Посол, парасолька, прибутки

Home | США | Від штату до штату | Посол, парасолька, прибутки
image

Днями Вінницю відвідала Надзвичайний та Повноважний посол США в Україні Марі Йованович. Попри дипломатичний статус вона прибула з Києва електропотягом «Інтерсіті». На платформі жінку зустріли тільки два охоронці, жодних посилених заходів безпеки на вокзалі не було. У програмі візиту заплановані відвідини широко розрекламованого Прозорого офісу, що розмістився у міській раді. Пані посол разом із вінницькою делегацією сіла у трамвай і так дісталася центру міста. Єдина «нескромність», яку дозволила собі, — це зупинка трамвая навпроти будівлі міськради. Зазвичай її немає. Хоча навряд чи вона це знала.
У прозорому офісі Марі Йованович, узявши талончик і дочекавшись своєї черги, поспілкувалась із його працівниками. Затим обговорила з чиновниками результати фінансової децентралізації, пріоритетні проекти на цей рік, питання, які стосуються переселенців, та співпрацю з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса.
Можливо, для більшості вінничан візит американської гості залишився б непомічений, якби не світлина, що потрапила у соціальну мережу та викликала шалений сплеск емоцій.
Справа в тому, що на фото пані посол тримає над головою парасольку власноруч. А ось вінницький міський голова Сергій Моргунов скористався послугами «парасолькотримача» — саме так назвали народні коментатори охоронця, який ходив за мером із парасолькою. І якби ще руки у пана Моргунова були чимсь зайняті, то якось можна було б зрозуміти такі пансько-номенклатурні звички. Але ж ні, чиновник задіяв кінцівки хіба що для жвавої жестикуляції.
Ось лише кілька коментарів вінничан: «Вінницьким», як і «донецьким», тримати парасольку самим — «не в масть», «Небожитель», «Ми ж Європа, а не задрипана Америка...», «Вінницький мер може собі дозволити парасолькотримача — у них із послом прибутки різні».
До речі, про прибутки. В цьому жарті тільки частка жарту, бо, зважаючи на декларацію вінницького мера, він може собі дозволити хоч сотню опахалоносців. А знаєте, як наш дотепний народ називає декларації українських чиновників? «Йо-деклараціями».


Як це у нас водиться, практично всі вінницькі чиновники й представники влади — утриманці у багатих дружин, тещ і власних дітей. Наприклад, дружині мера пощастило розбагатіти торік аж на шість мільйонів гривень. Прибуток пана Моргунова — якісь жалюгідні 182 тисячі гривень. Навіть донька-студентка залишила татка далеко позаду, бо зуміла заробити майже мільйон гривень (985 тисяч гривень) від підприємницької діяльності. А якщо до них додати майже 33 тисячі гривень відсотків із «Укргазбанку», то дівчина заробила мільйон.
Цікаво, чи є у родини Марі Йованович, скромного американського посла, чотири елітні авто й п’ять земельних ділянок? Мабуть, ні. Тож не дивно, що парасольку вона носить сама…
Обговорюють вінничани астрономічні доходи ще одного «свого» вихідця — народного депутата Руслана Демчака. Той задекларував 133 мільйони гривень готівкою. А ще — оренду будинку (355 квадратів) й автомобіля Range Rover Evoque Prestigе у Великій Британії. Щоправда, орендує житло в дорогому Лондоні не сам пан народний слуга, а його дружина. Там же, в туманному Альбіоні, навчаються і діти пана Демчака. На це пішло два мільйони гривень. Може собі дозволити. Цікаво, що за всіх цих неймовірних «йо-прибутків» прізвище народного «слуги» можна знайти у списку народних депутатів України, які в липні 2016-го отримали кошти для компенсації вартості оренди житла в столиці. Там довгенький список «неімущих» — аж 168 «бідняків»!
Аби підвести риску під вищесказаним, залишається тільки із сумом констатувати: за три роки ми декомунізували, здавалося б, усе, до чого руки дотяглися. Поскидали з постаментів комуністичних вождів, перейменували вулиці, викорчували зірки й серпи з молотами звідусіль, але викорчувати номенклатурне нутро у більшості наших чиновників не змогли. Мабуть, це вдасться зробити, лише позбувшись його носіїв...
Олена ГОРБУНЬ,
Вінницька область

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Mens Fake Yeezys on 20/09/2017 03:22:56
avatar
Floridians are also searching for where they can stock up on supplies like sandbags and water. Across the US, top queries included, where has hurricane Irma hit, how wide is the eye of hurricane Irma and how to volunteer for hurricane Irma.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: