Юлія Лорд: “Я не вірю у розрахунок, лише у відкриті розум і серце”

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | Юлія Лорд: “Я не вірю у розрахунок, лише у відкриті розум і серце”
image

 

В українській поп-музиці існує велика проблема з відчуттям стилю. По-справжньому стильних артисток можна перерахувати на пальцях рук, і це, як правило, не ті, хто на вершинах хіт-парадів. Це стосується як творчості, так і зовнішності. Стильність є свідченням або породи, або виховання. На жаль, у топах хіт-парадів зазвичай переважають співачки з зовнішністю або стриптизерок, або ще гірше – клієнток київської об’їзної, у яких рот для співу пристосований чи не в останню чергу…

Одним із рідкісних винятків на вітчизняній поп-сцені є Юлія Лорд (справжнє ім’я – Юлія Лордкіпанідзе). Вперше співачка заявила про себе 1997 року, ставши лауреатом фестивалю “Червона рута”. Після цього вона увійшла до концертної бригади мистецької майстерні Тараса Петриненка, перемогла у номінації “Відкриття року-98”, а в 1999-му стала лауреатом премій “Nova Records Awards”: “Найкращий відеокліп”, “Свобода творчості” і “Прорив року”. На межі 2000-х Юлія Лорд співпрацювала з групою “Скрябін” (її голос чути у низці альбомів Кузьми і Ко), долучилася до спільного музичного проекту “Еутерпа”. Сольну кар’єру співачка відновила у 2008 році.

 – Зараз артистка Uлія Лорd дещо відійшла в тінь, з чим це пов’язано, які відчуття і чого чекати?

— Світло – тінь. Люблю і те, й інше у своєму житті. В тіні пишу пісні, вирощую троянди. На це все внутрішнього світла вистачає. Наразі шукаю аранжувальника і музикантів. Хочу зробити нову програму.

– Ти одна з перших, хто робив музику в жанрі тріп-хоп, музику з досить містичним присмаком. Чим для тебе є цей стиль?

— Дехто з музикантів, хто зараз робить модний тріп-хоп, щиро дивуються пісням, які ми з Дімою Прикордонним робили у 98-му. Рух спіралі зайшов у площину тенденцій того часу. Це музика, в якій бачиш людину, добре пристосовану до ритму міста, добре реалізовану, проте у звичному стані перевтоми. Містику зі мною пов’язують інші люди, і кожен її бачить по-своєму. Поняття не маю, чому так сталося. Можливо, тому (хоча це ближче до фаталізму) що я гостро відчуваю, що життя коротке. І фейків у ньому уникаю.

– Кого з митців ти вважаєш визначальними для свого становлення як музиканта? Із зарубіжних і з вітчизняних, якщо такі є.

— Концептуальний ідеал – синергія шаленої оригінальності Девіда Боуї та мелодійність Івасюка. Надзвичайно притягують David Bowie, Bjork, Kurt Cobain. Кожен – абсолютно особливе явище. Слухаю багато різної музики. Деяку навіть вмикати не треба, вона живе в русі крові. Часом хочеться послухати тишу, а потім пригадати, як грати Баха і Моцарта.

– Комерція, слава та можливість проявити себе як творчу одиницю. Можеш розставити ці три поняття за внутрішнім пріоритетом?

— Претензія у творчості загрожує драмою непорозуміння. Оскільки все у світі – взаємодія, то величезний кайф знати це. Я не вірю у розрахунок, лише – у відкриті розум і серце. Через імпульс необхідності щось сказати до тебе приходить музика, аби летіти далі. Прекрасно, коли творчість є справою життя, приносить гідну винагороду, робить тебе щасливим. Для того, хто розвивається у своїй справі, слава – не проблема. Навпаки, вона є потужним інструментом для реалізації, скажімо, гуманістичних проектів. Наприклад, при наявності вже досить великої кількості притулків для тварин існує стільки людей, викинутих на вулицю.

– Що можеш порадити молодим талановитим виконавцям? На що потрібно звертати увагу в першу чергу?

— Помітила, що коли люди звертають увагу на те, чи живим є інтерес до того, чим займаєшся, та контролюють настрій, щоби це було з легкістю і відкритістю до нового, це збільшує шанси бути почутими. А взагалі, коли ти вчишся і добре знаєш, чого ти хочеш, тебе не так легко збити з курсу порадами. Дуже тішить, як розвивається сучасна українська музика. Ці всі прекрасні “БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ”, “PATSYKI Z FRANEKA”, “Letay”, “Morphom”, “Люм’єр”, “О” і ще багато інших – це фантастичне свято.

– Велика сцена і мала зала: що більше до душі?

— Мені було комфортно на будь-яких майданчиках. Росте популярність – збільшується аудиторія. Більш інтимне звучання доречніше у невеликому залі, та й більше чіпляє. На великій сцені хочеться драйву.

– Три речі, які ти не в силах ігнорувати?

— Любов, любов, любов…

Мені, в принципі, важко щось ігнорувати, багато беру близько до серця. Вчуся дистанціюватися і спостерігати, а не відразу переживати. Як-от, несправедливість. Вона вибиває. Нечесність – тут простіше. Коли ти не тупий, принаймні можеш просікти. А що робити з тим – інша справа.

— Певна, як на мене, закритість в іміджі – це концепт чи природне? Чи повинен артист розривати себе вщент на сцені, чи все-таки важливіша естетика, на твою думку?

— Performing introvert. Закритість певною мірою мені властива. Під час виступу внутрішнє із зовнішнім працюють синхронно. Круто, коли є динаміка до кульмінаційного драйвового злету, але не вщент – на то жодного здоров’я не вистачить.

– Що ти відчуваєш під час пікових моментів у виступі, можеш описати емоцію?

— Емоційне та фізичне легке запаморочення. Прекрасно, що нічого не можна ідентично повторити, що це все кожного разу інакше.

– Чим ваше покоління музикантів відрізняється від теперішніх, які прийшли на сцену?

— У прагненні створити щось гарне в нас більше спільного, ніж різного. Так само потрібно наважитись, мати сміливість ризикнути.

– Патріотизм – це данина чи подарунок, податок чи прояв любові?

— Важко розмірковувати про патріотизм в умовах кон’юнктури, коли експансія – це “гуд”, а спроба протистояти – прояв фашизму. Цей прояв колективної гордині, який нав’язує нам сусідня країна, не всі розуміють. Так само не всі розуміють, як і чому це все сталося. Лише освітні програми врятують нас. Тоді патріотизм для більшості буде проявом любові.

– Як ставишся до монетизації музики? Де є межі бізнесу і світлої енергії? Де може бути перебір?

— Бізнес заради накопичення бабла не має сенсу. Трохи раніше я говорила, що апогей кар’єри артиста – славу – можна використати зі всім світлом енергії і зробити купу прекрасних і корисних речей. Тому що людині для комфортного життя потрібно не так вже й багато – саме в цьому світло. І десь тут межа.

– Якби в тебе була машина часу,  які роки у музиці ти хотіла би повернути в моду?

— Зараз мені навіть не потрібна машина часу. Останні тенденції подарували трохи 90-х, чому я добре пораділа.

– Чи відчуваєш ти присутність вищих сил у тому, що робиш? Де в музиці кордон між чистою математикою і містичним?

— Чим краще ти знаєш математику (музичну), тим краще ти відтвориш те, що чуєш – що приходить десь звідти, звисока.

– Що для артиста є найстрашнішим?

— Той, хто легкий, для нього страх – не межа, можливо, перешкода, але яку долаєш. Мені здається не страшним, а сумним, коли людина кохається у своїй персоні. Бо це межа! І трапитись це може не лише з артистом.

– І насамкінець: хто вони, творчі особистості, і чим відрізняються від решти?

— Диваки, з якими цікаво.

Розмовляв Влад ТРЕБУНЯ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (2 posted):

Cheap Pandora Jewelry on 07/11/2017 20:52:58
avatar
Find great deals for pandora bracelets in Fine Jewelry bracelets.Sale Pandora Bracelet.Christmas Jewellery Gift Cheap Snowflake Crystal Dangle Bead.pandora bracelet Jewellery.Buy and sell hassle free with Preloved.Pandora Charm bracelet Charms for sale in UK. Sale Pandora Bracelet.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Cheap Pandora Jewelry on 07/11/2017 20:52:06
avatar
Find great deals for pandora bracelets in Fine Jewelry bracelets. <a href="http://www.vipjewelry.co.uk/sale-pandora-bracelet/">Sale Pandora Bracelet</a> .Christmas Jewellery Gift Cheap Snowflake Crystal Dangle Bead .<a href="http://www.vipjewelry.co.uk/">Cheap Pandora Jewelry</a> . Buy and sell hassle free with Preloved!<a href="http://www.vipjewelry.co.uk/pandora-bracelet-uk/">Pandora Bracelet UK</a> Charm bracelet Charms for sale in UK! Sale Pandora Bracelet.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 2 | displaying: 1 - 2

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: