«Барвінок» ушанував Кобзаря

Home | США | Українське Чикаго | «Барвінок» ушанував Кобзаря
image

«Ну що б, здавалося, слова...
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує! ...»
Т.Г.Шевченко
Кожна країна має свого національного генія. У Великобританії - це Вільям Шекспір, в США – Марк Твен. Українським світочом є Тарас Григорович Шевченко. Ім’я Шевченка відоме на весь світ. Не випадково у багатьох країнах йому встановлено пам’ятники, його твори перекладені на різні мови світу, на його честь названо навчальні заклади, театри, площі та вулиці. Вірші видатного Кобзаря вже давно стали класикою і їх з гордістю цитують дорослі та діти.
Учні Школи українознавства «Барвінок», що у Пейлос Парку, також неабияк захоплюються творчістю Тараса Шевченка. 18 березня вони підготували урочистий концерт в честь Кобзаря. У святі взяли участь діти різних вікових категорій – від дошкільнят до п’ятикласників. Викладачі школи «Барвінок» зробили все можливе для того, щоб віддати належне літературній спадщині Тараса Григоровича. Вони майстерно підібрали вірші, пісні та декорації і підготували святкову програму не лише цікавою та насиченою, але й навчальною.
Особливою окрасою Шевченківського концерту були українські народні костюми, в які були одягнені всі без винятку учасники свята. Дівчата красувались в вишиваних сорочках, барвистих стрічках у волоссі, намисті кольору спілої калини та синьо-жовтих віночках. Хлопці мали змогу похизуватись яскравими шароварами, солом’яними капелюхами та червоними козацькими запасками.
Учні декламували численні вірші, написані Шевченком. Серед них “Думка”, “Сoнце Украïни” та iншi. Також на святі дзвінко лунали відомі українські пісні «Гей, там на горі Січ іде», «Садок вишневий коло хати», «А ми прoсo сiяли», «Пoклiн тoбi, Тарасе». А особливо талановиті учні дивували глядачів чудовим виконанням патріотичних мотивів на сопілці та фортепіано.
Діти надзвичайно вдало відтворили випадок з життя малого Тараса, коли той пішов шукати «залізні стовпи долі», що «підпирали» небо, і заблукав у полі. На щастя, чумаки, зустрівши Шевченка, забрали його з собою і ввечері привезли до рідного села Кирилівки.
Святковий виступ школярів, приурочений пам’яті Кобзаря, пройшов на оптимістичній ноті. Всі учні були у піднесеному настрої, а глядачів переповнювали позитивні емоції віри у краще майбутнє України і надії на мир та спокій на землі.
Талант Шевченка багатогранний. Він проявився в поезії та прозі, в художній, графічній і громадській діяльності, філософії, політиці та фольклористиці. Пам’ять про нього живе й передається з покоління в покоління, а творчість великого Кобзаря набуває все нового і нового значення.
Шевченко завжди з впевненістю дивиться у завтрашній день. Будучи оптимістом все своє життя, він закликає й нас до єдності, стійкості, взаємоповаги та віри в краще майбутнє:
«І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люди на землі.»
Т.Г.Шевченко
Наталя СЕРАФИМ
Фoтo: Павлo ЯРIШRate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Yeezy Boost Replica on 04/05/2017 02:32:12
avatar
Under Armour's shoes just track runs using MapMyRun (one of the company's many apps) and your phone's GPS. MapMyRun also has a coaching feature you can turn on, but it's not as comprehensive as Altra's.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: