ID-картки — лише початок нових відносин

Home | ПЛАНЕТА | СВІТ | ID-картки — лише початок нових відносин
image

Невдовзі власники електронних паспортів відчують усі політичні й соціальні переваги, перетинаючи українсько-турецький кордон
Доки офіційні представники турецької влади з’ясовують аспекти дипломатичних відносин з деякими європейськими країнами, глава вітчизняного уряду Володимир Гройсман здійснює цілком успішний офіційний візит до Турецької Республіки.
Учора Прем’єр-міністр фактично з трапа літака зустрівся з тамтешнім колегою Біналі Йилдиримом. Результатом їхніх переговорів стало підписання кількох міждержавних і міжвідомчих документів. Так, у присутності глав урядів підписано угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки про внесення змін до угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки про умови поїздок громадян обох країн.
Положення цієї угоди передбачають, що громадяни України та громадяни Турецької Республіки, які користуються паспортами у формі пластикової картки (ID), що містять безконтактний електронний носій, матимуть змогу в’їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Туреччини та України відповідно строком до 90 днів протягом 180 днів. До слова, буквально напередодні цього візиту, 10 березня, український Кабмін дав зелене світло укладанню цього важливого історичного документа.
Реалізація положень угоди сприятиме розвитку та активізації двосторонніх відносин між двома сусідніми дружніми країнами, інтенсифікації контактів у соціально-економічній, культурно-гуманітарній та інших сферах, повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.
Крім того, до кінця року наші країни планують узгодити угоди про зону вільної торгівлі, про взаємний захист інвестицій, а також про уникнення подвійного оподаткування. «Спектр нашої взаємодії з Туреччиною надзвичайно широкий: від космосу до надр», — цитує УНІАН слова Володимир Гройсмана.
Того самого дня сторони підписали меморандум про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Радою вищої освіти Турецької Республіки у галузі вищої освіти. Підписи під документом поставили профільний український міністр Лілія Гриневич і голова Ради вищої освіти Турецької Республіки Єкто Сарач.
Меморандум закріплює домовленості, досягнуті під час офіційного візиту Президента України Петра Порошенка до Турецької Республіки 9—10 березня 2016 року та візиту голови Ради вищої освіти Турецької Республіки Єкта Сарача до України 23 травня 2016 року.
Положення меморандуму передбачають створення спільних бакалаврських, магістерських та аспірантських програм у стратегічно важливих для обох країн напрямах — атомної енергетики, ядерної безпеки, авіаційних і космічних технологій. Оремо йдеться про підтримку вивчення і викладання української та турецької мов, здійснення комплексних програм академічного обміну тощо.
У програмі офіційного візиту Прем’єр-міністра — зустрічі з вищим політичним керівництвом країни: Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом і спікером Великих національних зборів Ісмаїлом Кахраманом.
А середу Володимир Гройсман присвятив роботі в Стамбулі, де ознайомився з роботою місцевого технопарку, взяв участь в Українсько-турецькому бізнес-форумі. Окремо він зустрівся з представниками української та кримськотатарської громад, що живуть у Турецькій Республіці.
Михайло ЮРЧЕНКО

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (3 posted):

cheap gaming laptop under 300 on 19/11/2017 06:40:45
avatar
I admire what you have done here. I like the part where you say you are doing this to give back but I would assume by all the comments that this is working for you as well.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Murray Utah SEO Audit on 28/09/2017 08:52:52
avatar
Great write-up, I am a big believer in commenting on blogs to inform the blog writers know that they’ve added something worthwhile to the world wide web!..
Thumbs Up Thumbs Down
0
rolex replica on 08/05/2017 23:12:50
avatar
as well as had been authorized presently.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 3 | displaying: 1 - 3

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: