УКРАЇНА ОПИНИЛАСЯ В ЦЕНТРІ УВАГИ САМІТУ ЄС — РОСІЯ

Home | ПЛАНЕТА | УКРАЇНА ОПИНИЛАСЯ В ЦЕНТРІ УВАГИ САМІТУ ЄС — РОСІЯ
image

Українське питання стало одним із головних під час 32–го саміту ЄС — Росія, що відбувся в днями Брюсселі. Зустріч проходила в скороченому й обмеженому до мінімуму форматі, без підписання підсумкових документів, повідомляє «Євроньюз». Росію представляли президент Володимир Путін та міністр закордонних справ Сергій Лавров, Європейський Союз — глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу та президент Ради ЄС Герман ван Ромпей.
Переговори почалися о 14.30 за київським часом і мали завершитися вже через 2,5 години замість традиційних двох днів. Це наслідок дуже напружених відносин на лінії Москва — Брюссель. Передусім — через ситуацію в Україні.
Своє незадоволення позицією Москви щодо євроінтеграції України лідери ЄС також продемонстрували тим, що скасували традиційну вечерю з російським президентом. Євросоюз і Росія не планують розробляти спільну програму із врегулювання ситуації в Україні, тому у вівторок відбулася лише дискусія на тему українських подій.
Перед початком зустрічі Майя Косьянчич, прес–секретар Верховного представника ЄС із зовнішньої політики Кетрін Ештон (яка надвечір мала прилетіти до Києва), повідомила: «Питання України буде однією з тем для обговорення. Події в сусідній з нами країні спонукали лідерів ЄС дивитися на цей саміт більш стратегічним поглядом. Тому відбудеться він не у звичайному форматі — це буде радше стратегічна дискусія з президентом Росії».
Українське питання стало неабияким головним болем для Брюсселя, починаючи із саміту «Східного партнерства» наприкінці листопада у Вільнюсі, коли Київ відмовився підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Але російський представник при Євросоюзі Володимир Чижов узагалі не вважав цю тему вартою обговорення на саміті ЄС — Росія вівторок: «За моїми спостереженнями, Євросоюз надто чутливо сприйняв результати вільнюського саміту «Східного партнерства», включно з рішенням українського керівництва утриматися чи відкласти підписання Угоди про асоціацію. Не бачу необхідності робити це предметом обговорення на саміті».
Критика — це останнє, що б хотілося почути Кремлю від Євросоюзу напередодні Олімпійських ігор у Сочі. Побоюючись бойкоту Олімпіади, Путін уже зробив низку кроків для відбілення іміджу свого режиму — помилував екс–очільника «ЮКОСа» Михайла Ходорковського і його колегу Платона Лебедєва, за амністією вийшли на волю дівчата з панк–групи «Пуссі райт» та інші «в’язні сумління». Як зазначають деякі оглядачі, не виключено, що саме клопоти перед Олімпіадою завадили Путіну значно жорсткіше «взятися» за «євромайданну Україну» і вже давно схилити українську владу до швидкого потоплення протестів у крові.
У Брюсселі відбулися протести проти візиту Путіна, хоча і не численні — за участі кількох десятків осіб. Правозахисна організація «Міжнародна амністія» вимагає від керівництва ЄС нагадати візитеру про права людини у Росії.
Олександр ШИМАНСЬКИЙ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (4 posted):

travel information on 22/11/2018 06:27:52
avatar
Nice post! This is a very nice blog that I will definitively come back to more times this year! Thanks for informative post.
Thumbs Up Thumbs Down
0
bitcoin guide 2018 on 25/04/2018 13:33:36
avatar
Amazing tricks about bitcoin <a href="http://multicryptogenerator.com/"> multicryptogenerator </a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
fortnite worrior on 21/04/2018 03:56:42
avatar
The game <a href="http://fortnitebattleroyaleguide.com"> fortnitebattleroyaleguide.com</a> is more exciting than other .....
Thumbs Up Thumbs Down
0
Jordan 14 Men'S Shoes on 21/10/2016 04:02:30
avatar
The high-top silhouette is decked out with a suede leather upper and the minimal aesthetic fits right along with Westbrook's unique fashion sense.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 4 | displaying: 1 - 4

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: