Олег Скрипка: «Гадаю, має відбутися культурна деокупація нашого Донбасу та Криму»

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | Олег Скрипка: «Гадаю, має відбутися культурна деокупація нашого Донбасу та Криму»
image

 

Олег Скрипка й музиканти рок-гурту «ВВ» не потребують додаткових рекомендацій, адже на вітчизняній сцені і вокаліст, і рок-гурт упевнено тримаються вже третій десяток років. А коли почалися воєнні дії на Донбасі, музиканти ще й включилися в процес моральної підтримки українського війська.

Нещодавно в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові гурт «Воплі Відоплясова» дав іще один концерт для курсантів

Знані метри української рок-сцени ексклюзивно для курсантів та офіцерів академії, а також для членів їхніх родин улаштували майже двогодинний пісенний марафон, упродовж якого звучали як давні й добре відомі хіти, так і нові пісні гурту. Драйв і позитив виконавці забезпечили аудиторії з перших акордів, запропонувавши глядачам підспівувати й підтанцьовувати під добре відомі ритми. Під час концерту в залі вирували оплески. Ну а після музичного дійства курсанти мали нагоду сфотографуватися й одержати автографи улюблених виконавців.

Опісля вокаліст групи поділився своїми враженнями й творчими планами.

— Пане Олеже, які враження у вас від виступів перед військовою аудиторією?

— Хлопці бадьорі, активні, молоді, дуже добре нас зустрічали. Наші пісні добре знають, і це приємно. Дуже вдячний, що нас запросили. Так сталося, що випала нагода завітати до Львова, подякувати курсантам від усіх артистів, усіх знайомих за те, що вони обрали таку професію, яка на сьогодні є вкрай необхідною нам, українцям, щоб зберегти нашу державність. І з великою відрадою в серці ми провели цю зустріч.

— Які зміни в армійському укладі впадають у вічі насамперед?

— Щиро? Я щойно повернувся з Франції, був у краях, де ловлять устриці й таке інше… І нарешті нормально поїв. Так, насамперед відчувається зміна в системі харчування українських воїнів. У цьому ми вже напевно перемагаємо Європу!

— Нещодавно ви презентували марш «Зродились ми великої години». Це нова маршова пісня українського війська. Чи буде еволюційне продовження цієї ініціативи?

— Однозначно буде! Ми працюємо над цим. І плануємо випустити кліп до цього маршу. Тепер шукаємо можливість професійно його зняти. Щоби був він водночас і на «злобу дня», як то кажуть, і щоб був поза часом. Щоб відображав історію цієї пісні. Адже словам маршу «Зродились ми великої години» понад сто років. Вона актуальною була тоді, є актуальною й тепер. І я бачу, що військові її напрочуд гарно сприйняли. До зйомок хочу запросити тих, із ким співали разом трек-пісні, — Сашка Положинського, Олега Михалюту з ТНМК, Сергія Фоменка, Тараса Компаніченка, Жадана, Тараса Чубая та інших. Щоб ми разом зібралися ще раз і підтримали наших військових.

— Пане Олеже, серед військових дуже багато прихильників вашого таланту. Але якби вам запропонували зреалізувати себе в армійських лавах, то який би фах для себе обрали?

— Оскільки мій хліб — це музика, то я скоріше став би військовим музикантом! А якби випало воювати на передовій, то тут важко визначитися. Я завжди кажу, що військовий — професія, одна з найважчих! Ми в компанії музикантів часто говоримо на цю тему: чи змогли б узяти зброю, піти воювати. І складно визначитися…Тому сьогодні робимо те, що можемо та вміємо добре робити, — підтримуємо моральний дух наших вояків, розраджуємо та підносимо настрій. Це теж важливо. І в цьому моє покликання нині.

— На вашу думку, що може й має робити людина мистецтва в Україні для зміни свідомості отруєних російською пропагандою?

— Я завжди кажу, що наша найперша зброя має бути не танк чи автомат, а культура й освіта. Чим більше матимуть люди дотику до культури, тим скоріше буде наша перемога. Щоб люди мали доступ до знань, до правдивої інформації. Слава Богу, сьогодні в Україні обмежень немає, а можливостей дедалі більше. Хто хоче, може й у Європу з’їздити — порівняти, зробити свій вибір і проаналізувати, якого майбутнього для себе та дітей хоче він. Чи прямувати в майбутнє, чи повернутися в темні часи.

— Передусім культурної експансії потребують нині окуповані українські землі. А чи продумуєте ви програму концертного туру в Луганськ, Донецьк і Крим, коли вони повернуться до складу України?

— Коли цей процес відбуватиметься, я залюбки та неодмінно візьму участь у цих культурних програмах і запропоную такий тур. Це все залежатиме від наміру й бажання митців творчо та культурно наситити ці краї. Гадаю, має відбутися культурна деокупація нашого Донбасу та Криму. Бо перед тим, як ці землі загарбали «зелені чоловічки», була й культурна окупація, поступове вичавлення українського духу. Для прикладу, гурт «ВВ» був у турі взимку 2013 року, і, я гадаю, ми були останніми українськими артистами, які виступали в Донецьку та Луганську. У нас були аншлаги, на концертах було багато людей у вишиванках, які підтримували Україну. Гадаю, ми здатні повернути український дух на ці землі!

Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Best Yeezy Boost 350 V2 Replica on 01/08/2017 22:23:00
avatar
The Air Jordan 5 White and University Red iteration is set to return to Jordan Brand and Nike retailers on Sat., Aug. 5, for a suggested price of $190. Look for the shoes to also release at nike.com starting at 10 a.m. EST.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: