Рекордно коротке послання Обами

Home | США | Рекордно коротке послання Обами
image

Експерт: У зверненні глави Білого дому до американців дуже багато паралелей стосуються України

12 січня відбулося сьоме, останнє звернення до нації президента США Барака Обами. Воно виявилось найкоротшим за зі всіх послань 44 господаря Білого дому, які у США відомі за абревіатурою SOTU (State of The Union).
Ситуацію в країні Обама оцінив з оптимізмом, зазначивши, що за останні роки Америка стала кращою і безпечнішою, а її економіка суттєво зміцніла. Говорячи про зовнішню політику, президент зазначив, що в сучасному світі головну загрозу для США становлять не стільки «імперії зла», як держави, що не відбулися. У якості прикладу окрім Росії, він назвав Китай, економічні проблеми якого впливають на економіку всього світу, а також ситуацію на Близькому Сході, де на його думку, загострились тисячолітні конфлікти.
Слід відзначити, що у своєму виступі президент США двічі згадав про Україну. Перший раз у контексті російської агресії. «Незважаючи на скорочення власної економіки, Росія спрямовує ресурси на підтримку України і Сирії — держав, які вислизають з її орбіт впливу», — сказав Обама. А другий раз, обґрунтовуючи те, що зовнішня допомога США є частиною національної безпеки, а не доброчинністю, він сказав наступне: «Коли ми допомагаємо Україні захистити її демократію або Колумбії вирішити багаторічну війну — це зміцнює міжнародний порядок, на який ми покладаємося».
Глава Білого дому також поставив перед Конгресом і американським народом завдання перемогти екстремістське угрупування «Ісламська держава», закликавши законодавчий орган схвалити використання американських збройних сил за кордоном без чого остаточна перемога над бойовиками неможлива.
Ми звернулися до американіста, професора Дипломатичної академії МЗС України Олександра ЦВЄТКОВА з проханням прокоментувати останнє послання Барака Обами, другий термін президентства якого завершується 19 січня наступного року.
— Згадування України Обамою у своєму останньому посланні є безпрецедентним у порівнянні з попередніми виступами. Така увага свідчить про те, що саме входить у розуміння президентом США концепції змін і викликів часу, при чому не тільки по відношенню до України чи ставленню до Росії, її ролі, але й щодо підтримки демократичних ЗМІ.
Весь його виступ був спрямований на те, що треба зрозуміти виклики, які стоять зараз перед усім світом і зокрема перед Америкою, котра залишається найпотужнішою державою у світі.
Обама побудував своє послання на чотирьох риторичних зверненнях, які перегукуються з відомими чотирма свободами Франкліна Рузвельта. При цьому його риторичні запитання адресувались викликам, які торкаються економіки, технологій, безпеки і демократії.
Цікавим є те, що у посланні глави Білого дому до американців дуже багато паралелей, які стосуються України. В економіці — це рівні шанси для людей і перспективи розвитку, економічного становлення. Якщо ми будемо справлятися з викликами, які постають, а це кліматичні зміни, розумне використання енергетики, створення нових робочих місць, побудова майбутньої економіки, то від цього всього будуть залежати і перспективи зростання.
Торкаючись технологій, Обама зробив акцент на прорив у медицині. Він порівняв фінансування і ставлення до лікування раку з Moonshot — (пострілом на Місяць), програмою Кеннеді, щоб завоювати перспективи у майбутньому.
Говорячи про безпеку, президент США згадав про Україну і звернув увагу на те, що попри поширену думку грядущої Третьої світової війни чи війни з Ісламом, насправді загроза йде від failed states, терористичних організацій на низовому рівні.
Що стосується демократії, то пасаж Обами полягав у тому, що Америка не може займатись кожною окремою країною, яка має конфлікт у своєму розвитку, а буде домагатись таких змін чи підтримування такого міжнародного порядку, який би захищав країни, які хочуть розвиватись і прагнуть самостійності та свободи.
На думку глави Білого дому, зміни будуть довготривалим і стануть викликом перед усіма майбутніми президентами США і світом. Тому змінюючись чи реагуючи на зміни в світі, зазначив Обама, виконавча влада разом з Конгресом повинна змінювати свої правила аби підтримувати міжнародний порядок.
Як і очікувалось, у посланні не обійшлось без критики мільярдера Дональда Трампа, який поки що лідирує серед республіканців на номінацію в кандидати в президенти від цієї партії. Зокрема Обама відреагував на його демагогічний вислів: «Ми прагнемо до сильнішої Америки і звертаємось до старих основних цінностей». У цьому випадку президент згадав Авраама Лінкольна, який завжди підкреслював, до речі, у своєму посланні до країни, що не треба орієнтуватися назад, думати, що там було все спокійно, а дивитись уперед і рухатись на зустріч викликам майбутнього.
Сила нинішнього президента у цьому виступі полягає в тому, що у порівнянні з попередніми зверненнями він менше уваги приділяв конкретним фактам, або програмним положенням, а більше загальним питанням і орієнтації для нації вперед.
Микола СІРУК

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (54 posted):

Toy Blast Hack on 10/01/2018 06:08:43
avatar
All the blog works are choice. The more I read, the more fall under the spell of them.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Princess Peach on 08/01/2018 03:30:50
avatar
Once you start reading this, you can’t stop without completing it. That’s how much you get absorbed into it.
Thumbs Up Thumbs Down
0
brian holm lawyer san diego on 27/12/2017 06:32:01
avatar
Amazing work on the writer's part and This blog has a positive and excited outcome.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Tallahassee Car Equity Loans on 13/12/2017 15:52:02
avatar
A well-formed blog that connects with its audience in all the possible ways.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Putnam snow removal on 06/12/2017 03:01:00
avatar
The writer has written this blog in the most artistic way. Splendid!
Thumbs Up Thumbs Down
0
bola 88 on 05/12/2017 16:03:48
avatar
This blog deserves a legendary award and very wonderfully composed blog.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Buy LOL RP Card Online on 15/11/2017 02:08:55
avatar
I usually don’t ready online, but this article attracted me to read and finished it. Very useful post! Buy LOL RP Card Online http://buylolrpcardonline.webnode.com/
Thumbs Up Thumbs Down
0
avatar
It takes colossal figuring out how to make this bit of craftsmanship.
Thumbs Up Thumbs Down
0
chevrolet impala car covers on 09/09/2017 08:28:08
avatar
It is in truth a commendable perfect work of art.
Thumbs Up Thumbs Down
0
basement developments on 08/09/2017 04:16:29
avatar
Even the words like appealing and captivating can't do full equity with regards to portraying this blog.
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 next total: 54 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: