На чужих дітей

Home | ЦІКАВО | Долі людські | На чужих дітей
image

Вони сиділи за однією партою, і не було в Світлани кращої подруги, ніж Наталя. Після школи дівчата вступили до різних інститутів, роз’їхалися, але дружбу зберегли. Як і раніше, довіряли одна одній найпотаємніші думки. Якось Наталя повідала про Нього:
— Віктор найкращий, найніжніший. Мені так добре з ним.
Світлана раділа разом з подругою. Не заздрила. Мріяла, що колись і вона зустріне своє щастя.
Та щастя барилося. Чи то Світлана, потрапивши після інституту на гарну роботу, була надто перебірливою нареченою?
А Наталя залишилася без диплома. Вийшла заміж за Віктора, народила донечку — не до навчання. Щоправда, жили вони з чоловіком гарно, дружно. Спочатку мешкали з батьками Віктора, а потім будиночок собі купили. Невеличкий, але свій. І Світлана на той час квартиру в місті отримала. Привезла їм такі шпалери, як собі поклеїла. Вона часто приїздила в село — і щоразу заходила до Наталі з Віктором. Раділа за подругу, проте одного разу все ж мимохіть вирвалося:
— Шкода мені тебе, хоч і гарного чоловіка маєш. Але що ти бачиш у своєму селі? Що знаєш про справжнє життя?
Наталя не образилась:
— Справжнє життя? Це моя сім’я. Без неї мені ніщо не миле. — І додала пошепки: — Ми чекаємо поповнення.
Народився хлопчик.
— Поглянь, у нього Вікторові очі, — зустріла подругу усміхнена породілля. — Сині, як небо.
Домовились, що невдовзі зберуться, відзначать народження малюка. Та свято все відкладалося: Наталя почувалася недобре. Коли вона померла, Світлана якраз поверталася із відрядження. Везла подрузі красиву теплу шаль.
...У село вона поїхала не відразу. Не могла. Страшно було уявити, що Наталі більше немає і відкрити своє серце подрузі можна тільки на її могилі. І нічого не почути у відповідь...
Та минав час, і вона наважилась. Дістала шаль, що для Наталі купувала. «Донечці її подарую», — вирішила. А серце защеміло, заболіло...
— Віктор з дітьми тепер у батьків живе, — не питаючи, куди вона збирається, сказала Світлані мати. — Не чоловіча це робота — за немовлям доглядати. До того ж, — додала сумно, — люди кажуть, почав у чарку заглядати.
— Він горе своє заливає, — підтвердила і Вікторова мама. Сказала те без осуду, без сліз — втомлено.
У цю мить у сусідній кімнаті заплакав малюк. Швидко затих, бо сестричка взяла на руки, забавила.
— Як ти, сонечко? — запитала Світлана, накидаючи на худенькі плечі шаль.
Дівчинка ледь стримувала сльози:
— Так важко без мами. У всіх у класі мами є, тільки в мене немає. І плаття мені нікому пошити.
...Коли вони почали жити разом, Світлана відразу замовила для донечки аж два платтячка, та ще й сарафанчик на додачу. Щоправда, стати мамою чужим дітям, переїхати в село з міста вона зважилась нескоро. Навіть ідучи з Віктором до сільради «розписуватись», вагалася: чи не помилилася, чи зможе?
Змогла, хоч попервах було страшенно важко. Кілька разів на ніч вставала до немовляти, готувала молочні суміші. Переймалася, що кволеньким ростиме без материнського молока. А вдень — турботи по господарству, город, перевірка уроків у старшої. Схудла так, що вчорашні обнови, які сиділи, мов улиті, тепер наче з чужого плеча були.
Та з часом усе владналося. Малюк підріс. Віктор не тільки від чарки відмовився, але й палити перестав. І вона зрозуміла, що саме мала тоді на увазі Наталя: «Справжнє життя? Це моя сім’я!»
Усі разом вони ходять до неї на цвинтар — провідати. А цього разу Світлана прийшла сама. Розповіла про сімейні справи, а потім поцілувала портрет на могильному пам’ятнику:
— Мушу тобі сказати щось важливе, подруго. Ми чекаємо поповнення...
Зненацька налетів вітер, загойдав на могилі трояндовий кущ. І найбільший бутон, мовби на очах, розпустився...
Марія ІСАЧЕНКО

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (20 posted):

baseball pro on 19/05/2018 02:15:21
avatar
Need to have more modern songs and it might be more popular. Also recently he game has been quite laggy and certain notes will not play. Could you please sort this out. Many thanks.
Thumbs Up Thumbs Down
0
lego avengers iron man on 19/05/2018 02:15:01
avatar
Games like this are hard to come by. Not only does the game actually have GOOD ENGLISH (unlike a lot of games) it is also simple, but beautiful. This game makes me feel like I'm actually playing a piano. I love this game, I wish I could give it more than five stars! But there is one tiny problem, whenever the game goes from one star to two stars and so on, it lags horribly for a few seconds. Also, could you add some video game music? That's the only problem!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Mua ruou vang on 26/01/2018 01:09:04
avatar
Thank you for taking the time to publish this information very useful!
Thumbs Up Thumbs Down
1
avatar
Nice to read your article! I am looking forward to sharing your adventures and experiences.
Thumbs Up Thumbs Down
1
John Rowland on 20/11/2017 01:47:53
avatar
Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when you can not only be informed, but also entertained!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Friv2online on 20/11/2017 01:47:22
avatar
It is an awesome game , it's realistic and easy to get a hold off in a short time . For multiayer I recommend playing with your frienda via google play games and you shouldn't have any problems .
Thumbs Up Thumbs Down
0
read here on 30/10/2017 00:51:15
avatar
Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your blog and take the feeds also…I’m happy to find so many useful info here in the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing.
Thumbs Up Thumbs Down
0
read more on 29/10/2017 06:42:31
avatar
This is very educational content and written well for a change. It's nice to see that some people still understand how to write a quality post.!
Thumbs Up Thumbs Down
0
go here on 28/10/2017 05:03:09
avatar
Positive site, where did u come up with the information on this posting? I'm pleased I discovered it though, ill be checking back soon to find out what additional posts you include.
Thumbs Up Thumbs Down
0
shopping mall on 26/10/2017 06:57:05
avatar
Positive site, where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now, and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 next total: 20 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: