Виховуємо українських патріотів

Home | США | Українське Чикаго | Виховуємо українських патріотів
image

Січень - традиційно щедрий на свята місяць для українців. Але є у ньому і невесела дата - 29 січня - День пам’яті героїв Крут. З метою виховання високопатріотичного духу учнів школи українознавства “Рідна Школа” ім. В. Стуса у Чикаґо та наших молодечих організацій, СУМу і Пласту, 28 січня в аудиторії церкви св. Володимира і Ольги відбувся захід, присвячений пам’яті студентського куреня, що загинув під Крутами у далекому 1918 році.
Апель був розпочатий А. Попович традиційно з урочистого внесення прапорів молодечих організацій та гімну України у виконанні всіх присутніх. Згодом до слова була запрошена директор школи  Галина Баран. У своїй промові вона зазначила, що в історії за здобуття незалежності України бій під Крутами - це зовсім невеличка битва і вона не є зразком військового мистецтва. Але це символ нескореного духу нашої нації. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони - студенти, курсанти, школярі - виявилися у своєму патріотизмі вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я свого народу. У своєму виступі
Пані Галина наголошувала на ще одну сторінку історії – Революцію Гідності. А це – покалічені людські тіла і серця, Михайлівський Собор, Майдан, залитий кров’ю, барикади, постріли, палаючі шини, черги пострілів….
Сценарій заходу, розроблений учителем культури А. Вильотнік та активістами СУМу, дав змогу дітям, юнацтву та дорослим зануритися в події 1918 року. Був переглянутий фільм “Недооцінений урок історії”, багатий на документальні зйомки та тлумачення авторів щодо політичної, ідеологічної та реально-життєвої ситуації тоді в молодій незалежній Україні. Далі увазі громади було продемонстровано відеоряд на пісні Hаталки Карпи “Реквієм за небесною сотнею”, Злати Огнєвіч - “Pray for Ukraine” та Святослава Вакарчука - “Не твоя війна”. Чуттєві та зворушливі ролики були переплетені чудовим декламуванням поезії учнями старших класів: Марка Вильотніка, Анастасії Чорної, Володимира Гордія, Максима Бандрівського, Кароліни Стадник, Софії Троян, Ярослава Демидяка та Соломії Пастернак.
Історія нашої Батьківщини, яку не вивчають належним чином, повторюється знову. Сьогодні ми маємо фактично ту ж ситуацію, як майже 100 років тому. Коли ворог із Північного Сходу намагається загарбати Україну, нам знову допомагають сусіди з Заходу.
Наші герої, цвіт нації, знову гинуть, заради кращого майбутнього українства. А все тому, що керівники України забули, або й не знали історію власного народу і змушені складати іспит на зрілість нації коштом загублених молодих життів, допоки не складуть його на відмінно…
Хтось ввечері присипував могили і чув,
Як хлопець, що у ній вмирав
Шептав до друга мертвого насилу:
“Ми нині гинем…
Завтра - кров за кров”….
Виховний захід закінчили піснею “Ой, у лузі червона калина”.
По дорозі до школи учні і вчителі ділилися своїми враженнями, переживаннями і емоціями, і це не дивно, адже емоційна пам’ять від побаченого і почутого залишиться на все життя, так само, як вигук наймолодшого учня дошкілля “Слава Україні!” після завершення гімну “Ще не вмерла України…” До речі, цього не було в сценарії - це слова нашого молодого українства, чим ми, вчителі школи, дуже пишаємося.
Народе мій, для всіх завжди відкритий,
Не вір, що воля з’явиться сама,
Не дай себе підступно обдурити,
Мовляв, дороги іншої нема.
Як знову йти до старшого нам брата
Просить своє... й на весь світ працювать,
Не дай себе до нитки обідрати,
Зумів же двічі пута розірвать.
А.ДОБРОВОЛЬСЬКА,
учитель школи українознавства "Рідна школа" ім. В. Стуса,
Чикаго.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (17 posted):

Subclinical Acne on 20/09/2017 05:28:52
avatar
Are you suffering from subclinical acne but not sure about them. Do you have colorless, small bumps on the forehead? It’s not a red rash, pimples, its small bumps (subclinical acne) on your forehead.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Teen Patti Gold Mod APK on 20/09/2017 01:23:31
avatar
Hello, Friends. Today We Are Here To Talk About Teen Patti Gold Mod APK. This Game Created by Moon frog.  Teen Patti Gold Normal Game Where You Just Get Some Points to Play.
Thumbs Up Thumbs Down
0
wsappx on 19/09/2017 05:11:24
avatar
Do you know about wsappx and how it damage your cpu by put more load on it? Wsappx increase disk usage space which cause high cpu load sometimes.
Thumbs Up Thumbs Down
0
SuperSu Me APP Download on 19/09/2017 02:50:18
avatar
Are you looking for SuperSu Me APP. We have found latest version of SuperSu Me APK for you but before download SuperSu Me v7.8 APK lets know more about SuperSu Me v7.8 APK and how it works.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Freedom APK on 18/09/2017 07:20:26
avatar
Freedom APK Root Direct Download link for Latest Version v1.5.9. Know how to Download Freedom APK root or no root here directly.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Stylish names for fb on 12/09/2017 11:47:43
avatar
kya aap Stylish names for fb profiles dundh rahe ho? Aaj kal har banda facebook par ek dusre ko impress karne mein laga hota hai. Agar apka name facebook par stylish hai toh jayda log apse impress honge aur apke fb friend banenge.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Rangoli Designs for Competition on 07/09/2017 03:03:46
avatar
Free hand Rangoli Designs for Competition for you is Here. We have Created 20 Amazing and Winning Free hand Rangoli Designs for Competition.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Miracle Bust on 19/08/2017 12:04:05
avatar
Miracle bust breast enhancement pills really work. Get free trial of miracle bust breast enlargement pills, read miracle bust reviews, buy miracle bust.
Thumbs Up Thumbs Down
0
GBWhatsapp APK Download on 18/08/2017 04:10:18
avatar
Free GBWhatsapp APK Download 2017. GBWhatsapp APK Download Latest version for Free. GBWhatsapp APK Download for Android.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Download Towelroot APK on 13/08/2017 00:48:05
avatar
download towelroot android, towelroot android, towelroot android download free.

visit: http://downloadtowelrootapk.net/
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 next total: 17 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: