ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ ЗДІЙСНИВ ЛИШЕ КОЖЕН ДЕСЯТИЙ ВИБОРЕЦЬ

Home | США | Від штату до штату | США-Луїзіана | ВОЛЕВИЯВЛЕННЯ ЗДІЙСНИВ ЛИШЕ КОЖЕН ДЕСЯТИЙ ВИБОРЕЦЬ
image

Вибори в Україні — подія екстремальна й неординарна. Якщо в розвинутих демократіях громадяни не особливо переймаються перебігом кампанії, днем голосування і підрахунком голосів, то в українських реаліях інформація про виборчий процес часто нагадує повідомлення із зони бойових дій.
На щастя, голосування українців за кордоном відбувається спокійно. А надто в США. У приміщенні Генерального консульства України в Чикаго розташовувалась виборча дільниця №900092 Закордонного округу по виборах до Верховної Ради України.
Минулої неділі тут за Всеукраїнське об'єднання «Свобода» проголосував  391 громадянин.
За політична партію «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» віддали свої голоси 70 виборців.
Політичну партію Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» підтримали  64 громадяни, «Нашу Україну» - 4, Партію Регіонів -2,  Комуністичну партію – 1, політичну партію Всеукраїнське об'єднання «Громаду» - 1. П’ять бюлетенів виявились зіпсованими.
Прикро, що була низька явка виборців: з 5746 зареєстрованих громадян проголосувало лише 538. Себто волевиявлення здійснив лише кожен десятий виборець.
Гадаємо, низька участь українських громадян, що перебувають на консульському обліку в Чикаго, у парламентських виборах-2012 була прогнозована. Адже ще на стадії обговорення нового закону про вибори народних депутатів пропозиції від громадських організацій за кордоном, що стосувалися можливостей для більш активної участі у виборчому процесі України, на Печерських пагорбах проігнорували. А рішення Конституційного суду України щодо позбавлення права голосувати за мажоритарних кандидатів на закордонних виборчих дільницях взагалі сприйнялося як повне ігнорування владою конституційних прав громадян, які є чи найбільшими інвесторами економіки України.
Оксана КУШІЦЬКА-МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»,
Чикаго


На фото: під голосування на виборчій дільниці №900092 Закордонного округу по виборах до Верховної Ради України

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Best MCM Galaxy Cases on 10/02/2015 12:42:50
avatar
According to Phonearena, these new names may be a new naming scheme concocted by Samsung. The company wants to create new names for the Galaxy Tab, Galaxy Tab S or the Galaxy Note/Note Pro lineups.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: