Боєць АТО разом зі своєю дівчиною відремонтували і розмалювали автобусну зупинку

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | Боєць АТО разом зі своєю дівчиною відремонтували і розмалювали автобусну зупинку
image

Повернувшись із зони АТО, учасник бойових дій Віталій Дудін взявся наводити порядок у своєму рідному селі Берізки-Бершадські, що на Вінниччині. Разом з односельчанами розчистили пляж на річці Південний Буг, встановили волейбольну площадку для дітей, привели у порядок територію біля сільського клубу. А нещодавно відремонтували і розмалювали в українському стилі автобусну зупинку, яка розташована на центральній вулиці села. Відкривали оновлений об’єкт сільської інфраструктури з піснями та танцями на Івана Купала, 7 липня. На урочистості зійшлося все село, бо довкола добрих справ Віталія Дудіна об’єдналося чимало небайдужих односельчан.
«Одразу після строкової служби я підписав контракт із Збройними Силами України, і коли почалася війна у складі відділення спеціального призначення вирушив на схід. Виконував завдання у таких населених пунктах, як Слов’янськ, Краматорськ, Дебальцеве, Артемівськ. Коли приїхав додому у відпустку із зони АТО і вийшов на автобусній зупинці, зловив себе на думці, що вона як після обстрілів – розвалена, обдерта, сходи розбиті. Ще тоді, у 2014 році, я пообіцяв собі, як тільки звільнюся з війська, приведу її до належного вигляду і робитиму все, щоб у моєму селі було затишно жити, – розповідає гвардії старшина Віталій Дудін. – Контракт мій мав завершитися ще 5 січня 2015 року, та зважаючи на особливий стан в країні наказ на звільнення був підписаний 28 квітня цього року. І вже 4 травня я почав оббивати залишки радянської плитки на стінах зупинки. Спершу думав, що просто поштукатурю її і пофарбую у національні кольори, але моя кохана дівчина Яна сказала, що вона нанести на стіни малюнки в українському стилі. Її ідея мені сподобалася».
На допомогу Віталію і Яні поспішили небайдужі односельчани – молоді хлопці і дівчата. Старші люди допомагали грішми або просто приносили потрібні будівельні матеріали або просто ділилися залишками фарби. Підтримав ініціативу сільських жителів і голова Джулинської об’єднаної громади Петро Швець. А начальник місцевого автодору Сергій Гайдей допоміг заасфальтувати територію і облаштувати «кишеню» для зупинки транспорту.
«Коли Віталик розповів про свої плани відремонтувати зупинку, я одразу погодилася допомогти. Працювали по вихідних і вечорами, після роботи. Потім до роботи долучилися друзі. Хлопці виконували фізичну роботу, а ми з дівчатами наносили малюнки. Загалом намалювали п’ять картин. На двох зовнішніх бокових стінах зображені берізки, на честь назви села. Внутрішні стіни прикрашає півень, бо саме у рік Півня зупинка оновилася, і жар-птиця. А на центральній стіні – український козак зі старшинськими погонами, який, як кажуть люди, схожий на Віталика, хоча зачіска у нього інша, – жартуючи, коментує Яна. – На один малюнок в середньому йшло до двох днів, це якщо малювати зранку і до вечора. Але витраченого часу не шкода, бо результат перевершив сподівання. Такої автобусної зупинки, як у нашому селі, немає ніде. І Віталик щасливий, а це для мене головне».
Односельчани гарними справами Віталика не натішаться. Кажуть, що ентузіазму йому не позичати. У планах колишнього розвідника Віталія Дудіна ще багато цікавих проектів. До кінця літа хлопець за підтримки односельчан планує встановити спортивний майданчик біля сільського клубу. А восени приступити до зведення альпійської гірки, яку хоче сформувати у формі карти України, разом із Кримом, і засадити багаторічними квітами.
Олеся ШУТКЕВИЧ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Tea Accessories on 20/09/2017 03:16:43
avatar
The British mannerism around tea is most certainly not because of the wretchedly abused leaves they kill to nullity but because of the literary aura that Henry James and others have helped build around the ceremony.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: