахком, сайт знакомств майл, сайт знакомств г, сайт знакомств в москве, планета знакомств, знакомства в ростове, знакомство 24 моя страница, знакомства украина, игры на знакомство, знакомства для создания, презентация знакомство, знакомства данные, табор знакомства моя страница мобильная бесплатно, табор знакомства моя страница мобильная версия бесплатно, мамба знакомства без регистрации, скачать знакомства бесплатно, лав знакомства моя страница, суть знакомств, знакомства mylove, бадоо знакомства моя страница, сайт знакомств фото бесплатно, интимные знакомства, регистрация в знакомстве с девушками, знакомства беларусь, сайт знакомства ру вход, страна знакомств, знакомства для создания семьи, сайт знакомств лове, дан знакомства, сайт знакомств с телефонами, знакомства в барнауле, знакомства дай, знакомства киров, сайт знакомств мобильная версия, знакомства тверь, знакомства брянск, табор сайт знакомств вход на мою страницу
Thumbs Up Thumbs Down
0
Radiklak on 22/03/2018 09:08:51
avatar
Мой вк radik_y2014 скайп kruzzor

Могу долго расписывать какой я молодец, сколько десятков лет у меня опыта в данной сфере, но я предпочитаю "воде" реальные факты.Поэтому хватит лирики, вот что я могу предложить:
------------------------------------
1. Качество услуг на уровне ведущих компаний.
---
2. Цены существенно ниже чем в компаниях (зачастую в разы).
---
3. Постоянная доступность, готовность ответить на интересующие Вас вопросы (ну разве что не ночью), то есть не нужно писать письма и сутками ждать ответа.
---
4. ГОТОВ ПРЕДОСТАВИТЬ ПОРТФОЛИО РЕАЛЬНЫХ РАБОТ. ПРОВЕРИТЬ МОЖНО ПРОСТО ПОЗВОНИВ ПО НОМЕРАМ, УКАЗАННЫМ НА САЙТАХ.
---
5. Мой опыт работы в рекламном агентстве позволяет выделить ваш продукт среди конкурентов, что значительно повысит вашу прибыль от сайта в дальнейшем.
---
6. Люблю креативить. Это можно увидеть в моих работах.
---
7. При желании можно встретиться и побеседовать лично.
---
8. Также могу предложить: SEO продвижение сайта, контекстную рекламу Я.Директ и SMM продвижение в социальных сетях
---
Я надеюсь, что первоначальной информации достаточно, ЗВОНИТЕ ;)
-------------------------------------
Сайт-визитка, лендинг, лэндинг, landing page, интернет-магазин, портал, корпоративный сайт.
Thumbs Up Thumbs Down
0
wedding lingerie on 19/12/2017 20:57:27
avatar
"It is to our detriment if we do not start focusing greater attention on boys and the education crisis facing boys in this country," said Victor Saenz, an education professor at UT-Austin who studies college attainment. "It's a detriment economically, socially and in so many other ways
Thumbs Up Thumbs Down
0
audio on 17/11/2017 04:56:00
avatar
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">IPRN</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">Premium Numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">Premium Rate Numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">Premuim Rate Numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">IVR</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">PRN</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">DPRN</a>
<a href="http://www.audiotextsolution.com/">Audio text solutions</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">GATS</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">Premium rate calls</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">International Premium Rate Number</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">International premium rate numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">Domestic Premium Rate Numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">International premium rate numbers providers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">Session Initiation Protocol</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">Interactive Voice Response</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/">Domestic Premium Rate Number</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/about-us/">International Premium Rate Numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/about-us/">premuim rate</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/about-us/">Best Payout Numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/about-us/">primium rate numbers in Spain</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/services/">IPRN</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/services/">premium rate</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/services/">premuim rate</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/services/">primium rate numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/services/">international premium rate numbers providers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/services/">buy premium rate number</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/services/">premium rate numbers providers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/resellers/">ivr hosting</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/resellers/">iprn</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/resellers/">ivps service</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/resellers/">ivr solutions</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/resellers/">ivrs solutions</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/resellers/">ivrs solution</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/resellers/">international premium rate numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/resellers/">interactive voice response call center</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/team/">international premium rate number providers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/team/">IPRN providers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/team/">premium rate numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/team/">Audio text solutions</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/team/">gats team</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/team/">audio text team</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/payment/">IPRN</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/payment/">premuim rate</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/payment/">primium rate numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/payment/">preium rate numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/payment/">premium rate numbers</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/payment/">IVP</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/blog/">gats blog</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/blog/">audio text solutions blog</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/blog/">text solutions blog</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/blog/">iprn blog</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/blog/">dprn blog</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/blog/">premium rate numbers blog</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/blog/">international premium rate numbers blog</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/contact-us/">gats contact</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/contact-us/">audio text solutions contact</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/contact-us/">iprn premium rate</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/contact-us/">premium rate numbers
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/contact-us/">gats contact info</a>
<a href="http://www.audiotextsolutions.com/contact-us/">audio text solutions contact info</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">car paint spray</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">car spray paints</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">aerosol spray paint for cars</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">paint remover</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">paint remover for metal</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">spray paint cans</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">plasti dip spray</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">rubber spray paint for cars</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">tyre polish</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">tyre cleaner</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">bike paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">bike spray paints</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">spray paint for metal</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">Foamy cleaner</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/">Brake and Parts cleaner</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">aerosol spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">metallic spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">spray paint for metal</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">spray paint for plastic</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">primer spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">metal spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">cheap spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">automotive spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">acrylic spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/basic-sprays">normal spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber spray</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber paint for cars</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber coating spray</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber coating paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber coating for metal</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">spray paint for cars</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber paint spray</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">spray rubber coating</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">rubber spray coating</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/rubber-sprays">best removable spray paints</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">paint remover india</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">paint remover spray</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">aerosol spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">spray paint for cars</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">automotive spray paint</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">tyre polish</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">tyre cleaner</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">bike spray paints</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">paint remover</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">Spray cleaners</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">Best Spray cleaners</a>
<a href="https://www.coatingdaddy.com/multi-purpose-sprays">Spray cleaners in Delhi</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">Commercial Photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">Automated Product Photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">WinBiz 360 degree turntable</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">Best Automated Product Photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">Automated Product Photography in india</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">Automated Product Photography in delhi</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">automatic photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">WinBiz 3D</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">Winbiz</a>
<a href="http://www.winbiz.in/">360 photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/solutions/">automatic photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/solutions/">ecommerce product photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/solutions/">3d photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/solutions/">commercial photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/solutions/">product photoshoot</a>
<a href="http://www.winbiz.in/solutions/">corporate photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">winbiz lightbox</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">winbiz 3d auto-imaging system</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">3d photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">commercial photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">360 photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">winbiz in india</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">winbiz in delhi</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">winbiz</a>
<a href="http://www.winbiz.in/product/">win biz</a>
<a href="http://www.winbiz.in/services/">professional photography studio</a>
<a href="http://www.winbiz.in/services/">commercial photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/services/">product photoshoot</a>
<a href="http://www.winbiz.in/services/">catalogs emendation</a>
<a href="http://www.winbiz.in/services/">corporate photography</a>
<a href="http://www.winbiz.in/services/">product photography</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">3 axis gimbal</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">uo online</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">trio</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">uoplay</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">gimbal dslr</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">dslr gimbal</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">3 axis gimbal dslr</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">3 axis gimbal stabilizer</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">gopro gimbal</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">gimbal for gopro</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">handheld gimbal</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">gimbal dslr</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">gimbal gopro</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/">gimbal camera</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">trio</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">the trio</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">trio website</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">3d trio camera</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">buy best trio gimbal</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">best trio gimbal buy</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">trio gimbal at best price</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">trio gimbal price</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">trio gimbal price in india</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">Gimbal In India</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/trio">Gimbal for iphones</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">uo online</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">uoplayer</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">smartphone gimbal stabilizer</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">uoplay gimbal</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">handheld camera stabilizer</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">uoplay</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">3 axis gimbal for smartphone</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">iphone gopro gimbal</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">3 axis gimbal stabilizer</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">handheld gimbal stabilize</a>
<a href="http://www.gimbalmart.com/uoplay">steady gimbal</a>
<a href="http://wwww.telefonemedia.com/">voip service providers</a>
<a href="http://wwww.telefonemedia.com/">voip billing system</a>
<a href="http://wwww.telefonemedia.com/">voip billing software</a>
<a href="http://wwww.telefonemedia.com/">wholesale routes</a>
<a href="http://wwww.telefonemedia.com/">voip billing solutions</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">itel mobile dialer</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">auto dialer</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">predictive dialer</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">call dialer</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">voip dialer</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">phone dialler</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">dialer system</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">auto dialer system</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">voip auto dialer</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">quick dialer</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/customize-dialer/">dialer voip</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">soft switches</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">softswitch</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">sip softswitch</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">softswitches</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">soft switches</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">best soft switches</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">soft switches services</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">soft switches service</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/soft-switches/">best soft switches services</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip service providers</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip billing system</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip billing software</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip south africa</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip phone solutions</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip providers in south africa</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip secutiry solutions</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip phones south africa</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip for business</a>
<a href="http://www.telefonemedia.com/voip-billing-solutions/">voip solutions for business</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">Wholesale Voip Provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">Voip Termination</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">VOIP Trunk</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">Sip trunk</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">Sip gateway</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">voip business</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">wholesale routes</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">voip routes provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/">voip wholesale</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/wholesale">wholesale service provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/wholesale">voip wholesale</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/wholesale">wholesale az voip termination</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/wholesale">wholesale voip termination provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/wholesale">wholesale termination</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/wholesale">voip wholesale rates</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/wholesale">voip wholesale carrier</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/bussiness-wholesale">business voip provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/bussiness-wholesale">voip business</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/bussiness-wholesale">wholesale routes</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/bussiness-wholesale">voip routes provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/bussiness-wholesale">call termination business</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/bussiness-wholesale">voip termination business</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/bussiness-wholesale">wholesale voip business</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/bussiness-wholesale">wholesale routes</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">Sip trunk</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">Sip gateway</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">wholesale voip provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">voip termination business</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">voip termination process</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">sip trunking</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">voip trunk</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">voip termination provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/sip-trunking">voip for call center</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/voip-termination">voip termination provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/voip-termination">voip termination</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/voip-termination">wholesale voip termination provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/voip-termination">wholesale voip termination services</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/voip-termination">wholesale az voip termination</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/voip-termination">voip call termination</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/service/voip-termination">call termination</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/plans">Wholesale Service for Call Center VOIP</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/plans">Wholesale Voip Provider</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/plans">wholesale Voip Termination</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/plans">wholesale voip services</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/plans">voip wholesale services</a>
<a href="http://wholesale.telefonemedia.com/plans">voip wholesale rates</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Seoul Escorts on 07/11/2017 01:34:20
avatar
New Seoul Escort Is Sister Concern Seoul Escorts Agency Of Star Seoul Escort , Currently New Seoul Escort is Well Popular Seoul Escorts Provider Agency in Seoul, Seoul Escorts From New Seoul Escort Is Compitible For Striptris Shows And Outing As Well As Dinner Date And Polo Dance Events. If You like To Hire Our Seoul Escorts and Their Seoul Escorts Services in South Korean Cities Please Contact Us On : +82-01025381354
Thumbs Up Thumbs Down
0
Seoul Escorts on 07/11/2017 01:32:46
avatar
Welcome To Star Seoul Escorts , Seoul’s Incredible Escorts Services Provider Seoul Escorts Agency in South Korea , Our Seoul Escorts Agency Have Most Promising Seoul Escorts Services Provider Model Escorts in Seoul And All Our Seoul Escorts Are Provide Outcall Seoul Escorts Services in South Korea, Our Seoul Escorts Are Originally Korean Girls we Don’t Deal With any Outside Korean Girls, Hire Our Seoul Escorts For Elite Companion of Seoul Escorts Services in Seoul,Busan,Incheon And Itaewon Area Of Seoul.
Thumbs Up Thumbs Down
0
google plus campaigns on 02/11/2017 01:00:55
avatar
I haven't any word to welcome this post.....Really i am inspired from this post....the individual who make this post it was an awesome human..thanks for imparted this to us.
Thumbs Up Thumbs Down
0
rock star spa bus on 30/10/2017 07:13:22
avatar
Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll definitely return.
Thumbs Up Thumbs Down
0
find here on 30/10/2017 01:39:24
avatar
I know your expertise on this. I must say we should have an online discussion on this. Writing only comments will close the discussion straight away! And will restrict the benefits from this information.
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 142 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: