«Сильний хід» Трампа

Home | США | «Сильний хід» Трампа
image

Радником президента США з питань нацбезпеки став доктор філософії в галузі історії, чинний генерал Макмастер. Експерти — про призначення

Президент США Дональд Трамп призначив на посаду радника з питань національної безпеки генерал-лейтенанта Герберта Макмастера. До цього три тижні і три дні цю посаду обіймав  генерал-лейтенант Майкл Флінн, який був змушений подати у відставку на тлі критики за обговорення проблеми санкцій із російським послом Сергієм Кисляком.
У Пентагоні Макмастер вже тривалий час проштовхував адаптацію збройних сил США до методів гібридної війни, які Росія використовує проти України, і нарощування готовності збройних сил США до можливого протистояння з Москвою.
У травні 2016-го року, виступаючи у впливовому американському центрі CSIS, Макмастер відзначив, що Росія посилилась у час, коли США здійснювали стратегічне згортання військової присутності у ряді регіонів. Він прямо заявив, використовуючи приклади України та Криму, що філософія стримування Росії, яку сповідали США та НАТО, зазнала провалу.
«Зараз ми усвідомили загрозу з боку Росії, яка до останнього часу вела обмежені війни з чітко визначеною метою: анексувала Крим, вдерлась в Україну (і все це з нульовими для себе втратами), консолідувала набуті території, і при цьому нашу реакцію на це подає як агресивну», — наголосив Макмастер.
За його словами, підхід до військового стримування агресора має спиратись на філософію завдання значної шкоди агресору не лише на етапі контрудару, а просто в ході оборони передових, щоб противник усвідомив, що він не зможе досягнути своєї мети за прийнятних для нього втрат. «Саме так, а не за рахунок умовного балансу сил та загрози удару у відповідь вже після акту агресії. Нещодавній досвід показав нам, що останній підхід є неадекватним», — підкреслив Макмастер.
«НА ЦІЙ ПОСАДІ БУДЕ ЛЮДИНА, ЯКА ТВЕРЕЗО ОЦІНЮВАТИМЕ СИТУАЦІЮ У СВІТІ»
Олександр ЦВЄТКОВ, американіст, професор, Дипломатична академія МЗС України:
— Це — сильний хід Трампа з поповнення радників до внутрішнього кабінету президента. Тепер там буде представлена дуже сильна команда на чолі з генералом Макмастером. Важливо те, що начальником штабу апарату радника президента США з питань національної безпеки залишається генерал-лейтенант Кіт Келогг.  В оточенні Трампа не вистачає лише хорошого економічного радника. Всі інші посади обіймають сильні фігури. І найбільше питання, яке хвилює бюрократичні кола, як успішно впишеться новий радник з нацбезпеки у стосунках з Бенноном — старшим радником.
Макмастер — професійний військовий, який ніколи не працював у Вашингтоні і в Пентагоні — іншими словами, в бюрократичних колах. Це бойовий нагороджений генерал, який має досвід управління великими військовими з’єднаннями. Водночас він здобув ступінь доктора філософії у галузі американської історії, написавши критичну дисертацію на тему стратегії США у В’єтнамі. У 1997 році він видав книгу Dereliction of Duty,  у перекладі на українську мову «Недбальство». На прикладі В’єтнаму він дослідив помилки і досягнення у ході цієї війни і написав, як найбільш ефективно використовувати збройні сили США у майбутньому.
Крім того, у нього є особисті і службові хороші відносини з нинішнім міністром оборони генералом Меттісом.
Серед військових він має прізвисько «Бунтар». І військові ще називають його менеджером, який не допускає глупоти, та «прямий як стріла». Іншими словами, якщо він вірить у щось, то не соромиться і запитати у вищестоящих і відстоювати свою думку.  Двічі його не підвищували у військовому звані через те, що він прямий у своїх вимогах і висловлюваннях своєї думки.
Для нас призначення Макмастера означає, що на цій посаді буде людина, яка тверезо оцінюватиме ситуацію у світі, головні ризики і загрози, і подаватиме об’єктивну інформацію на розсуд президента.
При цьому буде відкинуто всі підкилимні ігри, які дозволяв собі попередник генерал Флінн, а Макмастер буде оцінювати з точки зору об’єктивної дійсності і рекомендувати ті рішення, які приводять до успіху, з точки зору його знання як військового і розумного теоретика.
Навряд чи можна вбачати збіг з призначенням Макмастера у той же день, коли Росія три роки тому розпочала агресію проти України. Справа в тому, що ця посада не може бути вільною, а оскільки вона не вимагає затвердження сенату, то президент швидко її заповнив.
На цю посаду претендувало декілька кандидатів, деякі з яких ставили свої вимоги, що прийдуть зі своїм штатом співробітників. Ці вимоги не сподобались президенту, і він зупинився на Макмастері, але дає йому карт-бланш для набору до апарату національної безпеки співробітників, яких він потребує. 
У чому зараз головна інтрига у США? Президент набирає тих радників свого внутрішнього кола, яким він безумовно довіряє. На тлі того, що він не дослуховується до критичних зауважень, що йдуть від партійної машини, не довіряє бюрократичній машині Вашингтона, тому йому треба спиратись на цю основну внутрішню групу. І безумовно, Макмастер підходить під цю категорію.
Макмастер підтримає посилення адекватної ролі США в НАТО, підтримку союзників, і, скоріше за все, він може надавати тверезі рекомендації щодо того, як Сполученим Штатам поводитись на Близькому Сході, Середній Азії і особливо в Іраку. Також він дасть тверезу оцінку можливостям співробітництва з Росією, виходячи з інтересів США.
Протягом своєї кар’єри він займається оцінкою можливостей збройних сил США до будь-яких конфліктних ситуацій, особливо воєнних. Іншими словами, він вивчає відповідність вміння, кваліфікації та озброєнь до тієї чи іншої ситуації.  Тому Макмастер буде цікавитись усіма ситуаціями, які ми переживаємо сьогодні, у тому числі нашим конфліктом з Росією. Але тут на перше місце вийде політичне рішення, доповненням до якого будуть силові важелі та інструменти.
Радник національної безпеки має поєднувати політичний вплив і політичне бачення, оцінювати геополітичне значення подій і до них пристосовувати військові можливості. Оскільки Макмастер є теоретиком і займався ефективністю управління збройними силами і командування, то від нього можна очікувати прогресивних кроків.
ГОЛОС ІЗ «ФЕЙСБУКУ»
Новий радник президента США з національної безпеки генерал-лейтенант Herbert Raymond McMaster є американським військовим стратегом, він проходив службу в Іраку і Афганістані, є доктором філософії з історії США.В одному з інтерв’ю він сказав: «Командири, з якими я працював, хочуть відвертих оцінок, критики і зворотного зв’язку.» У 2014 році журнал Time назвав генерала одним зі 100 найвпливовіших людей у світі, наголосивши, що він «міг би бути видатним воєнним мислителем ХХІ століття».
На базі уроків війни на сході України він наголошує на необхідності доцільних змін у збройних силах США, щоб ефективно протидіяти армії Росії у разі конфлікту нової генерації, зокрема на: необхідності посилення передових рубежів США, щоб вже на початковій фазі конфлікту ворог зазнав значних втрат; побудові гнучкого військового стримування, яке вже в ході оборони передових рубежів забезпечуватиме завдання відповідної шкоди агресору, щоб він усвідомив неможливість досягти своєї мети за прийнятних для нього втрат; урахуванні уроків, які свідчать, що підхід, який базується на умовному балансі сил та загрозі удару у відповідь вже після акту агресії, є неадекватним. Слід відмітити, що радник президента США з питань національної безпеки є однією з найвпливовівших в уряді США людиною. Він є однією із ключових довірених осіб президента США.
Good choice Mr President!
Ігор КАБАНЕНКО
Микола СІРУК

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (10 posted):

Hair regrowth shampoo on 06/04/2018 15:35:38
avatar
Thank you very much for writing such an interesting article on this topic. This has really made me think and I hope to read more.
Thumbs Up Thumbs Down
0
how to use hide my wp on 15/02/2018 08:10:28
avatar
This is my first time i visit here and I found so many interesting stuff in your blog especially it's discussion. thank you.
Thumbs Up Thumbs Down
0
black mens style on 10/01/2018 08:58:59
avatar
You have a good point here!I totally agree with what you have said!!Thanks for sharing your views...hope more people will read this article!!!
Thumbs Up Thumbs Down
0
lipo 6 black on 27/12/2017 06:22:05
avatar
Positive site. where did u come up with the information on this posting?I have read a few of the articles on your website now. and I really like your style. Thanks a million and please keep up the effective work.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Inverter Generator on 25/12/2017 12:03:28
avatar
Thanks for taking the time to discuss that. I feel strongly about this and so really like getting to know more on this kind of field. Do you mind updating your blog post with additional insight? It should be really useful for all of us.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Pink Sapphire Ring on 25/12/2017 09:31:46
avatar
I know your expertise on this. I must say we should have an online discussion on this. Writing only comments will close the discussion straight away! And will restrict the benefits from this information.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Nigerian Newspapers on 20/12/2017 03:43:30
avatar
I am glad you take pride in what you write. This makes you stand way out from many other writers that push poorly written content.
Thumbs Up Thumbs Down
0
barrier tape on 03/12/2017 11:22:06
avatar
I read your blog frequently and I just thought I’d say keep up the amazing work!
Thumbs Up Thumbs Down
0
rado replica on 27/06/2017 04:21:44
avatar
2014 newest hublot replica watches uk big discount, replica rado, rolex watches for sale uk free shipping, fake rado, rolex replica limited sales. you will enjoy our rolex replica for sale good substitute for the originals in the high quality shop.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Best Belts For Women on 13/03/2017 00:27:45
avatar
We make them from scratch the long way, which starts with buying tanned but un-dyed leather from an old family-run tannery in Belgium.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 10 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: