Узимку до сніголавинної станції дістаються пішки

Home | ЦІКАВО | Узимку до сніголавинної станції дістаються пішки
image

Те, що найвище місце в Україні — гора Говерла, загальновідомо. Водночас мало хто знає, що зовсім неподалік — на полонині Пожижевська розташована найвища в Україні сніголавинна станція, яка має однойменну назву — «Пожижевська». Щоправда, ті, хто піднімався на Говерлу, могли її бачити. Якщо йти вгору, її видно ліворуч — за півтора-два кілометри від стежки. Станцію видно і згори. Але хіба на все звернеш увагу?
Важливе, а для декого навіть рятівне те, що на цій станції завжди хтось є: і вдень, і вночі, і влітку, і взимку — кожні три години тут проводять виміри метеорологічних величин. На додаток до цього, у холодну пору року вимірюють висоту снігу, яка в горах часто перевищує два метри. Саме висота снігу визначає головну небезпеку сходження лавин.
Якби лавини просто сходили і нікого не зачіпали, на них можна було б не звертати особливої уваги. Але з кожним роком туристів у Карпатах, зокрема взимку, стає більше. Неподалік розташований добре знаний Буковель. Тож сходження лавин для багатьох становить реальну небезпеку. Не менш важливе те, що сніголавинна станція виконує метеорологічні спостереження, які використовують при складанні прогнозу погоди. А це вже стосується сотень тисяч людей.
Абсолютна висота розташування станції «Пожижевська» — 1450 м. Це помітно менше, ніж Говерла (2061 м), але значно вище, ніж Яремче, яке, до слова, найвище за розташуванням місто країни: його висота над рівнем моря становить приблизно 550 метрів.
На «Пожижевській» досить холодно. Середня багаторічна температура липня — лише плюс 11,2 градуса, що на кілька градусів нижче, ніж у Яремчому. Особливістю станції є те, що опадів тут випадає вдвічі більше, ніж у передгір’ї — в середньому 1423 мм. Щодо снігу, то саме на «Пожижевській» зафіксовано його рекордну висоту. Одного разу — 25 березня 2006 року — вона сягнула 352 см!
Зрозуміло, що за таких умов праця на станції не може бути названа легкою. Її організовано вахтовим методом — щосереди з Яремчого сюди прямує машина. Нею везуть вахту, матеріали, а також продукти харчування. Тим часом значна проблема для працівників — те, що до станції не підведені лінії електропередач. Доводиться користуватися дизель-генератором, але пального для нього в середньому вистачає лише на три-чотири години роботи: взимку більше, влітку менше. Протягом цього часу заряджається акумулятор, який потім живить прилади та персональний комп’ютер.
Звісно, влітку трохи легше: і тепліше, і день довший. У цей час поряд зі станцією можна назбирати ягід і грибів. Істотно важче взимку, коли через сніг сюди навіть дістатися складно: йдуть не просто пішки, а через глибокий сніг. Тож якщо влітку на станції зазвичай перебувають дві-три людини, то взимку — чотири-п’ять.
Віктор ВИШНЕВСЬКИЙ,
доктор географічних наук

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (239 posted):

ukrayna üniversiteleri on 19/01/2019 00:56:45
avatar
Great survey, I'm sure you're getting a great response.
Thumbs Up Thumbs Down
0
party tents on 16/01/2019 02:06:18
avatar
I read that Post and got it fine and informative.
Thumbs Up Thumbs Down
0
fishing tackle unlimited houston on 15/01/2019 04:32:36
avatar
The information you have posted is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing...
Thumbs Up Thumbs Down
0
ukrayna üniversitesi on 07/01/2019 04:32:52
avatar
Great article with excellent idea!Thank you for such a valuable article. I really appreciate for this great information..
Thumbs Up Thumbs Down
0
Entrepreneurship on 06/01/2019 02:27:17
avatar
this is really nice to read..informative post is very good to read..thanks a lot!
Thumbs Up Thumbs Down
0
farhan on 30/12/2018 01:33:37
avatar
Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking.
Thumbs Up Thumbs Down
0
buy tapentadol on 28/12/2018 06:45:18
avatar
This was instead as a result of himself as well as his regularly indifferent individuality, halfway, for that reason, the different leveled control partnerships in the Austrian group. His really initial team consultant, Herbert Prohaska, an interminable detainee in between the one hand in addition to the various other, commonly placed 3 amusements on Vastic - as well as additionally afterward three diversions again out him.
Thumbs Up Thumbs Down
0
door locksmith on 27/12/2018 06:39:12
avatar
It had been motivating. Sometimes I visited this site till nowadays as well as accustomed to advising it to everybody that's searching for several wedding celebration concepts. It actually functions! Adhere to the link to make certain.
Thumbs Up Thumbs Down
0
PLTNUM on 26/12/2018 00:53:06
avatar
Great post, you have pointed out some excellent points, I as well believe this is a very superb website.
Thumbs Up Thumbs Down
0
email verification on 25/12/2018 00:51:07
avatar
Please continue this great work and I look forward to more of your awesome blog posts.
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 239 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: