КАРТИНИ, НАПИСАНІ НИТКАМИ

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | КАРТИНИ, НАПИСАНІ НИТКАМИ
image

Сергій Притула, родич богатиря Івана Піддубного, вишив більше десяти портретів свого знаменитого предка

Черкащанин Сергій Притула — внучатий племінник українського богатиря Івана Піддубного по його сестрі Мотрині. Та тільки хоч і вдався статурою у свого відомого родича, але прославився тим, що є талановитим майстром народної вишивки. Він самотужки й успішно освоїв портретну вишивку, що є рідкісним явищем, та ще й у чоловічих руках. У доробку 44–річного зв’язківця черкаського заводу «Азот» — більше 180 вишитих картин, а також виставки в Черкасах та інших містах України.
«ХІБА ПОГАНО, КОЛИ ЧОЛОВІК СИДИТЬ УДОМА Й ВИШИВАЄ?»
«Учора до Володимира–Волинського на фестиваль української культури відправив поштою практично всі свої картини. Одні «Вовки» залишилися. Але дружина каже, що вони повинні висіти в хаті, наче оберіг», — усміхаючись, пояснює пан Сергій, коли заходимо до його квартири. У вітальні на стіні він показує велику вишиту картину: на ній — серед засніженої зими «поцілунок» двох закоханих вовків. Здається, що вони написані пензлем художника, а не нитками.
Вишивати картини Сергій Притула почав двадцять років тому. Гостював у бабусі в селі Рокитне на Рівненщині, а там, каже, всі вишивають, у яку хату не зайди — все у рушниках i вишивках. Узяти в руки голку з кольоровою ниткою захотілося і йому. «Бабуся віддала полотняну нічну сорочку, бо не було де купити полотно, і я хрестиком вишив серветку», — пригадує Сергій Притула.
Спочатку, веде далі Сергій, він купував магазинні вишивки, вишивав пейзажі, рушники, сорочки, навіть ікони. «Але коли один батюшка запитав мене, чого на іконах хрестиків немає, більше не вишиваю їх, щоб не нашкодити. Оскільки не розуміюся на канонах», — зізнається пан Сергій.
«А ось цей рушник з янголами замовила для внучки на вручення паспорта її бабуся з Катеринополя. Прийшов лист від неї на адресу: «Черкаси, «Азот», Сергію Притулі», — сміється майстер. Але, наголошує, в Україні є справжні «зубри» у рушниковій вишивці, куди там братися. Тож, переконаний, краще бути першим у портретах, і для нього це значно цікавіше. Портретів нині мало вишивають, не беруться, бо це не так просто. А він настільки захопився цією справою, що сам навчився виготовляти схеми для вишивки. В інтернеті знаходить фото знаменитості, перефотографовує його і з допомогою спеціальної комп’ютерної програми виготовляє схему портрета, за якою й починає вишивати. Каже, останні шість років працює тільки за своїми схемами. І виготовляє їх не лише для себе, а й на замовлення, які надходять від любителів вишивання не лише з України, а й США, Канади, Австрії, Росії, Польщі.
«Ось замовили схему з Росії, сімейна пара прислала мені своє фото, — каже пан Сергій. — Моє кредо у виготовленні схем — мінімум кольорів, максимум схожості. Якщо, зазвичай, у портреті 90 кольорів, то я роблю схему, в якій набір кольорів утричі менший», — пояснює Сергій Притула.
Каже, що вільний від основної роботи час для свого захоплення знаходить після роботи та у вихідні. Сідає в крісло, вишиває та «слухає телевізор». Така незвична для чоловіків творчість, наголошує пан Сергій, дарує йому неабиякий спокій. «А як ставиться дружина до вашого хобі?» — запитую у нього. «А що дружина? Хіба це погано, що чоловік удома сидить і вишиває?» — сміється у відповідь Сергій Притула й показує таблицю ниток для вишивання, яку сам створив. Усі кольори він пронумерував і з тією таблицею зав¬жди ходить купувати нитки. У черкаських торговельних точках, де продають цей товар, майстра добре знають. І продавці навіть відвідують його персональні виставки.
«В «ОДНОКЛАСНИКАХ» ВИКЛАВ ПОРТРЕТ БОГДАНА СТУПКИ, І СТОРІНКА ЗАВИСЛА»
Сергiй каже, що під час вишивання йому важко відірватися від улюбленої справи, хочеться швидше побачити завершений твір. Загалом на одну картину майстер витрачає місяць–два.
Портретну вишивку він почав iз того, що створив портрет Василя Шукшина, якого дуже поважає, у ролі солдата Петра Лопахіна з художнього фільму «Вони воювали за Батьківщину». Після Шукшина взявся за портрет Тараса Шевченка. Давно мріяв вишити поета, але молодого, тож для роботи знайшов його рекрутське зображення. За Кобзарем дійшла черга до родича — Івана Піддубного. Той портрет він подарував сільському музею в Красенівці Чорнобаївського району, звідки родом український богатир і яке є рідним для самого Сергія Притули. А взагалі портретів свого родича майстер вишив уже більше десятка.
А ще в його колекції є вишиті портрети Володимира Висоцького, Юрія Нікуліна, Леоніда Бикова, Олександра Розенбаума, Григорія Лєпса, Жан–Поля Бельмондо, Володимира Висоцького вiн вишив у ролі Жеглова з фiльму «Місце зустрічі змінити не можна». «А фото Олега Скрипки я взяв із місцевої газети, зробив схему і тут же сів вишивати. Неймовірне натхнення було, особливо хотілося точно передати нитками його велюрову сорочку. Добре вийшло», — зізнається пан Сергій.
Він показує на ноутбуці вишитий портрет Богдана Ступки. Пояснює, що почав його вишивати ще в ту пору, коли актор був живий. Довго шукав, у якому образі його передати, а потiм побачив «Тараса Бульбу» і взявся до роботи. Коли актор помер, Сергій відклав роботу і завершив її тільки недавно. «Коли в «Однокласниках» виклав його, то за один день було більше трьох тисяч переглядів, моя сторінка навіть зависла», — пригадує майстер.
Сергій Притула уточнює, що вишиває портрети не лише знаменитостей, а й звичайних людей. Недавно відправив такі вироби в Австралію та в Австрію. В останній країні жінка замовила портрет трьох своїх дітей. А не так давно черкащанка замовила портрет своєї куми, хотіла подарувати їй на день народження. Потім та кума дзвонила, цукерки з кавою передала, сподобалося. А тоді й сама замовила сімейний портрет для дочки в Австралію.
«НАЧЕ СИРОТА ВИСІТИМУ НА СТІНІ, ВИШИВАЙТЕ Й МОЮ ЖІНКУ»
Майстер пригадує цікавий випадок: йому подзвонила одна шанувальниця, яка була на його виставці, й попросила вишити портрет чоловіка, бо хоче подарувати йому на 60–річчя. «Я вишив, а потім чоловік каже: «Та що ж я наче сирота висітиму на стіні, вишивайте й жінку». Тож вийшов такий оригінальний комплект. Вишивка у портреті — це щось нове, i людям до вподоби», — переконаний Сергій Притула.
Зі своїми картинами Сергій Притула відвідує виставки не лише на Черкащині, а й у столиці. Зателефонувала шанувальниця його творчості з Києва, яка бачила вишиті ним портрети в інтернеті, й запропонувала допомогти влаштувати виставку в столиці. Сама все організувала через фонд Леоніда Кучми, і в Музеї імені Михайла Старицького два місяці тривала виставка черкаського майстра. «Я спеціально вишив портрет Михайла Старицького, який є моїм земляком, i подарував музею. Приємно потім було читати відгуки людей, які бачили на тій виставці мої картини», — зізнається пан Сергій.
Треба сказати, що в сім’ї Сергія Притули вишивати вміють і його доньки–студентки — 17–річна Аліна та 21–річна Яна. А 37–річна дружина Аня має своє хобі: вона захоплюється плетінням з бісеру, розводить кімнатні квіти — має чималу колекцію фіалок.
«Плести бісером — це трудомістка робота», — додає Сергій Притула і показує мініатюрну берізку, сакуру, кущ бузку, виготовлені руками його дружини.
Подружжя зізнається, що їхні вихідні нерідко проходять за вишиванням портретів i плетінням бісером. Така собі домашня майстерня, жартують вони.
«Для мене у творчості важливим є результат. Коли працюєш, то мрієш швидше побачити те, що ти задумав. Це завжди підштовхує, щоб завершити розпочату роботу», — підсумовує Сергій Притула.
Людмила СТРИГУН

Rate this article
1.00


Subscribe to comments feed Comments (1818 posted):

dandy on 18/06/2018 16:54:05
avatar
http://penisenlargementbiblefree.weebly.com/blog/know-the-secrets-behind-the-success-of-the-penis-enlargement-bible
п»їLike most of us (well men anyway), I wasn’t happy with my penis size. I always thought that if I could somehow increase the length and thickness just a bit it would make me feel a hell of a lot more confident when talking to women, because I know I would have the tools to do the job later if I made it that far.
Now I didn’t want to get any painful and expensive surgery… or use any of those extenders or suction devices because that seemed way too drastic. So I did lots of research and ended up finding the Penis Enlargement Bible . In the end after thinking about for a few week I thought why not, and I bought it. The main reason was I could do it on my own and in the end, what did I have to loose.
Well after I got started it wasn’t long before I started seeing some improvement, so I just kept on going with the methods and techniques. The end results now is I am absolutely stoked and couldn’t be happier. This worked for me and now I’m feeling like a different man because I now know that I’ve got what I believe is an above average sized penis. It’s now so good seeing a bit of an excited look on your dates face when she sees you naked for the first time, rather than feeling self conscious and quickly jumping under the covers and hoping you can get the job done.
Some details about the Penis Enlargement Bible are:
It’s a 94 page ebook that you can download privately. It has an exclusive two step system that if used as they described, you should be able to grow your penis by 2 and 4 inches within around 89 days.
The methods and techniques in the Penis Enlargement Bible are exclusive to this program. The two step system involves some low cost “off the shelf” natural supplements and a specially designed exercise program. I got gains of around an inch within just a few weeks of starting.
In the end I got close to an extra 4 inches but even if you get somewhere between 2-4 inches and some extra girth, it will change your life. Believe me because once I even got an extra inch I started to feel like a different person.
I found that over 5000 copies of the product have been sold so I was confident it worked. Unlike most of the other junk products on the market I liked the video proof from other users that I saw on their PE Bible site. Don’t go down the surgery path, or take pills, or get those rubbish weights that don’t work. Just try this.
Anyway I hope I have been somewhat helpful. I suggest checking out the below video following the below link to have a look for yourself.


https://thepenisenlargementbiblereview.splashthat.com
http://pebiblereviews.cabanova.com
Thumbs Up Thumbs Down
0
StevenWet on 17/06/2018 03:11:48
avatar
<a href="https://ih.advfn.com/questions-answers/955/can-i-use-this-3-apps-in-my-ios-devices#answer-3888">https://ih.advfn.com/questions-answers/955/can-i-use-this-3-apps-in-my-ios-devices#answer-3888</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Pufjivlfsy on 10/06/2018 09:04:21
avatar
Mourinho publicly criticised the defender for his performances and questioned his dedication for not wanting to play through pain. "co/YuL5a38SKz&mdash; Charley (.Charley_T11) November 26, 2016But Cole didn’t seem bothered by ." ecco new jersey slip on black pening home fixture would raise serious questions about their chances of making the knockout stages. "‘We are not going to change what happened, but we can leave a good impression this time." superga cotu classic sneaker The Spaniard was dropped after his poor performance against Arsenal with the former England man filling in since. tress Esha GuptaBOLT FROM THE BLUEArsenal striker Hector Bellerin challenges sprint king Usain Bolt to a raceWHAT THE HEC'Sooooo peng' to 'WTF' ?C Twitter polarised in opinion of ace Hector Bellerin's garish garmsGUNNERS BELLERIN BOOSTBarcelona call off Hector Bellerin hunt as Luis Enrique picks Sergi Roberto as long-term right-backALARM BELLS RINGArsenals Hector Bellerin could fill the void left by Dani Alves at Barcelona AP:Associated Press5Hector Bellerin is so good that Barcelona want to re-sign himReuters5Hector Bellerin joined Arsenal from Barcelona in 2011Manchester City are also after Bellerin as they look to improve their defensive?ranks under Pep Guardiola. puma glitter shoes "John Terry carries on training even when on a skiing holiGetty Images3Fierce competitor Terry still believes he can compete at the highest levelCesar Azpilicueta, David Luiz and Gary Chaill have formed a solid back three to keep Terry out of the frame with Kurt Zouma also pushing for a spot." "However, while Milan would prefer to hold onto their prize asset, they would rather he move to Real Madrid than to their Serie A rivals."
Thumbs Up Thumbs Down
0
Cjnwoxjr on 09/06/2018 06:06:43
avatar
"L’azzurra ha vinto il bronzo nel trampolino da tre metri, prima medaglia olimpica individuale dopo l’argento conquistato nel sincro con Francesca Dallapè." 9??: diagonale rasoterra da sinistra di Palacio con parata a terra di Consigli. "Cola sul campo, Marino a ZingoniaPreparano l??Atalanta del 14/15 - Sport italia." adidas tute uomo " adesso niente scherzi Comark, guai distrarsi con Crema Comark Virtus Bergamo in campoPer Remer e Comark turni casalinghi da vincere, domenica 23 marzo." "o parlati, ci siamo piaciuti subito e abbiamo concluso in poco tempo -ha affermato il neo dg atalantino -." adidas nmd pk Posted by Tutto Atalanta Bergamo Tv on Domenica 19 luglio 2015? RIPRODUZIONE RISERVATA. "Al 44’ gli azzurri hanno sfiorato il gol con Sturaro che ha tirato in corsa sul cross di Giaccherini, Boateng ha messo in angolo." zx adidas 750 Bergamo Citt??Colantuono resta fino al 2017Con i Percassi l??accordo ?? fattoVenerd?? 23 maggio 2014Cola. scarpe sportive donna adidas "Gli ultimi minuti sono però di una sofferenza indicibile e al 41’ st Gonzalez, su azione ." Il settore giovanile sta proseguendo sul suo cammino ben impostato con l??obiettivo di portare pi?? giovani possibili in prima squadra e quest??anno sono stati parecchi. adidas le trainer scarpe per bambini adidas Reja commenta anche la situazione che sta vivendo il Palermo e il suo collega Ballardini: «Avre.

Riferimento: http://www.stendi.eu/rss.xml
Thumbs Up Thumbs Down
0
INSURANCEWix on 08/06/2018 10:34:49
avatar
Geoeconomics We n we publish all of them fresh and topical facts USA, estimates experts. All evil on earth exists with the quiet tacit consent of the indifferent. No one provides us with incentives. We are Enthusiasts. We are building a civil society. The people are the bearer of sovereignty and the only source of power. No one can usurp power. Useful topics - Civil Society Dallas Business

[IMG]http://remmont.com/wp-admin/images/3.jpg alt=Novorossia border=10 height=240 width=400[/IMG]
TWITTER
FACEBOOK
GOOGLE+
seattle
Thumbs Up Thumbs Down
0
Williamnef on 06/06/2018 11:28:31
avatar
бизнес аккаунт в инстаграм - как накрутить подписчиков и лайки в инсте, как называется программа репост в инстаграме.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Hqcebnkr on 06/06/2018 09:43:05
avatar
"Paola Cardullo, che ha ripreso ad allenarsi con la squadra a dispetto del dolore al ginocchio destro causato da un’infiammazione." "Ma, a 52 anni, ha deciso di andare oltre: «Considero questa gara una prova con me stesso e un modo di cambiare la routine." Emergenza infortuni nell??AtalantaCazzola il migliore con la RomaIl centrocampista dell'Atalanta Riccardo Cazzola (sx) lotta per il possesso palla con il centrocampista della Roma Alessandro Florenzi nella partita del campionato di serie A allo Stadio Atleti Azzurri d'Italia di Bergamo(Foto by Magni Paolo Foto)?La rosa ?? straordinaria ed ?? in grado di fronteggiare anche la costante emergenza?. <a href="http://www.francautocorallo.it/siamo.asp?adit=adidas-nere" Alt="adidas nere">adidas nere</a> " 2014Concorso Disegna la GimondiBike:premiati oltre 200 alunni delle scuoleDixsegna la GimondiBike, le premiazioniContinua il binomio tra gli alunni della Scuola Primaria di Cazzago S." "E la classifica si fa davvero allettante: sesto posto, un punto davanti al Genoa atteso domenica al Comunale." adidas fitness shoes Attesa dunque per conoscere in che modo cambier?? il volto delle avversarie per la gara di andata degli Ottavi di Finale di Coppa Italia. Il libero rossoblù ha stretto i denti e ha chiuso la gara con un 63% di positività in ricezione che ha contribuito a sciogliere il gioco di Leo Lo Bianco. <a href="http://www.lanellodiresalomone.com/PAGINE.asp?adit=abbigliamento-sportivo-adidas-online" Alt="abbigliamento sportivo adidas online">abbigliamento sportivo adidas online</a> "Verranno, pure, aperte finestre col pubblico attraverso le video chiamate in Skype (chi è interessato a partecipare dovrà scrivere a tuttoatalanta.bergamotv." zx 750 offerte Nei confronti di entrambi sono state eseguite dalla polizia delle perquisizioni. "o di esaltare il pubblico e gli spettatori televisivi: rossobl&ugrave; a condurre, Pom&igrave; Casalmaggiore a recuperare e sorpassare, Foppapedretti a dare lo strappo finale per portarsi a Bergamo i tre punti." scarpe nuove adidas <a href="http://www.lanellodiresalomone.com/PAGINE.asp?adit=zx-750-verdi" Alt="zx 750 verdi">zx 750 verdi</a> SportPrimo test del Atalanta 2014/2015Venerd?? 25 luglio 2014 (0)FacebookTwitterGoogle plusPrimo test.

Riferimento: http://www.arredamenti.cc/rss.xml
Thumbs Up Thumbs Down
0
Vfztipcyel on 06/06/2018 08:34:51
avatar
"Mo Diame also produced his best league performance in a Newcastle shirt, as did the energetic Isaac Hayden." We have to say sorry to the fans because we want to do better than that. <a href=http://www.na-toulouse.fr/shoesskechers.asp?id=new%20skechers%20tennis%20shoes>new skechers tennis shoes</a> 13Stephane Sessegnon has surprisingly not found a club yet despite his top flight pedigreeLeon Osman. sene-maulIvory Coast vs Senegal abandoned in 88th minute after player is rugby tackled by pitch inva. <a href=https://www.avpcbarbadas.com/D-puma-red-suede-shoes.html>puma red suede shoes</a> LIVERPOOL and Chelsea face off for the 50th time in the Premier League. They head to Stoke on Saturday looking to go above rivals City ahead of their high-pressure clash with Tottenham in the day’s late kick-off. <a href=http://thebusinesspart.fr/buyskechers.asp?id=skechers%20relaxed%20fit%20memory%20foam%20mens>skechers relaxed fit memory foam mens</a> "nGetty Images4Borthwick-Jackson broke into the first team at Old Trafford last season – but has been allowed to move out on loanHowever, with Luke Shaw now back to full fitness, boss Jose Mourinho has allowed the hot prospect to head out on loan and gain more experience." Getty Images5Diego Costa powers between Baba Rahman and John Terry as Chelsea limber upInstagram .johnterry.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Hjejaowh on 05/06/2018 06:52:55
avatar
30Gioved?? 26 settembre 2013Domenica c'&egrave; la mezza maratonacentro chiuso dalle 9 alle 12. La camera giudicante di quel Comitato Etico che aveva sospeso per 90 giorni i due dirigenti lo scorso ottobre non ha avuto pietà. "YAMAMAY BUSTO ARSIZIO-FOPPAPEDRETTI 3-0Parziali:25-17, 25-23, 25-16." <a href="http://www.francautocorallo.it/siamo.asp?adit=offerte-scarpe-adidas" Alt="offerte scarpe adidas">offerte scarpe adidas</a> "(8’25”63), argento al turco Kaya (8’29”91) e il bronzo finito a un allunghino di distanza." "Ma l??Italia non ha i fuoriclasse brasiliani, tedeschi e spagnoli?." prezzo zx 750 "Bergamo Citt??Colantuono vince con 39 di febbreMarino: Ciga, risposta da campioneDomenica 02 marzo 20." Per i telespettatori possibilità di mandare messaggi con sms al 335. <a href="http://www.lanellodiresalomone.com/PAGINE.asp?adit=adidas-trainer-offerta" Alt="adidas trainer offerta">adidas trainer offerta</a> "In panchina: Berisha, Mauricio, Radu, Konko, Braafheid, Patricio, Mauri, Cataldi, Morrison, Kishna." adidas ultra boost recensioni "alanta, un calcio alla storiaA Roma contro il mal di trasfertaL??ultima vittoria in trasferta a Verona contro il Chievo?Quella classifica che ci vede penultimi per punti in trasferta, non dico che mi faccia perdere il sonno, ma mi manda fuori di testa?." Dall’altra parte però una Civita Castellana all’arrabbiata che conterà anche sul fattore campo per cercare di riportare in equilibrio la serie. adidas nuovi modelli <a href="http://www.lanellodiresalomone.com/PAGINE.asp?adit=stan-smith-adidas-shoes" Alt="stan smith adidas shoes">stan smith adidas shoes</a> "In Arabia Saudita sono certi dell’arrivo dell’argentino, che nell’attesa dell&#821."

Riferimento: http://www.italmontaggi.eu/sitemap.xml
Thumbs Up Thumbs Down
0
AntonioNounc on 03/06/2018 14:04:54
avatar
http://rusrelax.net/category/naturalboobs/1
http://stavropol-putany24.top/person/15684
https://s.pronsk.xyz/uploads/4c71f6b07bce090ea0a478f3692777c2/e8c514c7116f8cd148ee0aff0d04a5e4.jpg
http://astrakhan.putany24.info/photos/lp7830_34090.jpg
http://love.noov.ru/page/misszhe2015d242/frl-26/ifgmaps-1/
[URL=https://проститутки-сочи.xyz/profile/2093]проститутки сочи лет[/URL]
http://sex.prostitutes-surgut.top/ank/id1085
http://magnitogorsk.putany24.info/
[URL=https://sex.sochinki24.club/trans.html]проститутки и индивидуалки города сочи[/URL]
[URL=http://www.sochigirls.xyz/anketa4703.html]проститутки сочи негритянки[/URL]
[URL=http://www.sexnsk.xxx/top20.html]проститутки новосибирск топ[/URL]
[URL=http://sex.nskfei.top/category/TransSexual]проститутки красный проспект новосибирск[/URL]
Нравится такая перспектива? Тогда непременно открывайте списки фотографий и анкеты проституток , читайте отзывы о проститутках и индивидуалках и начинайте искать ту самую, которая покорит ваше сердце.
заказать проститутку +в Сочи
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 1818 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: