Свято героїнь в Норт Порті

Home | США | Від штату до штату | США-Флорида | Свято героїнь в Норт Порті
image

    Союз українок Америки, 56 відділ, щороку вшановує жінок-героїнь з минулих років, які своїм словом та прикладом будили український нарід, або готові були і віддавали своє життя за Батьківщину-Україну.
    Цього року вшанували сучасних героїнь України - жінок Революції Гідності, які три роки тому вийшли на Майдан в Києві захищати своїх дітей та виборювати право стати частиною Європи, а не вертатися до Російського Союзу. Цей протест був жорстоко покараний, але вистояв через відвагу народу та посвяту життям Небесної Сотні!
    Фотожурналіст Ольга Онишко, яка працювала у Львові та Києві, в листопаді 2013 року перебувала в США. Але коли її повідомили з Києва про демонстрацію студентів за вступ України до Євросоюзу, вона відразу полетіла до Києва і була свідком демонстрацій протесту, які набирали загострення на Майдані. В результаті з’явився її фільм "Жінки Майдану", де охоплено перебіг  дій від 30 листопада 2013 року до 20 лютого 2014 року. Цей документальний фільм було демонстрували в Українському осередку ім. св. Андрія 26 лютого 2017 року.
    В програмі взяв участь хор 56 Відділу СУА під диригентурою Люби Інгрем, який виконав "Молитву" на початку програми та пісні "Лебеді материнські" Василя Симоненка та  "О Україно, о люба Ненько" на закінчення.
    Несподіванкою вечора був виступ новоствореного чоловічого тріо в складі диригента і композитора Михайла Цапара, бандуриста Ореста Грицика та соліста Василя Феся, які виконали три пісні в честь жінок-героїнь: "Не забувай", сл. Богдана Лепкого, муз. Михайла Цапара; "Молитва за рідний край", сл. Михайла Каменюка, муз. Володимира Гадзінського; та "Моя Україна", сл. Михайла Бойка, муз. Миколи Свидюка. Прекрасний спів тріо зачарував публіку, яка нагородила виконавців довгими оплесками.
    Прибуток з вечора був призначений на розголос фільму в англійській мові "Women of Maidan" в Америці та в інших країнах світу. Цей фільм здобув підтримку групи " Women in Film and Video" і був показаний на фестивалі фільмів у Fort Myers,FL   9 березня у присутності режисера фільму Ольги Онишко.
Великий успіх вечора завдячується членкиням 56 Від. СУА, особливо голові Анні Марії Суслі та Анні Мацілинській.
Віра БОДНАРУК,
професор
Фото Христини ЧАЙКОВСЬКОЇ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

136027-133 on 18/04/2017 04:16:16
avatar
Another shoe characteristic athletes can consider when purchasing a lifter is the amount of straps a shoe has. Most shoes have one strap, but some come with two like the Reebok Legacy Lifter.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: