Виховуємо українських патріотів

Home | США | Українське Чикаго | Виховуємо українських патріотів
image

Січень - традиційно щедрий на свята місяць для українців. Але є у ньому і невесела дата - 29 січня - День пам’яті героїв Крут. З метою виховання високопатріотичного духу учнів школи українознавства “Рідна Школа” ім. В. Стуса у Чикаґо та наших молодечих організацій, СУМу і Пласту, 28 січня в аудиторії церкви св. Володимира і Ольги відбувся захід, присвячений пам’яті студентського куреня, що загинув під Крутами у далекому 1918 році.
Апель був розпочатий А. Попович традиційно з урочистого внесення прапорів молодечих організацій та гімну України у виконанні всіх присутніх. Згодом до слова була запрошена директор школи  Галина Баран. У своїй промові вона зазначила, що в історії за здобуття незалежності України бій під Крутами - це зовсім невеличка битва і вона не є зразком військового мистецтва. Але це символ нескореного духу нашої нації. Подвиг українських юнаків, що своєю кров’ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вони - студенти, курсанти, школярі - виявилися у своєму патріотизмі вище за класові інтереси і, коли постала потреба, без вагань віддали молоде життя в ім’я свого народу. У своєму виступі
Пані Галина наголошувала на ще одну сторінку історії – Революцію Гідності. А це – покалічені людські тіла і серця, Михайлівський Собор, Майдан, залитий кров’ю, барикади, постріли, палаючі шини, черги пострілів….
Сценарій заходу, розроблений учителем культури А. Вильотнік та активістами СУМу, дав змогу дітям, юнацтву та дорослим зануритися в події 1918 року. Був переглянутий фільм “Недооцінений урок історії”, багатий на документальні зйомки та тлумачення авторів щодо політичної, ідеологічної та реально-життєвої ситуації тоді в молодій незалежній Україні. Далі увазі громади було продемонстровано відеоряд на пісні Hаталки Карпи “Реквієм за небесною сотнею”, Злати Огнєвіч - “Pray for Ukraine” та Святослава Вакарчука - “Не твоя війна”. Чуттєві та зворушливі ролики були переплетені чудовим декламуванням поезії учнями старших класів: Марка Вильотніка, Анастасії Чорної, Володимира Гордія, Максима Бандрівського, Кароліни Стадник, Софії Троян, Ярослава Демидяка та Соломії Пастернак.
Історія нашої Батьківщини, яку не вивчають належним чином, повторюється знову. Сьогодні ми маємо фактично ту ж ситуацію, як майже 100 років тому. Коли ворог із Північного Сходу намагається загарбати Україну, нам знову допомагають сусіди з Заходу.
Наші герої, цвіт нації, знову гинуть, заради кращого майбутнього українства. А все тому, що керівники України забули, або й не знали історію власного народу і змушені складати іспит на зрілість нації коштом загублених молодих життів, допоки не складуть його на відмінно…
Хтось ввечері присипував могили і чув,
Як хлопець, що у ній вмирав
Шептав до друга мертвого насилу:
“Ми нині гинем…
Завтра - кров за кров”….
Виховний захід закінчили піснею “Ой, у лузі червона калина”.
По дорозі до школи учні і вчителі ділилися своїми враженнями, переживаннями і емоціями, і це не дивно, адже емоційна пам’ять від побаченого і почутого залишиться на все життя, так само, як вигук наймолодшого учня дошкілля “Слава Україні!” після завершення гімну “Ще не вмерла України…” До речі, цього не було в сценарії - це слова нашого молодого українства, чим ми, вчителі школи, дуже пишаємося.
Народе мій, для всіх завжди відкритий,
Не вір, що воля з’явиться сама,
Не дай себе підступно обдурити,
Мовляв, дороги іншої нема.
Як знову йти до старшого нам брата
Просить своє... й на весь світ працювать,
Не дай себе до нитки обідрати,
Зумів же двічі пута розірвать.
А.ДОБРОВОЛЬСЬКА,
учитель школи українознавства "Рідна школа" ім. В. Стуса,
Чикаго.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (9 posted):

GBWhatsapp APK Download on 18/08/2017 04:10:18
avatar
Free GBWhatsapp APK Download 2017. GBWhatsapp APK Download Latest version for Free. GBWhatsapp APK Download for Android.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Download Towelroot APK on 13/08/2017 00:48:05
avatar
download towelroot android, towelroot android, towelroot android download free.

visit: http://downloadtowelrootapk.net/
Thumbs Up Thumbs Down
0
avatar
This type of message always inspiring and I prefer to read quality content, so happy to find good place to many here in the post, the writing is just great, thanks for the post.
Thumbs Up Thumbs Down
0
plaque psoriasis on 05/03/2017 08:57:19
avatar
Very good. you are the winner. Do not forget update new information regularly. thank !
Thumbs Up Thumbs Down
0
scalp psoriasis on 05/03/2017 08:56:57
avatar
Great post, you have pointed out some excellent points, I as well believe this is a very superb website.
Thumbs Up Thumbs Down
0
eyebrow threading on 05/03/2017 08:56:22
avatar
Thank you! Your site always brings me so much good information, that I can find and talk later to my friend.
Thumbs Up Thumbs Down
0
psoriasis on 05/03/2017 08:55:57
avatar
There are many few people who can write such perfect content which user love to read and learn.... Thanks
Thumbs Up Thumbs Down
0
david on 03/03/2017 04:46:15
avatar
Interesting post. I Have Been wondering about this issue, so thanks for posting. Pretty cool post.It 's really very nice and Useful post.Thanks
Thumbs Up Thumbs Down
0
BMI CALCULATOR on 23/02/2017 06:27:28
avatar
Thanks so much for this wonderful and great website as well as this post.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 9 | displaying: 1 - 9

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: