СУА: українське жіноцтво на службі рідного народу

Home | США | Українське Чикаго | СУА: українське жіноцтво на службі рідного народу
image

4 листопада в Українському культурному осередку відбувся цікавий захід Союзу українок Америки (СУА). Українки Чикаго відзначали  День союзянки, де  кожний відділ вшановував  своїх героїв.
Гарно декорована зала сяяла різними кольорами веселки: кожна українка була одягнена у вишиванку. Розмаїті узори оригінальної української вишивки зачаровували очі. Від цих рідних узорів, попри осінню погоду, ставало тепло на душі. Здавалося, що це не сорочка торкається тіла, а материнські руки обіймають кожну з союзянок, і рідний голос промовляє: «Молодець, дочко! Твоє місце тут, серед своїх, і ви всі разом дуже потрібні нашій рідній Україні».
Користуючись нагодою, всі відділи СУА мали можливість зробити фотографії на згадку про це чудове свято. Ведучою свята були Катя Гриневич і Роксолана Стефінко.
Від окружної управи Чикаго свято відкрила  Люба Калін,  голова управи, яка привітала гостей свята і розповіла про роботу СУА, про поповнення організації новими відділами.
Цікаво, що союзянки мають свій славень, який виконали усі присутні в залі.
Від центральної управи СУА виступила перша заступниця голови СУА в Нью-Йорку  Ліда Яхницька, яка привітала усіх присутніх зі святом, розповіла про велику роботу організації в Чикаго і висловила подяку окружній управі. До речі, СУА під час Революції Гідності надала чималу гуманітарну допомогу її учасникам, за що нагороджена спеціальною відзнакою – «Бурштиновим Ангелом».
Від Генерального консульства України в Чикаго союзянок привітав  Євген  Дробот.
Після спеціальної  молитви, яку прочитала Люба Калін і яку всі членкині СУА промовляють перед кожним засіданням окружної управи, усіх присутніх було запрошено до обіднього столу. Варто відзначити, що працівники Українського культурного осередку під керівництвом Ярослави Абрамюк вправно обслуговували гостей, за що їм велика подяка.
Після смачного обіду гості мали можливість послухати цікаву програму, яку підготував кожний відділ СУА м. Чикаго.
Програма під назвою “Наші героїні“, яка була запропонована головою 101 відділу Оленкою Матвіїшин, мала великий успіх.  Адже не всі знають, скільки українських жінок-героїнь ціною свого життя виборювали  волю Украйни, не всі знають  поіменно і тих,  хто своїми талантами прославив Україну на весь світ. Присутні мали змогу довідатися про життя героїв-українок.
36 відділ СУА ім. Ольги Басараб. Талановита, освічена жінка, яка представляла Україну в багатьох країнах світу, була по-звірячому закатована в польській тюрмі. Її патріотизм завжди буде взірцем служіння своїй нації і її високим ідеалам. Розповідь про Ольгу Басараб підготувала Ірена Новак.
29 відділ СУА ім. 500 героїнь Кінгірі. 500 кращих дочок нашого народу було кинуто під танки і закопано півживими в землю бульдозерами. Підготувала розповідь про них Орися Покорна.
101відділ  СУА ім. Ліни Костенко. Поезія сучасниці викрешує вогонь з людської душі.
Багато бід натерпілася  поетеса за свою правдиву творчість, але ні перед ким не схилила голову. Її поезія - це зброя за правду, за волю, за людську гідність,  за справжню вільну Україну. Підготували розповідь про геніальну поетесу Оленка Шкробут і  Галина Протасевич.
85 відділ СУА ім. Катерини Зарицької.  Катруся  Зарицька - нескорена українка. Відбула 25років в таборах смерті. Виховувала сина через листи, які запали в душу кожного з присутніх. Героїню представила Уляна Лямоте.
140 відділ ім. Лесі Українки. Вірші славної поетеси прозвучали під супровід бандури.
 Поезію представили Мар’яна Авраменко і Олександра Бачинська. До речі, дівчата
ініціативні, повні енергії і цілеспрямовані, зробили багато добрих справ.
141 відділ ім. Соломії Крушельницької. “Голос, який підкорив світ! “ - цю програму підготував наймолодший відділ. Соломія Крушельницька прославила Україну на весь світ. Ніхто не міг змагатися з її великим талантом ні в ті часи, ні сьогодні. Де б Соломія не виступала, завжди виконувала й українську пісню, і навіть перед російським імператором, який забороняв розмовляти українською мовою, не побоялася заспівати рідною.
Про співачку розповіла Люба Москалюк. А Світлана Бондур-Нетребюк прочитала вірш Люби Яковенко «Соломії». Присутні мали можливість почути українську пісню “Ой, летіли білі гуси“ у записі голосу  Соломії Крушельницької.
Свято СУА пройшло в теплій родинній атмосфері. Вдячність всім, хто знайшов час і прийшов. Велика подяка  низький уклін усім нашим спонсорам: Фундації  «Спадщина» ($      5000);  Фундації  «Самопоміч» ($1000).
Спонсорами були також усі відділи СУА Чиказької округи.
Іванна ЯКОВЕНКО,
Чикаго

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: