«Мені 54, воюю з 2014-го. А що, синам бігти поперед батька в пекло?»

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | «Мені 54, воюю з 2014-го. А що, синам бігти поперед батька в пекло?»
image

Відслуживши рік за мобілізацією, Сергій Володимирович повернувся додому. Думав, що ніколи й нізащо не повернеться на фронт, але побачив, що ще є сили, а ворог не вступається з нашої землі, й підписав контракт  до завершення особливого періоду.
Жовтень 2017-го. Піски. Фронтовий автомобіль мчить роздовбаною дорогою. На годиннику восьма вечора, попереду — суцільна темрява. Їхати зі світлом вкрай небезпечно. Увімкнеш хоч на мить, тут же засічуть і розстріляють. Зрештою, ворог зовсім поруч.
Раптом на нічній дорозі спалах світла, ще один, іще… Часу на прийняття рішення небагато. 54-річний старший солдат Сергій Грищенко, водій протитанкового кулеметного взводу, витискає акселератор до упору. Він добре знає: щойно пригальмує і озирнеться — отримає ворожий «привіт», якщо ж буде гнати на великій швидкості, то, може, й пощастить. Із усіх боків чуються постріли. Стріляють прицільно. На максималці авто ледь чіпляється за дорогу. Скинув газ — маневр, розворот, знову маневр… Досвід допомагає: за три роки війни водій став справжнім асом.
Аж раптом горизонт почав нахилятись — автомобіль на повному ходу влетів у яму від міни.
— В обід її ще не було! — встигає крикнути Сергій.
Він і справді знає фронтовий шлях як свої п’ять пальців. Але ж якраз перед поїздкою завершився черговий обстріл, який наробив нового лиха. Потрапивши в яму, машина перекидається. Кілька ударів, темрява на пару секунд, потім крики — різкі, нецензурні. «Лаються, значить, живі», — промайнуло в голові.
В той день усі залишились живими, лише Сергій Володимирович отримав травми. Хоч і досить серйозні, запевняє, що викарабкається швидко.
Заходимо до палати, коли чоловік завершує телефонну розмову з дружиною, вимикає і демонструє сильно пошматований мобільник:
— Уявляєте, я до операції готуюсь, а йому хоч би що!
Травмі менше десяти днів, а чоловік жартівливо заявляє, що до весілля все заживе. У свої 54 Сергій Володимирович більш ніж досвідчений фронтовик — воює з 2014 року. Каже, як почалася війна, одразу пішов до військкомату. І, як би не відговорювала дружина, що б не казала про те, що він у свої роки вже старий для героїчних вчинків, твердо стояв на своєму.
— А що, синам бігти поперед батька в пекло? — жартома коментує й додає: — Та що їх, тих жінок, узагалі слухати? Спочатку я пішов за мобілізацією, і нічого, що на той момент уже був досить дорослим чоловіком. Навпаки, маю досвід, знання, мотивацію. Я ж не за адреналіном пішов, як багато хто з молодих хлопців, а країну захищати. І не за грошима. Бо скільки коштує готовність померти?.. Я практично все своє цивільне життя працював водієм, то й на війні отримав відповідну спеціальність.
Фронтова географія чоловіка вражає: супроводжував колони на Донецький аеропорт, був у Дебальцевому… Відслуживши рік за мобілізацією, повернувся додому. Думав, що ніколи й нізащо не повернеться в те пекло. Та хіба всидиш на місці, коли юнаки гинуть? Побачив, що є ще сили, і 7 грудня, одразу після армійського свята, підписав контракт до кінця особливого періоду. Потрапив у ту саму бригаду й знову на першу лінію оборони: Зайцеве, Торецьк, Піски… Сергій Володимирович говорить, що йому не раз доводилось ремонтувати авто під обстрілами.
— Та й боєприпаси возити — сумнівне задоволення, — жартома каже Сергій. — От залетить міна в машину — і все. Але хто ж про таке думає? Найстрашніше було в Зайцевому. Прильоти там були постійні, навіть удень. Ніколи не думав, що робитиму такі маневри на машині і розганятимуся до такої швидкості. Тут точно не до правил дорожнього руху.
— Скільки кілометрів уже намотали фронтовими дорогами? — запитую водія.
— Ой, дуже складне запитання… Навіть не намагатимусь порахувати…
В нього знову дзвонить телефон. Хтось із багатьох бойових побратимів, кожному з яких його тепер не вистачає, запитає про здоров’я, а він більш ніж щиро скаже, що сумує…
Анастасія ОЛЕХНОВИЧ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Pandora Outlet 2017 on 22/11/2017 01:37:21
avatar
pandora Silver Charm Bracelet with Heart Clasp Charm. Pandora Outlet 2017 Brand new Christmas 2017 .Pandora Ivory White Braided Double Leather Bracelet. Charms Pandora Sale pandora Gift Card amp pandora Coupons Promo Deals?During this sale you can enjoy 50% off or even more on Pandora outlet store selected pandora charms,Famous for its beauty and uality, pandora jewelry offers style and eleganc.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: