Христос Воскрес! Воскресне Україна!

Home | ДУХОВНІСТЬ | Благовість | Христос Воскрес! Воскресне Україна!

Найбільш значуще християнське свято — Воскресіння Христове (Пасха) — цього року випадає на 16 квітня. Святий Григорій Богослов писав: «Пасха в нас — це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але і Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує зірки». Цього дня Господь нагадав про те, що має безмежну владу над життям і смертю. А отже — неминучі воскресіння й вознесіння вірян, коли Ісус Христос удруге прийде на землю. Недарма на Русі узвичаїлася назва Великдень — Великий День.
Утім, Воскресінню передували хресні муки Христа. Найтяжчим для Спасителя було відчуття гріхів усіх попередніх поколінь, які Він добровільно взяв на Себе, щоб спокутувати їх за людей. Разом з гріхами Синові Божому довелося прийняти й невідворотне покарання — відчуження від Господа й прокляття. Тож Великдень символізує й те, що перепони між Богом і людиною можна подолати завдяки справжньому спокутуванню гріхів.
Сам Христос сказав: «Бог же не є Бог мертвих, а живих. Бо в Нього всі живі». І якраз із Пасхою пов’язані численні чудеса, котрі про це свідчать. Одне з них відбулося в Києві 1463 р. Ієромонах Києво-Печерської лаври Діонісій увійшов у Ближні печери й вигукнув: «Отці та братія, Христос Воскрес!» А померлі угодники, котрі нетлінно спочивали в підземеллі, вголос відповіли: «Воістину Воскрес!» Того дня Діонісій усамітнився в затворі й безупинно творив там молитви, а по смерті був долучений до лику святих. Прочани, котрі ходили в Київ на богомілля, поширили оповідь про це чудо далеко за межі міста. Можливо, саме завдяки цьому на Лівобережжі вірять, що коли піти на кладовище й похристосуватися з покійними родичами в той час, як священик на всенощній уперше виголошує «Христос воскрес!», то з могил можна почути: «Воістину воскрес!».
Пасха — день духовного єднання. В усі часи християни різного достатку та походження святкували його разом. А ось день, коли слід відзначати Воскресіння Христове, довго викликав суперечки, до яких долучалися видатні богослови. Зрештою Нікейський собор 325 р. постановив, що всі християни мають ушановувати цей празник у неділю, після першої місячної повні за весняним рівноденням 21 березня. Оскільки православні й нині користуються Юліанським, а не Григоріанським календарем, дату, коли настає Великдень, для них визначають за так званим старим стилем. Розрахунки робляться заздалегідь, вони вже є до 2100 р. А ось далі потрібно буде виходити з того, що різниця між календарями збільшиться з 13 до 14 діб.
У Великдень неодмінними є відвідання церкви, освячення страв, поміж яких основні — крашанки та паски. Але найголовніше — душею сприйняти велич Найсвітлішого Дня, щоби стати бодай трохи чистішим у діяннях і думках. Адже у величному співі Пасхального канону сказано: «Воскресіння день! Просвітімося, люди! Пасха! Господня Пасха! Від смерті бо до життя і від землі на небо Христос Бог перевів нас, котрі співають піснь переможную...»
Відвідувати цвинтар у сам Великдень не заведено. Поминання померлих (проводи, «гробки») відбувається в різні дні, найчастіше у світлий четвер та в день апостола Фоми. Але є і офіційний поминальний день — дев’ятий після Пасхи — «батьківський» вівторок. Зветься він Радониця, і саме тоді слід навідати кладовище, вклонитись дорогим могилам і пом’янути в молитвах душі всіх близьких людей, котрих уже немає поміж нас.
***
Насамкінець хочу привітати читачів «Українського Слова» з прийдешнім святом!
Христос Воскрес! Від усього серця вітаю вас з Великоднем – найрадіснішим святом християнського світу. Бажаю вам добра, миру в домі, злагоди в країні, успіхів та добробуту в родинах.
Великдень – це свято вічного оновлення та сподівань. Воскресіння Христове несе нам радість, весну і щастя. А ще впевненість в тому, що в світі є сили добра, віри і справедливості, які ніколи і нікому не здолати.
У неділю ви зберетесь за родиним столом, побажаєте один одному здоров’я, любові, і в світі стане краще та світліше. Наша любов до Господа та його безмірна любов до нас творять чудеса.
Четвертий рік поспіль ми відзначаємо свято Великодня в тривожні часи. Чорні круки напали на нашу землю. Але я знаю і вірю, що ми впораємося з цим лихом, бо ми найсильніші, ми не раз це доводили.
Можливо ви бачили як якось взимку Папа Римський Франциск Перший, коли молився за Україну, випустив в небо двох голубів заради миру і спокою в нашій державі. На них напали хижі птахи, але наші голуби вирвалися на волю і злетіли до неба. Так і буде – Україна неодмінно переможе і створить для нас таке суспільство, якого всі ми варті. Я вірю в це. Я знаю, що саме так і буде. Христос Воскрес! Воскресне Україна!
Іван ДМИТРІВ,
головний редактор газети «Українське Слово»

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

KD 6 Shoes on 13/06/2017 04:09:20
avatar
For starters, Jordan Brand made 700 pairs, so people were going to want them regardless. But they were also following up last year’s “Bred” version of the shoe, which now resell for upwards of $2,000 a pair.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: