КАРТИНИ, НАПИСАНІ НИТКАМИ

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | КАРТИНИ, НАПИСАНІ НИТКАМИ
image

Сергій Притула, родич богатиря Івана Піддубного, вишив більше десяти портретів свого знаменитого предка

Черкащанин Сергій Притула — внучатий племінник українського богатиря Івана Піддубного по його сестрі Мотрині. Та тільки хоч і вдався статурою у свого відомого родича, але прославився тим, що є талановитим майстром народної вишивки. Він самотужки й успішно освоїв портретну вишивку, що є рідкісним явищем, та ще й у чоловічих руках. У доробку 44–річного зв’язківця черкаського заводу «Азот» — більше 180 вишитих картин, а також виставки в Черкасах та інших містах України.
«ХІБА ПОГАНО, КОЛИ ЧОЛОВІК СИДИТЬ УДОМА Й ВИШИВАЄ?»
«Учора до Володимира–Волинського на фестиваль української культури відправив поштою практично всі свої картини. Одні «Вовки» залишилися. Але дружина каже, що вони повинні висіти в хаті, наче оберіг», — усміхаючись, пояснює пан Сергій, коли заходимо до його квартири. У вітальні на стіні він показує велику вишиту картину: на ній — серед засніженої зими «поцілунок» двох закоханих вовків. Здається, що вони написані пензлем художника, а не нитками.
Вишивати картини Сергій Притула почав двадцять років тому. Гостював у бабусі в селі Рокитне на Рівненщині, а там, каже, всі вишивають, у яку хату не зайди — все у рушниках i вишивках. Узяти в руки голку з кольоровою ниткою захотілося і йому. «Бабуся віддала полотняну нічну сорочку, бо не було де купити полотно, і я хрестиком вишив серветку», — пригадує Сергій Притула.
Спочатку, веде далі Сергій, він купував магазинні вишивки, вишивав пейзажі, рушники, сорочки, навіть ікони. «Але коли один батюшка запитав мене, чого на іконах хрестиків немає, більше не вишиваю їх, щоб не нашкодити. Оскільки не розуміюся на канонах», — зізнається пан Сергій.
«А ось цей рушник з янголами замовила для внучки на вручення паспорта її бабуся з Катеринополя. Прийшов лист від неї на адресу: «Черкаси, «Азот», Сергію Притулі», — сміється майстер. Але, наголошує, в Україні є справжні «зубри» у рушниковій вишивці, куди там братися. Тож, переконаний, краще бути першим у портретах, і для нього це значно цікавіше. Портретів нині мало вишивають, не беруться, бо це не так просто. А він настільки захопився цією справою, що сам навчився виготовляти схеми для вишивки. В інтернеті знаходить фото знаменитості, перефотографовує його і з допомогою спеціальної комп’ютерної програми виготовляє схему портрета, за якою й починає вишивати. Каже, останні шість років працює тільки за своїми схемами. І виготовляє їх не лише для себе, а й на замовлення, які надходять від любителів вишивання не лише з України, а й США, Канади, Австрії, Росії, Польщі.
«Ось замовили схему з Росії, сімейна пара прислала мені своє фото, — каже пан Сергій. — Моє кредо у виготовленні схем — мінімум кольорів, максимум схожості. Якщо, зазвичай, у портреті 90 кольорів, то я роблю схему, в якій набір кольорів утричі менший», — пояснює Сергій Притула.
Каже, що вільний від основної роботи час для свого захоплення знаходить після роботи та у вихідні. Сідає в крісло, вишиває та «слухає телевізор». Така незвична для чоловіків творчість, наголошує пан Сергій, дарує йому неабиякий спокій. «А як ставиться дружина до вашого хобі?» — запитую у нього. «А що дружина? Хіба це погано, що чоловік удома сидить і вишиває?» — сміється у відповідь Сергій Притула й показує таблицю ниток для вишивання, яку сам створив. Усі кольори він пронумерував і з тією таблицею зав¬жди ходить купувати нитки. У черкаських торговельних точках, де продають цей товар, майстра добре знають. І продавці навіть відвідують його персональні виставки.
«В «ОДНОКЛАСНИКАХ» ВИКЛАВ ПОРТРЕТ БОГДАНА СТУПКИ, І СТОРІНКА ЗАВИСЛА»
Сергiй каже, що під час вишивання йому важко відірватися від улюбленої справи, хочеться швидше побачити завершений твір. Загалом на одну картину майстер витрачає місяць–два.
Портретну вишивку він почав iз того, що створив портрет Василя Шукшина, якого дуже поважає, у ролі солдата Петра Лопахіна з художнього фільму «Вони воювали за Батьківщину». Після Шукшина взявся за портрет Тараса Шевченка. Давно мріяв вишити поета, але молодого, тож для роботи знайшов його рекрутське зображення. За Кобзарем дійшла черга до родича — Івана Піддубного. Той портрет він подарував сільському музею в Красенівці Чорнобаївського району, звідки родом український богатир і яке є рідним для самого Сергія Притули. А взагалі портретів свого родича майстер вишив уже більше десятка.
А ще в його колекції є вишиті портрети Володимира Висоцького, Юрія Нікуліна, Леоніда Бикова, Олександра Розенбаума, Григорія Лєпса, Жан–Поля Бельмондо, Володимира Висоцького вiн вишив у ролі Жеглова з фiльму «Місце зустрічі змінити не можна». «А фото Олега Скрипки я взяв із місцевої газети, зробив схему і тут же сів вишивати. Неймовірне натхнення було, особливо хотілося точно передати нитками його велюрову сорочку. Добре вийшло», — зізнається пан Сергій.
Він показує на ноутбуці вишитий портрет Богдана Ступки. Пояснює, що почав його вишивати ще в ту пору, коли актор був живий. Довго шукав, у якому образі його передати, а потiм побачив «Тараса Бульбу» і взявся до роботи. Коли актор помер, Сергій відклав роботу і завершив її тільки недавно. «Коли в «Однокласниках» виклав його, то за один день було більше трьох тисяч переглядів, моя сторінка навіть зависла», — пригадує майстер.
Сергій Притула уточнює, що вишиває портрети не лише знаменитостей, а й звичайних людей. Недавно відправив такі вироби в Австралію та в Австрію. В останній країні жінка замовила портрет трьох своїх дітей. А не так давно черкащанка замовила портрет своєї куми, хотіла подарувати їй на день народження. Потім та кума дзвонила, цукерки з кавою передала, сподобалося. А тоді й сама замовила сімейний портрет для дочки в Австралію.
«НАЧЕ СИРОТА ВИСІТИМУ НА СТІНІ, ВИШИВАЙТЕ Й МОЮ ЖІНКУ»
Майстер пригадує цікавий випадок: йому подзвонила одна шанувальниця, яка була на його виставці, й попросила вишити портрет чоловіка, бо хоче подарувати йому на 60–річчя. «Я вишив, а потім чоловік каже: «Та що ж я наче сирота висітиму на стіні, вишивайте й жінку». Тож вийшов такий оригінальний комплект. Вишивка у портреті — це щось нове, i людям до вподоби», — переконаний Сергій Притула.
Зі своїми картинами Сергій Притула відвідує виставки не лише на Черкащині, а й у столиці. Зателефонувала шанувальниця його творчості з Києва, яка бачила вишиті ним портрети в інтернеті, й запропонувала допомогти влаштувати виставку в столиці. Сама все організувала через фонд Леоніда Кучми, і в Музеї імені Михайла Старицького два місяці тривала виставка черкаського майстра. «Я спеціально вишив портрет Михайла Старицького, який є моїм земляком, i подарував музею. Приємно потім було читати відгуки людей, які бачили на тій виставці мої картини», — зізнається пан Сергій.
Треба сказати, що в сім’ї Сергія Притули вишивати вміють і його доньки–студентки — 17–річна Аліна та 21–річна Яна. А 37–річна дружина Аня має своє хобі: вона захоплюється плетінням з бісеру, розводить кімнатні квіти — має чималу колекцію фіалок.
«Плести бісером — це трудомістка робота», — додає Сергій Притула і показує мініатюрну берізку, сакуру, кущ бузку, виготовлені руками його дружини.
Подружжя зізнається, що їхні вихідні нерідко проходять за вишиванням портретів i плетінням бісером. Така собі домашня майстерня, жартують вони.
«Для мене у творчості важливим є результат. Коли працюєш, то мрієш швидше побачити те, що ти задумав. Це завжди підштовхує, щоб завершити розпочату роботу», — підсумовує Сергій Притула.
Людмила СТРИГУН

Rate this article
1.00


Subscribe to comments feed Comments (1733 posted):

GuestElorn on 19/04/2018 02:28:01
avatar
guest test post
<a href=" http://temresults2018.com/ ">bbcode</a>
<a href="http://temresults2018.com/">html</a>
http://temresults2018.com/ simple
Thumbs Up Thumbs Down
0
fortnite 333 on 18/04/2018 23:45:52
avatar
The game <a href="http://fortnitebattleroyaleguide.com"> fortnitebattleroyaleguide.com</a> is finally here, but a lot of people don't know how to get
Thumbs Up Thumbs Down
0
DerrickBut on 18/04/2018 14:48:53
avatar
Digital de negociação de opções é um dos mais rentáveis possibilidades de investimento disponíveis no mercado hoje em dia. A partir de que a nova regulamentação do mercado, anunciou no ano de 2008, o prolongamento de negociação de opções binárias possui verdadeiramente catapultado e cada vez mais pessoas estão a aumentar os seus investimentos em opções binárias. Por causa de investimentos de pequeno prazo e de maior retorno sobre os investimentos, à negociação de opções Digitais transformou-se um dos mais populares do mercado de possibilidades de investimento.

Os investidores podem negociar 24 horas e os 7 dias uma semana no mercado de opções binárias. Simultaneamente, há uma dura veras por trás deste classe de investimento. Deve-se ter conhecimento aprofundado sobre as atuais tendências do mercado para obter um maior retorno sobre seus investimentos. Mais esse mercado é altamente dinâmico e volátil por natureza, o que aponta uma poderoso urgência de sustentar estável os olhos sobre as últimas notícias em todo o planeta e de mercado de acontecimentos. Este é o lugar onde um confiável e profissional corretor de opções binárias plataforma deve auxiliar os investidores a tornar fácil e confiável de opera involuntariamente..

<a href=https://credencial.imasters.com.br/etoro-plataforma-de-opcoes-binarias-mais-falada-em-2018-descubra-aqui>etoro o que é</a>
<a href=https://www.sympla.com.br/melhor-plataforma-de-investimento-2018-etoro-vale-apena__263665>etoro produto no brasil</a>

Como Optar O Melhor Corretor de Opções Binárias?

Devido ao contínuo aumento da popularidade de opções binárias de negociação de oportunidades, há uma demanda crescente para de confiança e profissional corretor de opções binárias. De modo infeliz, há muitas digital golpes de opções presentes no mercado que procuram vender aos investidores pouco confiáveis e comprovadas broker de opções binárias. Isso deve ocasionar sérios prejuízos para os comerciantes, devido à falta de profissionais e de confiança de transacção binário do software.

Quando você seleciona um profissional e de confiança do dedo broker de opções do programa, você deve perguntar sobre as seguintes peculiaridades e requisitos que cada bem -sucedido de transacção binário de programa possuem.

<a href=http://etoro.myfreesites.net/>etoro preço</a>
<a href=http://etoroplataforma.cabanova.com/>etoro dos brasileiros</a>

Essencial Broker de Opções Binárias Peculiaridades que você Precisa para ter Em Conta

1) Fácil e intuitiva conexão de usuário, Profissional e confiável de comércio binário programa oferece um fácil e simples de manusear a conexão de utilizador que lhe poupa um montão de tempo e dor de moleira para os comerciantes. Em por norma geral, não há urgência de investir mais tempo para aprender novas funcionalidades e controles do programa. A maior parte destes programas estão baseados na web e o utilizador não precisa decrescer ou amodernar o programa de comércio em seu próprio PC. O cliente deve ser capaz de utilizar o programa facilmente quando e onde quiser. Fácil e controles interativos são os mas essenciais que devemos observar, enquanto que o recta de selecionar os broker de opções binárias é a plataforma.

2) Capacidade para investir em diversos ativos-Confiável e profissional de negócio binário é um aplicativo que oferece variedades de ativos para investimento. Um operador deve ser capaz de investir em diferentes tipos de ativos dos mercados de forex, índices de ações e mercadorias. Deve-se prestar atenção para a capacidade do programa para investir em todos e cada um dos ativos de mercado para obter o máximo mercê das operações.

3) A desocupação dos períodos de vencimento Número reduzido de binárias corredores de comércio semanário períodos de vencimento, enquanto que pequeno número de fornecidos por horas e no final do dia as opções para os seus investidores. Para obter o máximo controle sobre nossos negócios, é essencial selecionar o negócio binário de utilitário que fornece o maximo de períodos de vencimento.

4) O percentual de ganhos e máximas populares e Profissionais digitais de corretores de opções de proporcionar o maximo de percentagem de ganhos para seus investidores. Você deve olhar na plataforma de negociação binário que deve oferecer o mínimo de 75% a 90% de taxa de pagamento para qualquer uma de ganhos e perdidos de investimento. Para qualquer transacção fracassado, deve possuir um mínimo de 5% a 10% retorna aos comerciantes.

5) Variedades de línguas oferecidas - Para tornar-se mas prático com o uso do binário do software de negociação, é precípuo que o linguagem do programa deve ser a seu língua materna. Há cerca de profissional corretor de opções binário plataformas no mercado que oferecem variedades de línguas de inglês, árabe, hispano, russo, turco, etc.

<a href=https://labor.ufba.br/luisjunior33/blog/melhores-estrategias-de-apostas-desportivas-na-etoro-em-2018>etoro efeitos colaterais</a>
<a href=https://hubpages.com/style/Dicas-para-desenvolver-uma-estratgia-de-apostas-desportivas-na-Etoro>etoro como tomar</a>

6) Requisitos Mínimos de repositório inicial deve ser capaz de perfurar o comércio binário conta no site de forma gratuita e sem a urgência de fornecer aos depósitos iniciais. Procura os binárias plataformas de negociação que oferecem grátis os registros e depósitos mínimos.

7) Variedades de opções de pagamento - Profissional de negociação de opções de binário plataformas oferecem variedades de métodos de pagamento, como o Paypal, transferência bancária, cartão de crédito, etc. Olhar para tais binário ou do dedo corretor de opções que oferecemos várias formas de pagamento, opções de retirada.

8) Bônus maiores - Pequeno número de do dedo corretor de opções de oferta com até 25% de bônus para seus comerciantes, que também dependem do volume de negócios totalidade e o preço do repositório inicial dos comerciantes. Olhar para essas plataformas de negociação que oferecem maior bônus para seus usuários.

<a href=https://noosfero.ufba.br/carlosrberto/blog/apostas-esportivas-estrategia-e-taticas-para-ganhar-com-a-etoro>etoro em curitiba</a>
<a href=https://hubpages.com/style/Dicas-para-desenvolver-uma-estratgia-de-apostas-desportivas-na-Etoro>etoro composição</a>

9) Top de traço de apoio ao usuário de Alta qualidade do serviço ao usuário é igualmente essencial para obter oportuna suporte e assistência em a humanidade modelos de comércios. Digital profissional de corretores de negociação e de plataformas de constantemente fornecer suporte ao freguês em variedades de línguas e através de numerosas plataformas, como correio eletrônico, chat ao vivo e suporte por telefone.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Williamnef on 18/04/2018 10:39:31
avatar
<a href=http://7go.su/stati/razmeschenie-reklamy-v-instagram>как сделать больше подписчиков в инстаграме</a> - второй профиль в инстаграме, Раскрутка бизнеса в inst.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Lwjgrjml on 18/04/2018 06:02:17
avatar
MOST READ IN SPORTdiamonds are foreverChelsea's new Nike kit leaked online.We know Reds manager Jurgen Klopp is keen to raid former club Dortmund for the 18-year-old as he had an ??11million bid rejected in August.
Thats because we spent most of the season on the field together.aramoko had opportunities to sign for any club he wanted but Celtic made a big effort ?? we always felt it was the best club for him.
<a href="http://www.electricien-michel.fr/T-shirts-Adidas-T-S4128-(Surv??tement-Adidas)-DE8369.html" alt="surv??tement adidas">surv??tement adidas</a>
<a href="http://www.clvip.fr/Officiel-Christian-Louboutin-CALAMIJANE-CUIR-100mm-Femme-Blanc-Argent-Louboutin-Escarpin-Rouge-Vernis-CC19.html" alt="louboutin escarpin rouge vernis">louboutin escarpin rouge vernis</a>

The 21-year-old has yet to agree personal terms but Villa assistant manager?Steve Clark knows Tshibo."ageEPA13Robert Lewandowski (front) celebrates with Arturo Vidal after making it 2-1Robert Lewandowski removes his training top whilst juggling a footballEPA13Thiago Alcantara celebrates after finding the net for Bayern against the GunnersStats, facts, goals and lolsArsenal fans could have been forgiven for suffering a case of d??j?? vu as many of them will have been to this amazing stadium on several occasions."
<a href="http://www.roserviceingurgaon.in/ro.php?vendita=nike-sb-urban-outfitters" Alt="nike sb urban outfitters">nike sb urban outfitters</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
JeaTamy on 17/04/2018 14:17:46
avatar
Kamagra Pas Chere <a href=http://buyciali.com>generic cialis canada</a> Buy Doxycycline For Fish
Thumbs Up Thumbs Down
0
Kevincrusa on 16/04/2018 22:13:54
avatar
Dartma Tavan,Dartma Tavanlar Bakida,Azerbaycanda. Temir ve tikinti. Натяжные потолки в Баку Азербайджан +994 (55) 577-00-01 email: time4soft.com@gmail.com Купить натяжные потолки, Французские, Немецкие, Китайские, Глянцевые, Бесшовные, Матовый, Глянцевый, зеркальный, Сатиновый, Двухуровневый, Парящий, Одноуровневый потолок

The Norwegian Miracle It’s NOT LAMININE anymore! AminoPure and AminoBoosters are 3-7 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN http://www.getyourboomback.com/#_l_2ps
AminoPure, AminoBoosters от Get Your Boom в 3-7 раз дешевле Ламинина и в 2 раза эффективнее по восстанавливающим свойствам, чем laminine LPGN. Основа та же, доктор разработчик Один и тот же -д-р Эскеланд, технология одна, сырье одно и то же, что в ламинине. Да и сам ламинин выпускался первые годы на этом Норвежском изначальном экстракте YTE. Сравнительный Ролик и Подробнеt на сайте http://1541.ru
Как зарабатывать МНОГО в этом проекте без обязательных покупок и без копейки вложений? Расскажу в скайпе evg7773
Thumbs Up Thumbs Down
0
Liktam on 16/04/2018 19:33:14
avatar
http://lik.auditexpertnn.ru - lik.auditexpertnn.ru - Решая вопрос ликвидации самостоятельно — потеряете много времени, денег и нервов. Мы сопровождаем клиентов на всех этапах юридических процедур. Готовим документы, пишем письма, своевременно отправляем их и ходим во все нужные инстанции Будем рады видеть Вас среди наших клиентов!
http://lik.auditexpertnn.ru - ликвидация ооо
Thumbs Up Thumbs Down
0
Alissa on 16/04/2018 14:55:40
avatar
Что вы думаете о лучших инвестициях? Многие считают, что золото - это платформа для инвестиций, поскольку она более стабильна и дает высокую прибыль в долгосрочной перспективе. Мир становится криптотизированным. Так же и наша валюта. Криптотизированное золото. KaratBank (Сингапур) - это криптовалюта, основанная на блочной цепочке. Основная идея этого ICO - связать физически депонированное золото с так называемым CashGold (новые фиатные деньги). KaratBank - продуманная идея, которая была разработана для людей, которые считают, что золото по-прежнему является лучшим инвестированием. Он предназначен для использования в качестве общепринятого электронного платежного средства. Золото всегда было традиционным, безопасным и стабильным по стоимости средством. Преимущества KaratPay: Он позволяет безграничную, экономичную, безопасную и в режиме реального времени оплату! Его ценность предсказуема, потому что ценность золота имеет давнюю традицию, и все имеют представление об ее стабильности. Монета KaratBank может стать общепринятой во всем мире. Экосистема KaratBank включает: монеты KaratBank, KaratPay - платежная система, устанавливаемая на любой телефон и eBallet KaratBank - персональный счет клиента. Монета KaratBank основана на протоколе Blockchain Ethereum. Таким образом, это безопасно, экономично и быстро, и позволяет использовать смарт-контракт. ICO развивается быстрыми темпами, становитесь частью этого ICO, времени почти не осталось. ПОСЕТИТЕ наш сайт https://karatbank.io/?ref=1453 Смотрите интервью с создателем монеты, немецким сенатором Харольдом Сайнз https://youtu.be/xG9NRlwB4C4 Больше информации и поддержка в нашем телеграм-канале https://t.me/karatbank_karatbars
Thumbs Up Thumbs Down
0
Brizanwef on 16/04/2018 14:43:20
avatar
canadian pharmacy cialis professional return to board index
http://viagrawithoutdoctorus.net - viagra without a doctor prescription number of men who tske cialis
<a href="http://viagrawithoutdoctorus.net">viagra without a doctor prescription</a> - cialis from canada no prescription avatars
is cilais professional just double the dose of cialis
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 1733 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: