На довгій ниві

Home | ЦІКАВО | Долі людські | На довгій ниві
image

Христина Андріївна Чорна відзначила свій 108-й день народження. Доля відміряла їй довгий, але тернистий шлях. Жінка сьогодні згадує, що на її віку, як на довгій ниві, було всього. Рясно колосилося життєве поле і журбою, і радістю. Та вона ніколи не нарікала на долю. Розміняла своє друге століття з любов’ю в серці та в гармонії зі світом, з розумінням тих, хто живе поруч.
Батьки Христини Андріївни – селяни з діда-прадіда із села Березівка Балтського району Одеської області, виховали вісьмох дітей та двох племінників. Вони й передали Христині у спадок велику любов до людей та до рідного краю.
Христину Чорну не раз випробовувала доля. Морив Голодомор 1932-33 років. Доводилося їсти залишки збіжжя, насіння трав. Смерть була тоді поруч. Раз Христина з подругою поїхала до сусідньої Кодими, щоб обміняти продукти. Коли поверталися додому, дівчата дуже змерзли – перетворилися на зледенілі кістячки.
– Тоді особливих ліків не було, і мама мене розтерла гасом, закутала. Так я й вижила. А подружка пішла до себе додому і, напевне, нічим її не лікували. На ранок її не стало… Була у нас корова, завдяки їй ми вижили, – згадує жінка.
Зі своїм чоловіком Тарасом вони прожили до початку війни, в сім’ї росли дочка і двоє синів. Тарас пішов на фронт і не повернувся. Солдатська вдова виховала дітей, поставила їх на ноги, діждалася праправнуків. Зараз у довгожительки дванадцять онуків, тринадцять правнуків і тринадцять праправнуків.
Христина Андріївна, незважаючи на свій солідний вік, має чудову пам’ять. І сьогодні справляється по господарству. Як вона каже, руки просять роботи, бо не звикли відпочивати.
Говорячи про секрети довгожительства, Христина Андріївна відзначає, що, як і всі сільські жителі, вона постійно працювала в полі і в городі, доглядала дітей та домашню живність. Їла здорову їжу, постійно була на свіжому повітрі. 
– Але, думаю, головне те, що я слухала свою маму. Моя мама говорила, що проживеш довго, якщо будеш слухати своїх батьків. Тож я завжди слухала і робила те, що мені казала мама, – ділиться прапрабабуся.
Любов КУЗЬМЕНКО

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Best Fake Yeezys on 20/09/2017 03:09:39
avatar
Wieden+Kennedy claims that the ads not only speak about the product of ride-sharing — whose growth can make lives, traffic and cities better — but also speaks of Lyft as a company that strives to do the right thing for the right reasons and in the right way.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: