Як «рускій мір» руйнує сім’ї на Луганщині

Home | ЦІКАВО | Долі людські | Як «рускій мір» руйнує сім’ї на Луганщині
image

Трагічні ігри долями

Заради російського громадянства подружжя із селища Привілля Луганської області пішло на співпрацю з агентом спецслужб сусідньої держави-агресора. Той чолов’яга й раніше потрапляв у поле зору українських правоохоронців як організатор терактів на Донбасі, і тепер, з’ясували співробітники СБУ, ця людина керувала діями окремих привільнянців. Щоправда, на скоєння злочину сімейна пара погодилася добровільно. Їх ніхто не залякував, ніхто не обіцяв грошової винагороди, бо вони цього й не дуже потребували, адже були в Україні людьми заможними. Як пояснили згодом слідству, «хотіли, аби всюди була Росія». Тож головне, на що вони розраховували, чого прагнули, — удостоїтися за свої заслуги в майбутньому російського громадянства. Перепустка до такого собі раю — теракти проти співвітчизників.
ЗАМІСТЬ НАГОРОДИ — РОЗЛУКА
Свої акції горе-диверсанти планували на День міста. Вважали, що це матиме особливий резонанс, посіє серед населення страх і недовіру до української влади і правоохоронних органів. Чоловік і дружина провели ретельну розвідку місцевості, з’ясували, як працюють об’єкти запланованої атаки, як їх охороняють.
Співробітники СБУ затримала їх просто на місці злочину — під час закладення вибухового пристрою біля пам’ятного знака визволителям Лисичанська поблизу заводу «Пролетарій». Як з’ясувалося, ще один вибух диверсанти планували в тому самому районі, біля будівлі військ¬комату.
Не забарився суд, сімейну пару засудили до двох років позбавлення волі. Весь час, доки тривало слідство, тобто близько півтора року, чоловік і дружина перебували в СІЗО. Одне з одним вони не спілкувалися, їхні діти теж весь цей час не бачили маму і тата.
І ось перед новим 2018 роком у межах обміну полоненими в засудженого подружжя з’явилася можливість вийти на свободу. Чоловік обрав обмін й квиток в один кінець — ОРДЛО. Дружина після звільнення залишилася на підконт¬рольній Україні території в надії перечекати, доки в луганській «республіці» чоловікові вдасться якось вирішити головне питання — з російським громадянством. Адже, як вони вважали, таку нагороду заслужили.
Однак у той час, коли Україна зустріла своїх громадян, звільнених з полону в ОРДЛО, як героїв, на окупованій території прибулих за обміном насамперед відправили «на підвал». Диверсанта-любителя також. Із такими тепер працює місцеве «МДБ», проводить «фільтрацію», шукає серед колишніх полонених «українських шпигунів». За повідомленням головного карального відомства ОРДЛО, кількох таких уже нібито знайшли. Чи можна в такій ситуації розраховувати на отримання громадянства РФ?
Як повідомляє відділ зі зв’язків з громадськістю Луганського управління СБУ, тепер дружина, яка відмовилася їхати слідом за чоловіком за обміном в Луганськ, де в подружжя ні житла, ні роботи, ні близьких родичів, опинилася на одному березі Сіверського Дінця — з українського боку лінії розмежування. А чоловікові, доки триває протистояння на Донбасі, дорога до сім’ї в Привілля тепер закрита. Коли сімейство зможе возз’єднатися і чи відбудеться це взагалі — не відомо.
ЗАМІНОВАНИЙ ВЕЛОСИПЕДИСТ
 Ще одного горе-диверсанта співробітники СБУ затримали торік у листопаді в Сєверодонецьку. На велосипеді, позиченому в доньки, і з активованим вибуховим пристроєм «на борту» зловмисник прямував до місця скоєння запланованого теракту — території дислокації одного з батальйонів ВСУ.
Виявилося, що місцевий житель, натхнений ідеєю «руского міра», вийшов на зв’язок зі знайомим бойовиком, який спочатку доручав йому збирати інформацію про пересування українських армійських підрозділів, а потім дав завдання влаштувати диверсію. Вибуховий пристрій, що містив 800 грамів тротилу і цвяхи, мав спрацювати від телефонного дзвінка. Диверсант не замислювався навіть над тим, що шпигунський телефон міг подзвонити в будь-який момент, навіть поки він їхав на місце злочину.
Як повідомляє відділ зі зв’язків з громадськістю Луганського управління СБУ, у цієї людини немає постійного місця роботи, але є дружина і двоє дітей. Дружина, на відміну від чоловіка, адекватна й успішна.
Але тепер главу сімейства домашні побачать не скоро. Слідство в його справі ще триває, який вирок йому винесе суд, не відомо.
Одне слово, кожен сам обирає долю й цінності. Але горе тому, хто повірив обіцянкам агентів спецслужб країни-агресора, обрав «рускій мір» і взяв у руки зброю.
Іванка МІЩЕНКО

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (2 posted):

bitcoin on 30/04/2018 14:59:57
avatar
wow! <a href="http://multicryptogenerator.com/"> bitcoin </a> is free here
Thumbs Up Thumbs Down
0
fortnitebattleroyaleguide on 26/04/2018 14:06:39
avatar
The game is very wonderful <a href="http://fortnitebattleroyaleguide.com">fortnitebattleroyaleguide.com </a> is finally here, the game is very interesting.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 2 | displaying: 1 - 2

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: