Кардинал Леонардо Сандрі: «Папа Франциск запевняє вас, що ви не самотні, у його серці ви посідаєте особливе місце»

Home | ДУХОВНІСТЬ | Благовість | Кардинал Леонардо Сандрі: «Папа Франциск запевняє вас, що ви не самотні, у його серці ви посідаєте особливе місце»
image

З 11 по 17 липня 2017 року на запрошення Глави УГКЦ Святослава (Шевчука), в Україні з офіційним візитом перебуватиме Префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі.
Програмою візиту передбачено відвідини Києва, Харкова, Слов’янська, Краматорська, Івано-Франківська та Львова. Крім того, він візьме участь у щорічній Всеукраїнській прощі до Марійського відпустового центру Зарваниці.
Як зазначається у прес-релізі, поширеному Конгрегацією Східних Церков, Святіший Отець Франциск доручив кардиналові Сандрі передати всім католицьким вірним, а також братам і сестрам православним, та всім людям доброї волі, Його привітання та благословення, запевняючи любов та близькість до народу, що зазнає випробувань з огляду на збройний конфлікт. Окремі слова підбадьорення Папа просить передати тим, хто докладає зусилля на користь миру.
***
«Ваша еміненціє, поблагословіть нас! Уділіть нам Папське благословення, яке ви, як його посланець миру, любові і співстраждання, привезли в страждаючу Україну».
Такими словами Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до Кардинала Леонардо Сандрі, Префекта Конгрегації Східних Церков, наприкінці Архиєрейської Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ в Києві, 12 липня в день пам’яті Святих верховних апостолів Петра і Павла.
Натомість представник Ватикану мовив до Предстоятеля УГКЦ такі слова: «Я щиро дякую за слова любові і прив’язаності до Святішого Отця і всієї Церкви, які ви висловили. Ми всі відчуваємо в своєму серці те сопричастя, про яке ви щойно говорили. Це сопричастя переходить всі юридичні закони і вже сьогодні тут є свідченням єдності Пресвятої Трійці і сопричастя в Бозі. Ми є поруч із вами, Святіший Отець, Апостольський Нунцій усі працівники Римської курії є поруч із вашою особою і Церквою. Це сопричастя сьогодні було підсилене Причастям Тіла і Крові Господнього. І тому наш ентузіазм був підсилений присутністю Христа між нами. Запевняю, що передам ваші слова і ваші найглибші почуття Святішому Отцеві». Він наголосив, що  УГКЦ завжди мала відвагу в усіх терпіннях і стражданнях, які Україна переживала, зокрема в часи Голодомору, в часи сталінського режиму і тепер під час війни. «Тому ми, Блаженніший Владико, кажемо вам: «Будьте відважними, бо саме ви є тими, хто засвідчують і заохочують до відваги всю Церкву і світ». Прагну вам подарувати пам’ятку від Святішого Отця – медаль Року Божого милосердя, бо ви є Отцем і Главою УГКЦ і є свідком милосердя. Це маленький дар вашій Церкві і вашій особі, аби бути поруч з вами в цей час».
Після цього Кардинал Леонардо Сандрі уділив благословення Святішого Отця всій УГКЦ і додав такі слова, звертаючись до Блаженнішого Святослава: «Передайте це благословення усім, хто не зміг сьогодні бути тут присутніми, дітям, літнім людям, страждаючим, терплячим».
Відтак усі присутні помолилися Панахиду в крипті собору біля могили Блаженнішого Любомира, Архиєпископа-емерита УГКЦ.
Посланець Папи Франциска подякував Господу за дар сьогоднішньої Літургії і передав слова понтифіка, що українці посідають особливе місце у його житті.
«Папа Франциск запевняє вас, – додав проповідник, – що ви не самотні, що у його серці ви посідаєте особливе місце, і він щиро дякує вам за всі ті молитви, які ви піднесли до Бога в його наміреннях у часі нещодавньої великої прощі до Базиліки святого Петра, аби відсвяткувати 150-ту річницю канонізації святого Йосафата: мученика заради любові до Бога, мученика задля єдності Церкви, за якою хочемо слідувати, не здаючись перед жодними труднощами чи людською владою, яка хоче забрати у нас надію на чесне і справедливе життя, у співпраці та наверненні всіх, надію Батьківщини, вшанованої у своїй цілісності та примиренної між своїми різноманітними душами та складовими у середині себе».
Кардинал Леонардо Сандрі пригадав також, що Україну він відвідує не вперше. Це вже третій його візит до нашої держави. У 2001 році кардинал приїжджав в Україну у супроводі св. Івана Павла ІІ і ця подорож справила на нього незабутнє враження.
«Я досі пригадую собі його слова, коли він пригадував традицію, згідно з якою апостол Андрій, відвідуючи місця, де згодом мало вирости це місто, благословив їх, кажучи: «На цих пагорбах возсіяє слава Божа!», пророкуючи те, що Дніпро стало би новим Йорданом через води хрещення князя Володимира, а Київ – новим Єрусалимом, як мати слов’янського християнства на Сході Європи. Ці слова Святого Понтифіка провадять нас серцем і думками до Папи Франциска, який перед моїм виїздом особисто доручив мені засвідчити вам його близькість, його обійми, його молитви разом із Благословенням, яке від його імені уділю всім вам на завершенні цієї Літургії», – сказав Префект Конгрегації Східних Церков.
***
Перебуваючи в Україні, представник Римської Курії не лише братиме участь в урочистих Богослужіннях та зустрічатиметься з вірними у храмах, але також вшанує загиблих від трагічних подій на Майдані Незалежності та жертви Голодомору, відвідає осередки «Карітас» та заклади соціального служіння на Сході країни, де зустрічатиметься з переселенцями. У Харкові кардинал Сандрі візьме участь у посвячення нижньої каплиці та благословенні накупольних хрестів катедрального собору Харківського Екзархату УГКЦ.
Префект Конгрегації Східних Церков також зустрічатиметься з католицькими єрархами УГКЦ та РКЦ в Україні, матиме окрему зустріч із семінаристами та молоддю, промовить до прочан у Зарваниці. У повідомленні Конгрегації зазначається, що участь у паломництві до цього Марійського осередку стане нагодою ввірити Пресвятій Богородиці молитовні намірення Святішого Отця.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Fake Yeezy Boost 350 V2 on 20/07/2017 01:27:40
avatar
In Greenpoint, Brooklyn, in an unassuming warehouse space just across the street from a stone supplier, Adidas is plotting the future.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: