Танго-терапія від ветерана АТО

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | Танго-терапія від ветерана АТО
image

Киянин Олексій Гаврись іще під час військової служби організував у районі АТО заняття з танго, на яких стомлені морально й фізично воїни мали своєрідний відпочинок.
А повернувшись із війни, він відкрив свою танцювальну школу.
На передову Олексій потрапив 2014 року. Не дочекавшись повістки, він тричі ходив у військкомат
— У районі АТО переважно виконував завдання із супроводу та охорони наших артилерійських підрозділів на Луганщині. Проте думки про використання танцювальних навичок на війні в мене виникли одразу, як потрапив на передову. Якось нас усіх зібрав командир роти й сказав: «Кожен із вас має навики, які ви набули у своєму цивільному або військовому житті. Вони будуть вам корисні на передовій». Хтось із хлопців мав справу з вибухівкою, хтось — із пожежною справою. А я тоді жартома повідомив: «Хлопці, я — викладач танго, спробую бути вам корисним», — розповідає Олексій.
І за деякий час, коли підрозділ, у якому служив Олексій, передислокувався на другу лінію оборони, він із дозволу командирів організував там для бійців заняття з танго.
— Коли ми прибули в Старобільськ, я зрозумів, що це якраз та сама слушна нагода показати свої навички, — розповідає Олексій Гаврись. — Музика в мене завжди була із собою, та й місце не довелося довго шукати. Керівництво місцевого будинку культури нам посприяло. Залишалося розв’язати одну проблему: знайти партнерок для хлопців. Я чудово розумів, якщо на першому уроці дівчат не буде, хлопці один з одним не танцюватимуть, і на тому все закінчиться. Звертався до керівництва місцевих вишів і навіть оголошення по місту розклеював, у яких запрошував охочих відвідати ексклюзивні курси аргентинського танго від надзвичайного викладача з Києва (сміється). Перші спроби не увінчалися успіхом. Та, на щастя, невдовзі відгукнулися дівчата з місцевого медучилища. У них був танцювальний колектив. Так усе й закрутилося. Наші хлопці виїжджали групами виконувати бойові завдання. А повернувшись, мали змогу абстрагуватися від війни та хоч ненадовго почуватися, як удома, слухати музику, танцювати з дівчатами. Їм подобалося. Так на кілька місяців було влаштовано школу.
Після повернення до мирного життя робота Олексія над школою танго продовжилась уже в Києві. Крім цивільних, у кожному наборі буває по кілька учасників бойових дій.
— Колишнім бійцям, які в нас займаються танцями, це дуже подобається. Про це промовляють навіть їхні очі, — каже Гаврись. — До того ж, у них класно виходить. Деякі вже самі ходять на мілонги (танцювальні вечори. — Авт.) Дехто записується на додаткові індивідуальні уроки. Хтось знаходить тут собі добрих друзів, а хтось — кохання на все життя.
На заняття до Олексія приходив навіть учасник АТО, у якого було ампутовано одну ногу, тож він на протезі вивчав усі танцювальні рухи.
— Я переконаний, що опанувати аргентинське танго може будь-яка людина, навіть та, що має ампутовані кінцівки — але треба буде докласти більше зусиль. Тому хлопцю необхідно було зрозуміти, як танцювати на протезі, й за допомогою тих ресурсів, які він має, танцювати з партнеркою так, щоб вона навіть не помітила, що він на протезі, — пояснює Олексій.
За його словами, танго — це дієва психофізіологічна реабілітація. Мало хто з ветеранів АТО звертається до психолога. Розмовляти про пережите хлопці не люблять. Але тут, на уроках танго, слова не потрібні. Свої переживання можна передати в танці мовою тіла.
— Тут усе просто. Ти обіймаєш, тебе обіймають. Відчуваєш себе потрібним, залишаєш позаду погані спогади, — запевняє Олексій.
Аби пересвідчитися в цьому, Гаврись запрошує всіх охочих до своєї школи Aliento del Tango. Для учасників АТО тут діє спеціальна безкоштовна програма навчання.
— Я завжди запрошую всіх охочих єднатися в танці — як військових, так і цивільних. Дуже хотілось би, щоб до нас приходило більше людей. Особливо бійців АТО. Адже для них аргентинське танго може відкрити багато нового й цікавого.
Олена КРУГЛЄНЯ,
Владислав ДЕМ’ЯНЕНКО

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Yeezy Boost 350 V2 Buy on 01/08/2017 22:29:54
avatar
KITH and Coca-Cola are about to drop their latest collection, releasing just a taste of the upcoming collaboration via social media. There have also been images of an upcoming Converse Chuck Taylor All-Star 70s high-top floating around as part of the collab.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: