На чужих дітей

Home | ЦІКАВО | Долі людські | На чужих дітей
image

Вони сиділи за однією партою, і не було в Світлани кращої подруги, ніж Наталя. Після школи дівчата вступили до різних інститутів, роз’їхалися, але дружбу зберегли. Як і раніше, довіряли одна одній найпотаємніші думки. Якось Наталя повідала про Нього:
— Віктор найкращий, найніжніший. Мені так добре з ним.
Світлана раділа разом з подругою. Не заздрила. Мріяла, що колись і вона зустріне своє щастя.
Та щастя барилося. Чи то Світлана, потрапивши після інституту на гарну роботу, була надто перебірливою нареченою?
А Наталя залишилася без диплома. Вийшла заміж за Віктора, народила донечку — не до навчання. Щоправда, жили вони з чоловіком гарно, дружно. Спочатку мешкали з батьками Віктора, а потім будиночок собі купили. Невеличкий, але свій. І Світлана на той час квартиру в місті отримала. Привезла їм такі шпалери, як собі поклеїла. Вона часто приїздила в село — і щоразу заходила до Наталі з Віктором. Раділа за подругу, проте одного разу все ж мимохіть вирвалося:
— Шкода мені тебе, хоч і гарного чоловіка маєш. Але що ти бачиш у своєму селі? Що знаєш про справжнє життя?
Наталя не образилась:
— Справжнє життя? Це моя сім’я. Без неї мені ніщо не миле. — І додала пошепки: — Ми чекаємо поповнення.
Народився хлопчик.
— Поглянь, у нього Вікторові очі, — зустріла подругу усміхнена породілля. — Сині, як небо.
Домовились, що невдовзі зберуться, відзначать народження малюка. Та свято все відкладалося: Наталя почувалася недобре. Коли вона померла, Світлана якраз поверталася із відрядження. Везла подрузі красиву теплу шаль.
...У село вона поїхала не відразу. Не могла. Страшно було уявити, що Наталі більше немає і відкрити своє серце подрузі можна тільки на її могилі. І нічого не почути у відповідь...
Та минав час, і вона наважилась. Дістала шаль, що для Наталі купувала. «Донечці її подарую», — вирішила. А серце защеміло, заболіло...
— Віктор з дітьми тепер у батьків живе, — не питаючи, куди вона збирається, сказала Світлані мати. — Не чоловіча це робота — за немовлям доглядати. До того ж, — додала сумно, — люди кажуть, почав у чарку заглядати.
— Він горе своє заливає, — підтвердила і Вікторова мама. Сказала те без осуду, без сліз — втомлено.
У цю мить у сусідній кімнаті заплакав малюк. Швидко затих, бо сестричка взяла на руки, забавила.
— Як ти, сонечко? — запитала Світлана, накидаючи на худенькі плечі шаль.
Дівчинка ледь стримувала сльози:
— Так важко без мами. У всіх у класі мами є, тільки в мене немає. І плаття мені нікому пошити.
...Коли вони почали жити разом, Світлана відразу замовила для донечки аж два платтячка, та ще й сарафанчик на додачу. Щоправда, стати мамою чужим дітям, переїхати в село з міста вона зважилась нескоро. Навіть ідучи з Віктором до сільради «розписуватись», вагалася: чи не помилилася, чи зможе?
Змогла, хоч попервах було страшенно важко. Кілька разів на ніч вставала до немовляти, готувала молочні суміші. Переймалася, що кволеньким ростиме без материнського молока. А вдень — турботи по господарству, город, перевірка уроків у старшої. Схудла так, що вчорашні обнови, які сиділи, мов улиті, тепер наче з чужого плеча були.
Та з часом усе владналося. Малюк підріс. Віктор не тільки від чарки відмовився, але й палити перестав. І вона зрозуміла, що саме мала тоді на увазі Наталя: «Справжнє життя? Це моя сім’я!»
Усі разом вони ходять до неї на цвинтар — провідати. А цього разу Світлана прийшла сама. Розповіла про сімейні справи, а потім поцілувала портрет на могильному пам’ятнику:
— Мушу тобі сказати щось важливе, подруго. Ми чекаємо поповнення...
Зненацька налетів вітер, загойдав на могилі трояндовий кущ. І найбільший бутон, мовби на очах, розпустився...
Марія ІСАЧЕНКО

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (9 posted):

phenq weight loss on 11/10/2017 00:41:02
avatar
I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the post.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Friv 4 on 08/10/2017 07:25:36
avatar
I really like your take on the issue. I now have a clear idea on what this matter is all about..
Thumbs Up Thumbs Down
0
Lighting on 24/09/2017 05:46:26
avatar
I am happy to find this post Very useful for me, as it contains lot of information. I Always prefer to read The Quality and glad I found this thing in you post. Thanks
Thumbs Up Thumbs Down
0
new futura sale on 24/09/2017 02:21:32
avatar
Positive site, where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.
Thumbs Up Thumbs Down
0
88 summer breeze talamban cebu on 21/09/2017 00:53:13
avatar
I think this is a really good article. You make this information interesting and engaging. You give readers a lot to think about and I appreciate that kind of writing.
Thumbs Up Thumbs Down
0
new futura condo floor plan on 17/09/2017 04:37:58
avatar
Thanks for the nice blog. It was very useful for me. I'm happy I found this blog. Thank you for sharing with us,I too always learn something new from your post.
Thumbs Up Thumbs Down
0
avatar
It was a very good post indeed. I thoroughly enjoyed reading it in my lunch time. Will surely come and visit this blog more often. Thanks for sharing.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Replica Prada Bags on 10/04/2017 07:39:23
avatar
Невеличкий, але свій. І Світлана на той час квартиру в місті отримала.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Replica Yeezy Boost 350 on 04/04/2017 04:43:07
avatar
Two of the three also come sporting black Boost midsoles for an extra tough look. Unfortunately for us in the USA, these are all available right now only at Foot Locker EU (they don’t ship to the U.S.). Hopefully you stateside NMD fiends have a Euro connect.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 9 | displaying: 1 - 9

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: