Художник з Тернопільщини розмалював незвичайні писанки для Києва і рідної Теребовлі

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | Художник з Тернопільщини розмалював незвичайні писанки для Києва і рідної Теребовлі
image

Тарас Приступа цьогоріч розмалював до свят дві великі писанки. Одну розміром 90 на 60 см для фестивалю писанок у Києві, іншу (трохи меншу) – для міської виставки просто неба у Теребовлі.
Художник стверджує, що до створення цих велетенських писанок долучився випадок. Адже раніше у такому так би мовити жанрі йому не доводилося працювати. “Знайомі торік були на фестивалі. Цьогоріч  подавали заявку на участь і за мене теж подали. Потім вже мені сказали, що я беру там участь”, – розповідає «ДНЮ» Тарас Приступа, – “Організатори фестивалю вислали мені заготовку із склопластику розміром 90 на 60 см. і фарби. Щоправда я працював олійними фарбами, мені ними зручніше. Я розписав, відправив на виставку і моя робота зараз представлена у категорії “авторська писанка”. Там 384 авторських писанок, ще є категорія “традиційні писанки”  (100) і “дитячі” (111). Всього є 585 писанок”.
Над виготовленням цієї велетенської писанки митець з Тернопільщини працював два тижні. Намалював український хутір у літній вечір з дерев’яною церквою посередині. “Трохи складна робота, бо важко було з’єднати сюжет так, щоб не було ні початку, ні кінця, щоб можна було обійти писанку навколо і було цікаво дивитися з усіх сторін. Сюжет вигаданий. Вибирав типові українські образи, зобразив село в минулому. Щоб зовсім не відступати від традиційної писанки, зверху та знизу додав орнамент”, – каже Тарас Приступа.
Для рідного міста Теребовля художник розмалював трохи меншу писанку, але із тим же сюжетом. “Земляки подивилися на писанку, яку я відправив до Києва, і сказали, що вони би теж хотіли щось таке бачити у рідному місті, – зазначає Тарас Приступа, – “Тож я і вирішив зробити. Тому сюжет я відобразив той самий, але орнаментики не додавав. Розмір трохи менший: висота – 60, ширина – 40 см.”.
У Києві фестиваль-виставка триватиме до 23 квітня. Писанка художника з Тернопільщини Тараса Приступи разом із іншими авторськими роботами митців представлена на Софійській площі. Організатори планують відправити одну з писанок  Папі Римському.
Тамта ГУГУШВІЛІ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (2 posted):

bankruptcy lawyer on 25/06/2017 17:16:12
avatar
Thanks for sharing the info, keep up the good work going.... I really enjoyed exploring your site. good resource...
Thumbs Up Thumbs Down
0
over the counter diet pills that work on 03/06/2017 08:40:50
avatar
Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks. Just continue composing this kind of post.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 2 | displaying: 1 - 2

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: