Різдвяна зустріч з духовенством в УАФКС “Самопоміч”

Home | США | Українське Чикаго | Різдвяна зустріч з духовенством в УАФКС “Самопоміч”
image

13-го грудня 2017 року в головному бюро УАФКС “Самопоміч” відбулась вже традиційна різдвяна зустріч з духовними провідниками української громади Чикаго та його передмість. Разом за святковою вечерею зібрались представники різних релігійних конфесій - УГКЦ, УПЦ КП, УПЦ США, Української Баптистської та П’ятидесятницької церков.
Урочисто промовою відкрив зустріч президент дирекції Михайло Р. Кос., привітавши всіх присутніх від імені всієї дирекції, керівників та працівників. Зі слів президента,  вже багато років поспіль “Самопоміч” є, певно, єдиною установою, що підтримує цю чудову традицію, мета якої – подякувати духовенству за їхню велику працю, що гуртує духовно нашу громаду.  Д-р Михайло Кос представив усіх членів дирекції поіменно та відмітив, що саме ця зустріч є особливою для нас, оскільки з нами є новий владика української католицької єпархії св. Миколая – Владика Венедикт (УГКЦ) і запросив до слова та спільної молитви.
У своїй промові владика Венедикт подякував Кредитівці “Самопоміч”, що дала можливість усім зустрітися тут і пережити цю різдвяну зустріч разом.
У своїх роздумах владика прийшов до глибокого переконання, що все наше життя складається лише з одних зустрічей. Вони бувають різні: довгі й короткі; приємні і неприємні; цікаві і не дуже... “Ми, як правило, не цінимо їх, але насправді кожна зустріч - це щось унікальне для нас, бо, як каже українське прислів’я - “з ким пристаєш, то такий і сам стаєш… Ми зустрілись тут, як брати і сестри, і дякуємо Богові за цю зустріч...”
Настоятель парафії св. Андрія Первозваного митрофорний протоієрей Віктор Полярний (УПЦ КП) привітав “Самопоміч” від імені Київського патріархату та висловив щиру подяку за те, що українська фінансова установа не тільки залишається фінансово стабільною, але й продовжує процвітати, підтримуючи фінансово церковні, громадські та молодечі організації.
Отець Богдан Калинюк, настоятель парафії св. Тройці у Бенсенвил (УПЦ США) подякував Кредитівці “Самопоміч” за чудові фінансові послуги, які дали можливість не одній українській родині, що іммігрувала до США, щасливо прижитися у новому американському середовищі.
Генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько подякувала Кредитівці “Самопоміч” за цю  зустріч, за співпрацю та фінансову підтримку української громади далеко за межами Батьківщини. Особлива подяка була висловлена Володимиру Тюну, керівнику відділу маркетингу, за велику підтримку і допомогу в організації низки заходів. Пані Лариса розповіла, що Україна вже розпочала великий проект на підтримку українських шкіл у діаспорі. Цього року на це вже було виділено кошти. Також пані консул висловила сподівання, що українська громада і надалі активно братиме участь у всіх важливих подіях діаспори, спільних мистецьких та інших проектах, запланованих у новому 2018 році.
Отець Мирон Панчук з парафії св. Йосифа Обручника (УГКЦ) попросив священнослужителів пам’ятати про вагомість свого покликання та звернувся зі закликом не бути байдужими, не забувати “чиї ми діти”, пам’ятати, що наша рідна ненька Україна потребує нашої допомоги. Кожен з нас, українців, повинен бути серцем з Україною та в міру своїх власних можливостей усіляко допомагати Батьківщині.
Президент установи, виконавчий директор Богдан Ватраль подякував усім душпастирям за участь у спільній вечері, традиція якої розпочалась ще у 80-х роках, коли обрали першого президента дирекції УАФКС “Самопоміч” Романа Мицика. Саме він вважав, що такі зустрічі “Самопомочі” з провідниками української християнської спільноти згуртовують нашу громаду. УАФКС “Самопоміч” від самих початків свого існування з 1951 року і дотепер відчуває своїм обов’язком не тільки допомогти кожному членові “Самопомочі” здійснити свої економічні мрії, але й зберегти нашу українську культуру, мову, всіляко підтримуючи українські церковні, культурні та молодечі організації. На жаль, людське життя на землі не є вічним. Люди приходять і згодом відходять у вічність, але наша українська фінансова установа залишається, наші церкви залишаються і наша діаспора продовжує жити. Зі слів президента, тільки тоді ми зможемо допомогти Україні, коли ми створимо сильну українську діаспору, з міцним корінням, яка, як самодостатня одиниця, зможе розвиватись і рости.
Пан Ватраль поіменно представив теперішню управу Каси та подякував дирекції, контрольній комісії, комітетам й усім працівникам за роботу, яку вони роблять, щоб і надалі усі разом долучались до розбудови української діаспори.
Віце-президент з питань фінансів і технології Віталій Кутній подякував духовним наставникам за їхню місію, за те що вони є тим осередком, тим вогником, навколо якого гуртуються люди, почуваючи себе комфортно у своїй релігії, у своїх традиціях, що допомагає їм адаптуватися до нового життя. УАФКС “Самопоміч”, як успішна фінансова установа, частину своїх доходів віддає на підтримку громади, зокрема, на підтримку церков та прицерковних організацій, до яких належать її члени, і закликає всіх українців діаспори підтримати свою фінансову установу, яка надає всі необхідні фінансові послуги на високому рівні, використовуючи всі новітні технології.
Віце-президент з членських послуг Петро Ільницький подякував духовенству за їхню науку – проповіді, за добре зерно, яке вони сіють у серця людей, за українське слово. Кредитівка “Самопоміч” і надалі допомагатиме парафіям у їхній потребі, рівнож і парафіяни мусять підтримувати свою фінансову установу.
Різдвяну зустріч гармонійно доповнили теплі різдвяні і новорічні привітання, смачні українські страви від Українського культурного осередку при парафії св. Володимира і Ольги та традиційні різдвяні коляди.
На завершення владика Венедикт дуже влучно охарактеризував нашу громаду, яка існує як один живий організм, де кожен з нас покликаний до окремого служіння Богові. Хтось виконує свою місію у “Пласті”, хтось у “СУМі”, а хтось у “Самопомочі”. Якщо кожна ланка функціонує добре, то й громада живе та процвітає. То ж владика подякував УАФКС “Самопоміч” за те, що вона чудово виконує свою місію у громаді.
Прес-служба Кредитівки “Самопоміч”

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Yeezy Boost 750 Danmark on 02/03/2018 21:59:13
avatar
We continue to see FL as a prime beneficiary of the strong athletic footwear cycle and rise of sneaker culture, given its dominant position in the category.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: