ПОКЛІН КОБЗАРЕВІ

Home | США | Від штату до штату | США-Флорида | ПОКЛІН КОБЗАРЕВІ
image

Українська   громада в Норт Порті, Флорида, гідно вшанувала 199- роковини свого геніального поета і пророка Тараса Шевченка.  У неділю, 10 березня, в прицерковній залі храму Входу Пресвятої Богородиці святочну програму «Заповітом» розпочав об’єднаний  хор під проводом Ліди Бойко за участю всіх присутніх.
Заступник голови Громадського комітету Віра Боднарук у вступному слові коротко розповіла про важливу роль Тараса Шевченка у розбудженні українського народу та заохочення до боротьби за незалежність, бо тільки «в своїй хаті своя й правда, і сила, і воля». Своєю геніальною творчістю поет вийшов на вершини і став національним, українським героєм. Його «Кобзар» перевиданий багато разів багатьма мовами і шанується українським народом поруч з Біблією. Його творчість вивчали і вивчають по сьогодні українці не тільки в Україні, але також на поселеннях по всьому світі.

Об’єднаний хор, диригує Ліда Бойко
Поему «Човен» декламувала 11-річна гостя з Канади, учениця «Рідної школи», Маріанна Лехман. А приємною несподіванкою був дует Ані Рейнарович та Богдана Лехмана,які виконали «Садок вишневий», та соло Богдана Лехмана, який виконав «Думи мої, думи мої».
Поему «Катерина», написану Шевченком у 1838 році і присвячену Василеві Жуковському, який допоміг викупити Шевченка з кріпацтва, було прочитано майже повністю. Галина Ліснича з великим почуттям виконувала роль Катерини, Галина Король — матір, Богдан Боднарук — батька, Петро Фрідріх — москаля. Дикторами були Богдан Лехман, Ліда Михалович і Леся Попель. Трагедію дівчини, яка гине не витримавши сорому, страждання і зради коханого, було передано присутнім з великим почуттям.
На закінчення програми об’єднаний хор та всі присутні відспівали «Реве та стогне».
Ведуча програмою Віра Боднарук подякувала всім виконавцям програми, які вклали багато старань, щоб вшанувати свого геніального поета якнайкраще. На пам’ятку  цьогорічного свята присутні отримали  гарно оправлену програмку, яку виготовила Ліда Білоус. В програмці були подані портрети Шевченка з різних років та чудова ілюстрація-монтаж поеми «Катерина».
При вході до зали була виставка малярської творчості Шевченка та «Кобзар» у багатьох виданнях та перекладах, яку підготовила Неля Лехман. Великий успіх свята завдячуємо членам Громадського комітету Ромі Ґуран, Галі Лісничій, Ліді Бойко, Дарії Томашоській, Євгенові Томашоському, Кларі Шпічці, Анн Мері Суслі, Ліді Білоус, Олі Василик та всім, хто причинився до підготовки та проведення Шевченківського дня.
Щира подяка за технічну допомогу Романові Малюку та Вікторові Лісничому.   
Віра БОДНАРУК,
Флорида

Аня Рейнарович та Богдан Лехман Маріанна Лехман Ліда Михалович
Леся Попель Віра Боднарук Богдан Боднарук, Галина Король ,Галина Ліснича та Петро Фрідріх
Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (2 posted):

Lillah on 28/02/2017 01:55:25
avatar
Oh wow. This book sounds amazing, Chels. Itԇs too bad that I’ve already spent my Indigo gift card yesterday. But I’m definitely adding this to my pile. Thanks for the wonderful review. …and I hope you had a great holiday season!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Louis Vuitton iPhone 6S Wallet Case on 05/04/2016 10:50:06
avatar
It’s not really worth looking at unless you intend to take advantage of the wireless charging capability. Not having to wrestle with a cable for the nightly charge is very refreshing, so we recommend giving it a try.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 2 | displaying: 1 - 2

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: