Собача робота

Home | ЦІКАВО | Люди та речі | Собача робота
image

Часто один пес за ефективністю пошуку вибухонебезпечних предметів замінює десять саперів.
Існує кілька ланцюжків, які об’єднують собак і людей на Донбасі. Одних сюди привозять як службових помічників. Інші блукають тут, покинуті господарями. Саме вони найбільше шукають контакту з людиною і часто знаходять його разом з розділеним на двох сухпайком. Деякі з них, які прибилися до українських бійців, навчилися навіть окопуватися. Деякі вміють попереджати про обстріли. Собаки в районі АТО переживають те саме, що й люди, — страх, самотність, надію на добрі руки, щастя від зустрічі з новим господарем і радість спілкування. Вони також отримують поранення і контузії, так само втискаються в землю під час обстрілу. Але, навіть загубившись у бою, повертаються до солдатів, які їх прихистили. Вірність у собак — у душі.
Службові собаки неодноразово рятували життя українським військовим. Як, наприклад, лабрадор Лорд із Центру розмінування Збройних Сил України. На його рахунку не один десяток успішно виконаних завдань.
За словами військового кінолога сержанта Олександра Крайника, найпоширеніші міни — протипіхотні. Принцип дії в них здебільшого однаковий. Хоча можуть бути і нюанси, які не дозволять виявити їх міношукачем. У такому випадку саперів виручають собаки. У них прекрасний нюх. Добре натренований собака знаходить міну в будь-яку погоду.
— У нашому підрозділі може служити далеко не кожен собака, — продовжує військовий кінолог. — Часто один пес за ефективністю пошуку вибухонебезпечних предметів замінює десять саперів. Курс навчання такого собаки — дуже тривалий. Головне в ньому — його пам’ять на певні запахи. Інструктор навчає собаку запам’ятовувати запахи не тільки вибухівки, а й матеріалів корпусу. Для цього кінолог кладе на реальну міну шматочок м’яса, який собака бачить. При його з’їданні в його пам’яті фіксуються інші запахи. Завдання собаки — запам’ятати їх. Друге складне завдання — привчити собаку не реагувати на постріли, вибухи, на запахи бензину від бойової техніки. При знаходженні міни собака має одразу сісти. Навіть у калюжу або болото.
Поспілкувавшись із саперами та надивившись на роботу їхніх службових собак, доходиш висновку, що чотирилапих саперів на Донбасі не можна замінити жодним пристроєм. На цій землі їм ні зараз, ні в найближчому майбутньому бездіяльність, на превеликий жаль, не загрожує. Причому собака сприймає таку відповідальну роботу як захопливу гру, за яку належить винагорода, наприклад, улюблена іграшка або жаданий смаколик.
Євгеній СИЛКІН

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (3 posted):

armaan on 09/04/2018 06:30:28
avatar
ncie
Thumbs Up Thumbs Down
0
blackmart apk on 20/02/2018 01:09:25
avatar
You can download the blackmart APK and enjoy the paid games blackmart apk
Thumbs Up Thumbs Down
0
assignmentman.co.uk on 19/01/2018 05:38:41
avatar
Many people are keeping the dog for your safety of home. I also keep the dog and also sleeping with my son. Few dong is dangerous and also use to catch the criminal easily. The dog is the faithful animal and don't be hit any time in your life.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 3 | displaying: 1 - 3

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: