ЗУСТРІЧ ДУХОВЕНСТВА В КРЕДИТІВЦІ “САМОПОМІЧ”

Home | США | Від штату до штату | США-Луїзіана | ЗУСТРІЧ ДУХОВЕНСТВА В КРЕДИТІВЦІ “САМОПОМІЧ”
image

11 грудня 2012 року Кредитівку “Самопоміч” в Чикаго відвідали духовні провідники навколишніх українських церковних громад. Між ними були католики, православні й протестанти; єднало їх те, що всі вони – українці. Ця довголітня традиція зустрічей правління Кредитівки “Самопоміч” з духовенством зближує єдину українську фінансову установу міста Чикаго та найважливіші структури збереження української ідентичності в діаспорі – наші церкви. За словами президента дирекції Михайла Р. Коса, якби не українські церкви, то можемо тільки уявити собі, наскільки швидше була би пройшла асиміляція. Наші українські церкви - це ключеві установи громади.
Доктор Кос відкрив зустріч вітальним словом, представив присутніх членів ради директорів і комітетів Українсько-Американської федеральної кредитової спілки “Самопоміч”, а відтак запросив до слова президента установи Богдана Ватраля. У свою чергу Богдан Ватраль представив присутніх управителів установи.
Пастор Григорій Матвіїв, голова Української християнської церкви п’ятидесятників у Бенсенвіллі прочитав молитву.
Після трапези виступили представники релігійних згромаджень. Першим до мікрофону підійшов митрофорний протоієрей Віктор Полярний - настоятель катедрального собору св. Андрія Первозванного у Блумінґдейлі. Отець Віктор сказав: “Ми різних віровизнань, але ми всі українці й наша мета - розповсюджувати нашу любов між українцями. Ми повинні наголошувати позитивні речі, не ті що нас розрізняють”.
Архимандрит Іван Кротець, парох-емерит українського католицького собору св. Володимира і Ольги в Чикаго привітав присутніх та висловив свої теплі, глибокі думки на тему єдності і співпраці між кредитівкою і нашими українськими церквами.
Далі виступив пастор Григорій Матвіїв, який саме в цей день відзначав свій День народження. Пастор сказав: “Кредитівка показала нам добрий приклад, що зібрала нас тут, і ми за це вдячні. То ж ми зі своєї сторони повинні робити усе, щоб вона далі існувала і нам помагала.”
Отець Богдан Налисник, настоятель української католицької катедри св. о. Миколая в Чикаго подякував від імені катедри св.о. Миколая, діточок однойменної школи за щедру підтримку, яку вони  отримують протягом свого існування.
Отець Петро Мазепа, новопризначений настоятель українського православного собору св. Софії в Чикаго звернув увагу, що “дуже добре, що ви збираєте духовенство, всі конфесії в одну громаду…”
Отець-крилошанин Олег Кривокульський, настоятель українського католицького собору св. Володимира і Ольги повіншувавши кредитівці «ще багато років праці і процвітання…», зауважив: «Збираємося тут, незалежно чи то католик, чи православний, чи протестант, ми є одна родина”.
Отець Микола Дилендорф з української православної катедри св. кн. Володимира в Чикаго також подякував кредитівці за постійну співпрацю і допомогу українським церквам.
Після спільного фото на пам'ять, духівники розійшлися, повертаючись до своїх парафій зі свіжим запевненням, що між Кредитівкою «Самопоміч» та церквами далі пануватиме злагода і співпраця, на що Каса буде і надалі допомагати українським церквам, між парафіянами котрих є значна кількість її членів.
На веб-сторінці Каси, www.selfreliance.com, поміщено YouTube відеозапису Різдвяної зустрічі.
Прес-референт Каси “Самопоміч”

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Retro Jordans 12 on 13/03/2017 00:34:31
avatar
Just as we’d expect, it’s a special box that comes with dual branding as it’s done in Black and finished off with KAWS’ signature “XX” with “AIR” right below it.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: