Українські дні в Конгресі США

Home | США | Від штату до штату | США-Вашингтон | Українські дні в Конгресі США
image

Дні України в Конгресі США, спрямовані на просування українського порядку денного серед американських структур законодавчої та виконавчої влади, а також в експертному товаристві, відбулись у вівторок і середу у Вашингтоні.
Упродовж двох днів відбулися низка зустрічей, виступів, конференцій та інших заходів.
"Мета Українських днів полягає в тому, щоб зібрати нашу громаду по різних регіонах і містах, провести їх зустрічі з конгресменами й сенаторами, щоб подальша підтримка України в Конгресі залишалася такою самою потужною, якою вона є зараз", - розповів у коментарі агентству Укрінформ президент Українського конгресового комітету Америки (УККА) Андрій Футей.
У цьому зв'язку він наголосив на важливості того, "щоби підтримка в Конгресі й надалі була двопартійною" і дозволила би зберегти вплив на адміністрацію президента Трампа в цьому питанні.
"Головне також, щоби питання Криму не було забуте. Крім того, ми говоримо про подальшу допомогу зброєю для України, це дуже важливо, а також про фінансову підтримку військових тренувань та іншої допомоги для українського війська", - підкреслив Футей.
Він зазначив, що українська громада в США "спонукає американських чиновників частіше приїжджати до Києва".
З метою участі у заходах Українських днів у Конгресі США до американської столиці прибула делегація Верховної Ради України, до складу якої увійшли представники різних політичних сил, зокрема партії "Об'єднання "Самопоміч" та БПП.
Першим заходом у програмі Українських днів у Вашингтоні стало покладання символічних снопків до Монумента пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років, що був відкритий у листопаді 2015 року. Цей пам'ятник став своєрідним символом об'єднання українського та американського народів на тлі історичних подій, пов'язаних із геноцидом Кремля проти українців, а також нинішньої агресії РФ в Україні. Церемонія розпочалася з молитви, яку відправили владика Іван Бура та отець Роберт Хітченс з Української греко-католицької церкви.
Крім того, відбулись зустрічі в аналітичному центрі США "Атлантична рада", експертно-політичні обговорення у форматі "круглого столу" в Посольстві України у Вашингтоні, брифінги в інших експертних установах, зустрічі в Капітолії, а також заходи біля пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні.
В рамках дводенного заходу «Українські дні в Конгресі США», які є однією з найефективніших форм співробітництва української громади із найвищим законодавчим органом Сполучених Штатів, було проведено брифінг в Посольстві України в США для представників української громади США, які прибули до Вашингтону на згаданий захід, за участі народних депутатів України та заступника міністра економічного розвитку і торгівлі.
Звертаючись до представників української діаспори із штатів Іллінойс, Огайо, Мічиган, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Пенсильванія, Коннектикут, Каліфорнія, Посол України в США Валерій Чалий наголосив, що Україна високо цінує внесок закордонного українства як надійного партнера у питаннях захисту інтересів нашої держави в Америці і світі. Посол закликав громаду продовжувати цю важливу для їхньої другої Батьківщини роботу.
Народні депутати України Артур Герасимов та Володимир Ар'єв у своїх виступах подякували українській громаді США за плідну співпрацю і багаторічну віддану роботу на благо України.
В ході брифінгу також виступили президент Українського конгресового комітету Америки (УККА) Андрій Футей та директор Української національної інформаційної служби Михайло Савків.
На знак високої поваги і вдячності Посол Валерій Чалий вручив грамоти Посольства і цінні подарунки найактивнішим діячам української діаспори: Марті Фаріон (Іллінойс), Андрію Добрянському (Нью-Йорк), Євгену Луціву (Пенсильванія), Ірині Гарай (Пенсильванія) та Василю Перцю (Мічиган).
Українські дні в Конгресі США традиційно проходять в американській столиці кілька разів на рік. Активну учать у підготовці та проведенні заходів беруть Український конгресовий комітет Америки й Посольство України в США.
Ізидор СТАРИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Ultra Boost 4.0 Replica on 09/07/2018 00:00:33
avatar
Nike‘s Grandstand II Pinnacle model has refreshed anew for 2018 in a handful of clean colorways ranging from an “All-Over Logo” to “Strawberries and Cream” versions. The latest edition continues the white color theme with a subtle twist via mini tricolor pull tabs.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: