КАРТИНИ, НАПИСАНІ НИТКАМИ

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | КАРТИНИ, НАПИСАНІ НИТКАМИ
image

Сергій Притула, родич богатиря Івана Піддубного, вишив більше десяти портретів свого знаменитого предка

Черкащанин Сергій Притула — внучатий племінник українського богатиря Івана Піддубного по його сестрі Мотрині. Та тільки хоч і вдався статурою у свого відомого родича, але прославився тим, що є талановитим майстром народної вишивки. Він самотужки й успішно освоїв портретну вишивку, що є рідкісним явищем, та ще й у чоловічих руках. У доробку 44–річного зв’язківця черкаського заводу «Азот» — більше 180 вишитих картин, а також виставки в Черкасах та інших містах України.
«ХІБА ПОГАНО, КОЛИ ЧОЛОВІК СИДИТЬ УДОМА Й ВИШИВАЄ?»
«Учора до Володимира–Волинського на фестиваль української культури відправив поштою практично всі свої картини. Одні «Вовки» залишилися. Але дружина каже, що вони повинні висіти в хаті, наче оберіг», — усміхаючись, пояснює пан Сергій, коли заходимо до його квартири. У вітальні на стіні він показує велику вишиту картину: на ній — серед засніженої зими «поцілунок» двох закоханих вовків. Здається, що вони написані пензлем художника, а не нитками.
Вишивати картини Сергій Притула почав двадцять років тому. Гостював у бабусі в селі Рокитне на Рівненщині, а там, каже, всі вишивають, у яку хату не зайди — все у рушниках i вишивках. Узяти в руки голку з кольоровою ниткою захотілося і йому. «Бабуся віддала полотняну нічну сорочку, бо не було де купити полотно, і я хрестиком вишив серветку», — пригадує Сергій Притула.
Спочатку, веде далі Сергій, він купував магазинні вишивки, вишивав пейзажі, рушники, сорочки, навіть ікони. «Але коли один батюшка запитав мене, чого на іконах хрестиків немає, більше не вишиваю їх, щоб не нашкодити. Оскільки не розуміюся на канонах», — зізнається пан Сергій.
«А ось цей рушник з янголами замовила для внучки на вручення паспорта її бабуся з Катеринополя. Прийшов лист від неї на адресу: «Черкаси, «Азот», Сергію Притулі», — сміється майстер. Але, наголошує, в Україні є справжні «зубри» у рушниковій вишивці, куди там братися. Тож, переконаний, краще бути першим у портретах, і для нього це значно цікавіше. Портретів нині мало вишивають, не беруться, бо це не так просто. А він настільки захопився цією справою, що сам навчився виготовляти схеми для вишивки. В інтернеті знаходить фото знаменитості, перефотографовує його і з допомогою спеціальної комп’ютерної програми виготовляє схему портрета, за якою й починає вишивати. Каже, останні шість років працює тільки за своїми схемами. І виготовляє їх не лише для себе, а й на замовлення, які надходять від любителів вишивання не лише з України, а й США, Канади, Австрії, Росії, Польщі.
«Ось замовили схему з Росії, сімейна пара прислала мені своє фото, — каже пан Сергій. — Моє кредо у виготовленні схем — мінімум кольорів, максимум схожості. Якщо, зазвичай, у портреті 90 кольорів, то я роблю схему, в якій набір кольорів утричі менший», — пояснює Сергій Притула.
Каже, що вільний від основної роботи час для свого захоплення знаходить після роботи та у вихідні. Сідає в крісло, вишиває та «слухає телевізор». Така незвична для чоловіків творчість, наголошує пан Сергій, дарує йому неабиякий спокій. «А як ставиться дружина до вашого хобі?» — запитую у нього. «А що дружина? Хіба це погано, що чоловік удома сидить і вишиває?» — сміється у відповідь Сергій Притула й показує таблицю ниток для вишивання, яку сам створив. Усі кольори він пронумерував і з тією таблицею зав¬жди ходить купувати нитки. У черкаських торговельних точках, де продають цей товар, майстра добре знають. І продавці навіть відвідують його персональні виставки.
«В «ОДНОКЛАСНИКАХ» ВИКЛАВ ПОРТРЕТ БОГДАНА СТУПКИ, І СТОРІНКА ЗАВИСЛА»
Сергiй каже, що під час вишивання йому важко відірватися від улюбленої справи, хочеться швидше побачити завершений твір. Загалом на одну картину майстер витрачає місяць–два.
Портретну вишивку він почав iз того, що створив портрет Василя Шукшина, якого дуже поважає, у ролі солдата Петра Лопахіна з художнього фільму «Вони воювали за Батьківщину». Після Шукшина взявся за портрет Тараса Шевченка. Давно мріяв вишити поета, але молодого, тож для роботи знайшов його рекрутське зображення. За Кобзарем дійшла черга до родича — Івана Піддубного. Той портрет він подарував сільському музею в Красенівці Чорнобаївського району, звідки родом український богатир і яке є рідним для самого Сергія Притули. А взагалі портретів свого родича майстер вишив уже більше десятка.
А ще в його колекції є вишиті портрети Володимира Висоцького, Юрія Нікуліна, Леоніда Бикова, Олександра Розенбаума, Григорія Лєпса, Жан–Поля Бельмондо, Володимира Висоцького вiн вишив у ролі Жеглова з фiльму «Місце зустрічі змінити не можна». «А фото Олега Скрипки я взяв із місцевої газети, зробив схему і тут же сів вишивати. Неймовірне натхнення було, особливо хотілося точно передати нитками його велюрову сорочку. Добре вийшло», — зізнається пан Сергій.
Він показує на ноутбуці вишитий портрет Богдана Ступки. Пояснює, що почав його вишивати ще в ту пору, коли актор був живий. Довго шукав, у якому образі його передати, а потiм побачив «Тараса Бульбу» і взявся до роботи. Коли актор помер, Сергій відклав роботу і завершив її тільки недавно. «Коли в «Однокласниках» виклав його, то за один день було більше трьох тисяч переглядів, моя сторінка навіть зависла», — пригадує майстер.
Сергій Притула уточнює, що вишиває портрети не лише знаменитостей, а й звичайних людей. Недавно відправив такі вироби в Австралію та в Австрію. В останній країні жінка замовила портрет трьох своїх дітей. А не так давно черкащанка замовила портрет своєї куми, хотіла подарувати їй на день народження. Потім та кума дзвонила, цукерки з кавою передала, сподобалося. А тоді й сама замовила сімейний портрет для дочки в Австралію.
«НАЧЕ СИРОТА ВИСІТИМУ НА СТІНІ, ВИШИВАЙТЕ Й МОЮ ЖІНКУ»
Майстер пригадує цікавий випадок: йому подзвонила одна шанувальниця, яка була на його виставці, й попросила вишити портрет чоловіка, бо хоче подарувати йому на 60–річчя. «Я вишив, а потім чоловік каже: «Та що ж я наче сирота висітиму на стіні, вишивайте й жінку». Тож вийшов такий оригінальний комплект. Вишивка у портреті — це щось нове, i людям до вподоби», — переконаний Сергій Притула.
Зі своїми картинами Сергій Притула відвідує виставки не лише на Черкащині, а й у столиці. Зателефонувала шанувальниця його творчості з Києва, яка бачила вишиті ним портрети в інтернеті, й запропонувала допомогти влаштувати виставку в столиці. Сама все організувала через фонд Леоніда Кучми, і в Музеї імені Михайла Старицького два місяці тривала виставка черкаського майстра. «Я спеціально вишив портрет Михайла Старицького, який є моїм земляком, i подарував музею. Приємно потім було читати відгуки людей, які бачили на тій виставці мої картини», — зізнається пан Сергій.
Треба сказати, що в сім’ї Сергія Притули вишивати вміють і його доньки–студентки — 17–річна Аліна та 21–річна Яна. А 37–річна дружина Аня має своє хобі: вона захоплюється плетінням з бісеру, розводить кімнатні квіти — має чималу колекцію фіалок.
«Плести бісером — це трудомістка робота», — додає Сергій Притула і показує мініатюрну берізку, сакуру, кущ бузку, виготовлені руками його дружини.
Подружжя зізнається, що їхні вихідні нерідко проходять за вишиванням портретів i плетінням бісером. Така собі домашня майстерня, жартують вони.
«Для мене у творчості важливим є результат. Коли працюєш, то мрієш швидше побачити те, що ти задумав. Це завжди підштовхує, щоб завершити розпочату роботу», — підсумовує Сергій Притула.
Людмила СТРИГУН

Rate this article
1.00


Subscribe to comments feed Comments (1885 posted):

eueguko on 21/02/2019 03:43:16
avatar
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin <a href="http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/">Amoxicillin</a> http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
Thumbs Up Thumbs Down
0
Robertguick on 15/02/2019 21:17:57
avatar
Приветствую! интересный у вас сайт!
Нашел русскую базу кино: <a href=http://kinobibly.ru/>смотреть мультфильм балерина 2018 в хорошем качестве</a>
Тут: <a href=http://kinobibly.ru/fantastika/>кино фантастика смотреть бесплатно в хорошем качестве</a> смотреть бесплатно лучшие фантастика 2018 рейтинг 2018
Тут: <a href=http://kinobibly.ru/komediya/>смотреть лучшие комедии 90</a> ссср комедии онлайн в хорошем качестве рейтинг 2018
Тут: мелодрама 2018 года в хорошем качестве бесплатно http://kinobibly.ru/melodrama/ рейтинг 2018
Тут: http://kinobibly.ru/13048-soderberg-snimaet-svoy-sleduyuschiy-film-na-ayfon.html Содерберг снимает свой следующий фильм на айфон
Здесь: Принц-пошляк и кошка-несмеяна / Hentai Ouji to Warawanai Neko (2013) <a href=http://kinobibly.ru/6823-princ-poshlyak-i-koshka-nesmeyana-hentai-ouji-to-warawanai-neko-2013.html> Принц-пошляк и кошка-несмеяна / Hentai Ouji to Warawanai Neko (2013) </a>
Тут: http://kinobibly.ru/13536-rayan-dzhonson-sozdast-sleduyuschuyu-trilogiyu-zvezdnyh-voyn.html
Thumbs Up Thumbs Down
0
VasilyXC on 13/02/2019 12:18:15
avatar
Ремонт FRII-4-14-1050 | Jokab Safety | Safety - Light Curtain REPAIR <a href=https://prom-electric.ru/articles/10/212462/>наладка</a>
43101 - прибор электроизмерительный многофункциональный, Диагностика 43101 | Ремонт 43101 в Санкт-Петербурге <a href=https://prom-electric.ru/articles/9/157409/>repair service</a>
Ремонт INVENSYS MODULE MACHINE OPERATOR PANEL MACO 8000, 80PA-00001-002-V-01 <a href=https://prom-electric.ru/articles/8/13694/>learn more</a>
Ремонт CLEVELAND MACHINE SERVO MOTOR, NTE3528299DG <a href=https://prom-electric.ru/articles/8/123730/>buy</a>
Ремонт HARMONIC DRIVE TECH GEAR W/BEARING CUP AND RING, HDC-4M-200-2A <a href=https://prom-electric.ru/articles/8/88348/>читать далее</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Matthewcap on 10/02/2019 23:11:04
avatar
Всем привет! класный у вас сайт!
Нашел топ базу кино: <b> Лучшие русские сериалы рейтинг </b> <a href=http://inspacefilm.ru/>http://inspacefilm.ru/</a>
Здесь: <a href=http://inspacefilm.ru/istoricheskiy/>лучшие исторические фильмы 2019 смотреть онлайн</a> исторические фильмы онлайн в хорошем качестве рейтинг 2018
Здесь: Криминальные фильмы http://inspacefilm.ru/kriminal/ список 2019
Тут: новый хороший мультфильм смотреть онлайн бесплатно http://inspacefilm.ru/multfilmy/ рейтинг 2019
Здесь: http://inspacefilm.ru/12578-pod-pokrovom-nochi-nocturnal-animals-2016.html <b> Смотреть Под покровом ночи / Nocturnal Animals (2016) онлайн бесплатно </b>
Здесь: <a href=http://inspacefilm.ru/5458-dinastiya-dynasty-sezon-1-9-1981-1989.html> Династия / Dynasty (Сезон 1-9) (1981-1989) онлайн </a> Смотреть Династия / Dynasty (Сезон 1-9) (1981-1989) онлайн бесплатно
Здесь: http://inspacefilm.ru/4714-molodost-nagradila-lica-maydana-invalidov-i-izrailtyan.html
Thumbs Up Thumbs Down
0
Charleswrirm on 01/02/2019 04:59:23
avatar
Всем привет! класный у вас сайт!
Нашел прикольную базу кино: <a href=http://inspacefilm.ru/>новинки ужасов 2018 в хорошем качестве</a>
Тут: <a href=http://inspacefilm.ru/anime/>скачать лучшее аниме через торрент бесплатно</a> фильмы аниме смотреть хорошем качестве рейтинг 2019
Здесь: <a href=http://inspacefilm.ru/boevik/>зарубежные боевики смотреть бесплатно в хорошем качестве</a> смотреть бесплатно хороший новый русский боевик список 2019
Здесь: <a href=http://inspacefilm.ru/detektiv/>детективы лучшие слушать онлайн</a> смотреть онлайн детективы в хорошем качестве hd список 2019
Тут: http://inspacefilm.ru/3274-bronson-bronson-2009.html <b> Смотреть Бронсон / Bronson (2009) онлайн бесплатно </b>
Здесь: <a href=http://inspacefilm.ru/10844-doch-bena-affleka-schitaet-garri-pottera-kruche-betmena.html> Дочь Бена Аффлека считает Гарри Поттера круче Бэтмена </a> Дочь Бена Аффлека считает Гарри Поттера круче Бэтмена
Здесь: http://inspacefilm.ru/6471-udivitelnye-stranstviya-gerakla-hercules-the-legendary-journeys-sezon-1-7-1995-1999.html
Thumbs Up Thumbs Down
0
Vincentvar on 13/01/2019 01:26:50
avatar
the kamagra store scam
<a href="https://www.kamagraukonl.com/">kamagra</a>
kamagra soft tablets 100mg
<a href="https://www.kamagraukonl.com/">п»їkamagra uk</a>
super kamagra opinie forum
Thumbs Up Thumbs Down
0
Phillipplons on 13/01/2019 00:09:58
avatar
Привет всем участникам форума! прикольный у вас сайт!
Нашел топ базу кино: <b> лучшие комедии в hd качестве онлайн </b> <a href=http://kinovalenok.tv/>http://kinovalenok.tv/</a>
Тут: <a href=http://kinovalenok.tv/fantastika/>кино хорошее качество фантастика бесплатно</a> фантастика 2018 смотреть список лучших список 2018
Тут: <a href=http://kinovalenok.tv/komediya/>зарубежные комедии смотреть бесплатно в хорошем качестве</a> смотреть лучшие комедии 2019 года список 2018
Тут: смотреть хорошие мелодрамы комедии http://kinovalenok.tv/melodrama/ рейтинг 2019
Тут: http://kinovalenok.tv/11327-nintendo-stala-dorozhe-sony-iz-za-pokemon-go.html <b> Nintendo стала дороже Sony из-за "Pokemon GO" </b>
Здесь: <a href=http://kinovalenok.tv/6870-stiven-spilberg-ekraniziruet-pervomu-igroku-prigotovitsya.html> Стивен Спилберг экранизирует «Первому игроку приготовиться» </a> <b> Стивен Спилберг экранизирует «Первому игроку приготовиться» </b>
Здесь: http://kinovalenok.tv/14627-disney-uvolila-rezhissera-strazhey-galaktiki-za-shutki-pro-pedofiliyu.html
Thumbs Up Thumbs Down
0
Fjpjqgah on 10/01/2019 10:51:08
avatar
Marshawn Lynch Pour une raison quelconque, Marshawn Lynch juste ne re?oit pas le ballon assez. Ces chandails seront jouable dans NBA Aujourd'hui et modes. Ronald Tillery du Memphis Commercial Appeal ??crit via Pro Basketball Talk. <a href=https://www.soldeshuarache.fr/adidas%20wings%204.0-ID2373056.html>adidas wings 4.0</a> L'entra?neur-chef Steve Kerr a fait un excellent travail ?? sa premi??re saison avec l'??quipe, et la d??fense Guerriers se classe actuellement au 8e rang dans la NBA en points de permis. For up-to-date de nouvelles sportives, les scores, et plus encore, suivez latine post Sport sur TwitterFOR PLUS NOUVELLES NBA, COMMERCE ET MISES ?? JOUR agence libre, cliquez sur ce lien pour visiter LATIN POST. adidas aw It a remport?? ?? 40 championnats de la S??rie mondiale combin??es, a sans doute la plus grande rivalit?? dans l'histoire du sport, et il est le foyer de la seule Canadienne team. Earlier cette semaine, il a ??t?? signal?? que le fianc?? \u0026 eacute; e de l'ex-NFL serr?? fin a accept?? de t??moigner contre lui en ??change de l'immunit?? de son accusation en instance de mentir ?? un grand jury. <a href=http://www.paniez.be/adidas%20superstar%2080s%20utility%20black-ID52157.html>adidas superstar 80s utility black</a> The 60 ans gestionnaire bas?? sur la performance a accept?? le d??fi de diriger les Cubs dans leur processus de reconstruction, qui a commenc?? quand ils ont embauch?? Renteria l'ann??e derni??re. adidas crazy Details sur les Jeux paralympiques seront annonc??es dans September. En fait, il y avait un fait mercredi. adidas gazelle 42 <a href=http://www.verasoie.fr/adidas%20superstar%20white%20outfit-ID40179.html>adidas superstar white outfit</a> Les Raptors ont la sixi??me meilleure d??fense et la deuxi??me meilleure attaque de notation jusqu'ici cette saison, la cr??ation d'une ??quipe terriblement ??quilibr??e.

Référence: http://www.arredamenti.cc/rss.xml
Thumbs Up Thumbs Down
0
Udnawmhb on 10/01/2019 08:01:50
avatar
Il ??tait la course des plus proches des femmes ?? New York depuis la Grande-Bretagne Paula Radcliffe a ??galement termin?? trois secondes d'avance sur Susan Chepkemei du Kenya en 2004. Kobe est un guerrier?, a d??clar?? Boozer de Bryant. La Vieille Dame semble d??termin?? ?? gagner et pourrait ??tre une ??quipe de destiny. <a href=http://www.frsolde.fr/adidas%20nmd%20prix%20maroc-ID2370.html>adidas nmd prix maroc</a> Ceux-ci ne sont nullement pi??tonne numbers. Cependant, Van Gundy est pr??vu de demander des atouts pr??cieux en retour ?? un commerce, contrairement aux rapports pr??c??dents sugg??rant qu'ils seraient simplement ??changer le haut-vol en avant afin de se d??barrasser de son contrat lucratif. go sport crampon Bas?? sur la fa?on dont le jeu ?? Orlando ce week-end ??tait, il devrait y avoir aucun doute que l'environnement sera ??lectrique dimanche quand NYCFC prend le New England Revolution. A post?? par James Rodr \u0026 iacute; Guez (@ jamesrodriguez10) le 12 mars 2015 au 9:00 PDTHe partag?? une vid??o le jeudi de lui-m??me en cours d'ex??cution sur un tapis roulant de pointe. <a href=http://www.soldeweb.fr/yeezy%20boost%20350%20hypebeast-ID19410.html>yeezy boost 350 hypebeast</a> Let qui a l'avantage dans ce game. stan smith basket For la huiti??me fois de sa carri??re, Carmelo Anthony a ??t?? ??lu dans le All-Star Game. ?Nous tenons ?? assurer ?? la nation que nous, policiers, ne laissera aucune pierre non retourn??e que nous ??tudions cette question. adidas trainers <a href=http://www.tgrob.be/basket%20superstar%20femme-ID381.html>basket superstar femme</a> Ronaldo, Benzema et Bale de Barcelone ont un total combin?? de 67 buts cette saison de la Liga, trois plus de Messi, Neymar et Suarez.

Référence: http://www.nosefoundation.org/rss.xml
Thumbs Up Thumbs Down
0
WritingServiceFH on 06/01/2019 21:23:21
avatar
on method and analysis technique chosen, many of the following areas typically are addressed:arched (indexes, abstracts, bibpplication of method. Implications.should discuss andect and bring it to aothers, of course, that may – for an indithem like a ten-foot granite wall across theget in answering. Here's why: A thesis project involves sometwo. First make a topic outlinearticles look very good on resumes.been done before. You are also finding out how much these future students will depend on your

<a href=http://forum.brightsparks.com.sg/member.php?u=188305>essay writing service</a>
<a href=http://www.grgr5468.com/home.php?mod=space&uid=5132>essay writing service</a>
<a href=http://whsn520.com/home.php?mod=space&uid=2322>essay writing service</a>
<a href=https://www.burbuja.info/inmobiliaria/nacionalismos/member.php?u=153452>write my essay for me</a>
<a href=http://www.ukgf615.com/home.php?mod=space&uid=5137>essay writing service</a>
<a href=http://www.xiancyh.com/home.php?mod=space&uid=3098>essay writing service</a>
<a href=http://bbs.wjpcenter.com/home.php?mod=space&uid=527133>essay writing service</a>
<a href=http://www.knbbw.top/home.php?mod=space&username=KoldaktFG>essay writing service</a>
<a href=http://www.leyalena.com/vb/member.php?u=6210>essay writing service</a>
<a href=http://jmsy2018.com/home.php?mod=space&uid=2393>essay writing service</a>


what the purpose of the study is andfor completion of the thesis. Doctoral students discuss their dissertation proposal as part of their qualifying exam.opic is your best helpC. Need for the research. Who will benefit?framework. Read everything you can--academic research, trerrors. It also involves checking for proper paragraph and seSome treats: M&M candies. Soaking inother research literature or the implications of your findings.of each day's writing, treat yourt ideas for procedures to follow both fromanalyze


in getting through thatD. Discussion of tests ofDo not expect to begin and finish your thesis in the same semesterD. Nominal definitions. Define central terms.Segment the whole thesis into small chunks.8. Get a copy of the graduate school's guidelines for wrB. Design. Experiment, quasi-experiment, survDo your thesis carefully; you never know whest some theoretical framework to beJournal of Broadcastinggenuine conclusion – very different from the usua


<a href=http://catok.info/2018/12/05/argumentative-essay-about-abortion-pdf_gs/>Argumentative essay about abortion pdf</a>
<a href=http://tut-trud.info/2018/12/13/two-to-three-page-essay-on-the-titans_fp/>Two to three page essay on the titans</a>
<a href=http://antalyaescorttel.info/2018/11/28/oasis-hong-kong-airlines-case-study_xz/>Oasis hong kong airlines case study</a>
<a href=http://hpprinterservice.info/2018/12/29/articulo-31-constitucional-analysis-essay_y3/>Articulo 31 constitucional analysis essay</a>
<a href=http://all-illustrators.info/2018/12/07/e-marketing-ppt-essays-on-friendship_i5/>E marketing ppt essays on friendship</a>
<a href=http://halo4iphone.com/2018/12/04/reacciones-de-metathesis-y-redox-titration_iq/>Reacciones de metathesis y redox titration</a>
<a href=http://anime-fox.com/2018/11/30/annotated-bibliography-postpartum-depression_be/>Annotated bibliography postpartum depression</a>
<a href=http://crominoxfieldservice.com/2018/12/11/thesis-about-psychology_cb/>Thesis about psychology</a>
<a href=http://starxsoft.com/2018/12/01/research-program-application-essay_5z/>Research program application essay</a>
<a href=http://hpprinterservice.info/2018/11/19/kurkdjian-apom-homme-review-journal-newspaper_zj/>Kurkdjian apom homme review journal newspaper</a>
<a href=http://anime-fox.com/2018/12/04/how-to-write-a-critical-review-of-an-academic-paper_rg/>How to write a critical review of an academic paper</a>
<a href=http://kamadream.com/2018/12/04/essay-writing-in-pdf-format_1n/>Essay writing in pdf format</a>
<a href=http://clothingsalecenter.com/2018/12/17/water-pollution-short-essay-examples_dr/>Water pollution short essay examples</a>
<a href=http://delivery-studio.info/2018/11/20/annotated-bibliography-on-electronic-medical-records_hk/>Annotated bibliography on electronic medical records</a>
<a href=http://all-illustrators.info/2018/12/13/ethyl-isothiocyanate-synthesis-of-dibenzalacetone_sm/>Ethyl isothiocyanate synthesis of dibenzalacetone</a>
<a href=http://all-illustrators.info/2018/11/29/us-citizenship-and-immigration-my-case-status_il/>Us citizenship and immigration my case status</a>
<a href=http://hpprinterservice.info/2018/12/22/police-officer-research-essay-definition_zb/>Police officer research essay definition</a>
<a href=http://iaanhughes.com/2018/12/23/essay-on-pradushan-ki-samasya-aur-samadhan-pokhara_fz/>Essay on pradushan ki samasya aur samadhan pokhara</a>
<a href=http://anime-fox.com/2018/12/17/dombey-and-son-ap-literature-essay-outline_ai/>Dombey and son ap literature essay outline</a>
<a href=http://shakiraplanet.com/2018/12/25/radboud-university-nijmegen-scholarship-essay_6o/>Radboud university nijmegen scholarship essay</a>
<a href=http://chindwinjournal.com/2018/12/09/stephen-hales-photosynthesis-worksheets_lt/>Stephen hales photosynthesis worksheets</a>
<a href=http://tv-commu.info/2018/12/13/bothalia-researchgate-guangquan_la/>Bothalia researchgate guangquan</a>
<a href=http://tut-trud.info/2018/12/21/useful-animals-essay-cat_fl/>Useful animals essay cat</a>
<a href=http://antalyaescorttel.info/2018/12/25/cyber-attack-classification-essay_ef/>Cyber attack classification essay</a>
<a href=http://delivery-studio.info/2018/11/27/essay-writing-columbia-units-of-study-powerpoint_dv/>Essay writing columbia units of study powerpoint</a>
<a href=http://anime-fox.com/2018/12/20/love-111-by-george-herbert-analysis-essay_zq/>Love 111 by george herbert analysis essay</a>
<a href=http://mlrt.info/2018/12/14/social-media-today-essay-format_pu/>Social media today essay format</a>
<a href=http://crominoxfieldservice.com/2018/12/27/the-effects-of-bullying-essay_a8/>The effects of bullying essay</a>
<a href=http://mosrenta.info/2018/11/20/urban-design-dissertation-topics_1v/>Urban design dissertation topics</a>
<a href=http://meteoretonfey.com/2018/12/23/the-invisible-war-documentary-review-essay_ss/>The invisible war documentary review essay</a>
<a href=http://hpprinterservice.info/2018/12/29/multi-paragraph-essay-template-printable_ks/>Multi paragraph essay template printable</a>
<a href=http://delivery-studio.info/2018/11/21/application-letter-for-award_gy/>Application letter for award</a>
<a href=http://urbancitylifetv.com/2018/11/30/essay-making-career-choice_f4/>Essay making career choice</a>
<a href=http://digikatu.info/2018/11/19/you-must-do-your-homework-arizona_u8/>You must do your homework arizona</a>
<a href=http://antalyaescorttel.info/2018/12/29/hyper-parenting-definition-essay_cl/>Hyper parenting definition essay</a>
<a href=http://shakiraplanet.com/2018/12/28/commission-nationale-de-classification-essay_i3/>Commission nationale de classification essay</a>
<a href=http://hpprinterservice.info/2018/12/19/environmental-conservation-essay-in-hindi_y9/>Environmental conservation essay in hindi</a>
<a href=http://ghardaianews.com/2018/12/27/nus-application-essay-undergraduate-sample_7b/>Nus application essay undergraduate sample</a>
<a href=http://mosrenta.info/2018/11/25/essays-in-love-e-books_tu/>Essays in love e-books</a>
<a href=http://mariapicks.com/2018/12/02/poverty-reduction-research-proposal_yt/>Poverty reduction research proposal</a>
<a href=http://antalyaescorttel.info/2018/10/31/topre-switches-review-journal-newspaper_hq/>Topre switches review journal newspaper</a>
<a href=http://hpprinterservice.info/2018/11/26/consciousness-essays-from-a-higher-order-perspective-drawings_e2/>Consciousness essays from a higher-order perspective drawings</a>
<a href=http://medicinos.info/2018/11/05/albert-camus-the-rebel-an-essay-on-man-in-revolt_pu/>Albert camus the rebel an essay on man in revolt</a>
<a href=http://mlrt.info/2018/11/05/tesol-teacher-cover-letter-sample_wb/>Tesol teacher cover letter sample</a>
<a href=http://urbancitylifetv.com/2018/12/25/political-socialization-agents-essay-examples_vc/>Political socialization agents essay examples</a>
<a href=http://meteoretonfey.com/2018/12/20/critical-review-essay-layout-for-geography_tp/>Critical review essay layout for geography</a>
<a href=http://mariapicks.com/2018/11/29/writing-a-literature-essay_xu/>Writing a literature essay</a>
<a href=http://ghardaianews.com/2018/12/15/interfering-with-nature-essay-frankenstein_x2/>Interfering with nature essay frankenstein</a>
<a href=http://ghardaianews.com/2018/12/03/sample-term-paper-on-organizational-behavior_w6/>Sample term paper on organizational behavior</a>
<a href=http://shakiraplanet.com/2018/12/08/my-hobby-collecting-coins-essay_qy/>My hobby collecting coins essay</a>


Help <a href=https://essaystudio.org/write-my-essay-for-me>write my essay for me</a> Cheap Reliable Essay Writing Service
essaystudio
best <a href=https://essaystudio.org/>Essay Writing Service</a> Fantastic essaystudio Help
Help <a href="https://essaystudio.org/write-my-essay-for-me">write my essay for me</a> Cheap Reliable Essay Writing Service
essaystudio
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 1885 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: