Про символізм візиту глави Пентагону

Home | США | Від штату до штату | США-Вашингтон | Про символізм візиту глави Пентагону
image

«Очікується підписання, щонайменше, двох угод у сфері військово-технічного співробітництва між США та Україною», — експерт

24 серпня відбудеться перший за останні десять років візит в Україну міністра оборони США, генерала Джеймса Маттіса. Треба відзначати, що домовленості про цей візит було досягнуто під час візиту глави держави до США у червні цього року.
Анонсуючи візит до Києва, глава Пентагону повідомив, що він зустрінеться з Президентом Петром Порошенком, а також міністром оборони Степаном Полтораком і буде присутнім на параді до Дня Незалежності України. Генерал Маттіс також наголосив, що США віддані стратегічному партнерству з Україною й надалі підтримуватимуть її суверенітет та відновлення територіальної цілісності. «Нелегко створити суверенну державу, коли Росія порушує територіальну цілісність», — цитують ЗМІ слова Маттіса.
Як повідомили «Дню» в посольстві США в Україні, зустріч глави української держави з генералом Маттісом відбудеться після параду, і після цього вже очільник Пентагону проведе переговори з міністром оборони України.
Звернувся до Миколи БЄЛЄСКОВА, аналітика Інституту світової політики,  і попросив прокоментувати значення цього візиту для Києва і розповісти, яких результатів можна очікувати українській стороні після завершення переговорів з очільником оборонного відомства США.
Візит міністра оборони США Джеймса Меттіса до України є однозначно позитивним сигналом щодо наявності широкої політичної підтримки, яку має офіційний Київ серед представників адміністрації Дональда Трампа. Символізм зазначеного візиту теж важливий — візит очільника оборонного відомства США відбувається вперше за майже десять років і при цьому — на тлі святкування Дня Незалежності України. Крім того, у своїй заяві від 20 серпня глава Пентагону чітко відзначив, що продовжує наполягати на виконанні Росією своїх зобов’язань відповідно до Мінських угод — зокрема, щодо негайного припинення вогню, виведення важкого озброєння і забезпечення безперешкодного доступу спостерігачів ОСБЄ. За умов, коли відбуваються переговори між спеціальним посланником США Куртом Волкером і представником РФ щодо проблематики перезавантаження процесу врегулювання конфлікту на Донбасі, зазначена заява є важливою для Києва, адже фіксує, що очільник одного з найвпливовіших американських відомств чітко розділяє бачення України.
Крім того, скоріше за все, можна очікувати підписання щонайменше двох угод у сфері військово-технічної співпраці (ВТС) між США та Україною. Ці угоди повинні будуть спростити доступ України до ринку оборонних озброєнь, а також відкрити шлях до спільної розробки та виробництва певних зразків озброєнь.
Відтак перехід від моделі «донор — реципієнт» у відносинах США — Україна у сфері військово-технічної співпраці до спільної розробки відповідних зразків зброї також є позитивним моментом. Однак відкритим залишається питання, наскільки успішно вдасться реалізувати відповідні угоди на практиці — адже вони лише відкриватимуть відповідні можливості, однак не означають, що Київ і Вашингтон ними врешті-решт скористаються.
Крім того, для того щоб можна було точно говорити про новий рівень співпраці між Україною та США у військовій сфері, як про це вже говорить Банкова, необхідно, щоб сторони вийшли за межі цієї співпраці, які сформувалися у 2014—2016 роках. Гарною ознакою нового рівня взаємодії, крім підписання та реалізації угод із ВТС, могли б стати кількісне та якісне покращення програми тренувань, яку Національна гвардія США проводить на Яворівському полігоні, — інакше кажучи, перехід від тренувань батальйонів та менших з’єднань до тренування на рівні бригад, а отже, й відпрацювання не лише тактичних елементів бою, а й перехід до оперативних питань.
Тому візит міністра оборони США і переговори з вищим політичним та військовим керівництвом, а також підписання угод, безперечно, будуть гарним сигналом. Утім, чи вийшли насправді ми з Вашингтоном на новий рівень взаємодії у військовій сфері, можна буде сказати лише через певний час.
Микола СІРУК

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Yeezy Boost 350 V2 For Sale on 10/10/2017 00:45:18
avatar
While the knit and mesh materials used on most sneakers today are great for lightweight performance, they can be horrible for keeping your feet warm, dry, and protected from the elements.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: